A plakátháború elkezdődött

•  Fotó: Balázs Katalin

Fotó: Balázs Katalin

A tíz önkormányzati plakátolóhely mellett Gyergyószentmiklóson negyvenhármat állított az RMDSZ, tízet tervez az MPP. A pannók magánterületre kerülnek, engedélyeztetésük körül azonban mindkét fél esetén hiányosságok mutatkoznak, melyeket a felek tegnap egymás szemére is vetettek.

Balázs Katalin

2012. május 17., 17:172012. május 17., 17:17

2012. május 19., 18:192012. május 19., 18:19

Sajtótájékoztatót hívott össze Mezei János polgármester, felkérve az RMDSZ-eseket, hagyják annyiba a félretájékoztatást, ne próbálják megtéveszteni Gyergyószentmiklós lakosságát, a zavarban pedig félelmet, bizonytalanságot kelteni. Elmondta, többek közt arra céloz, hogy az RMDSZ emberei úgy kértek engedélyt gyergyószentmiklósiaktól kertjükben való hirdetőpannó állítására, hogy a hivatal alkalmazottainak adták ki magukat.

„Az önkormányzat nevét ne használják fel politikai célokra. Húsz esztendeje lett volna az RMDSZ-nek, hogy dolgozzon, most ne keressen hibát a mi munkánkban, ne próbáljon alattomos módszerekkel eláztatni minket” – fogalmazott Mezei. Ugyanakkor részletezte, hogy nem igazak a közművesítési munkálatokkal kapcsolatos rágalmak sem, pusztán irigység szüli azokat.

Számfejtés és aláírás-keresés

Tájékoztatójának végére érkezett meg Magyari Levente RMDSZ-es tanácsos és Erős Levente kampánykoordinátor a polgármesteri hivatalba, cáfolva a polgármester állításait. Kikérték maguknak, hogy ők nem adták ki magukat hivatali megbízottnak, mindenhol tisztességesen kértek engedélyt, s ezt a lakók beleegyezését tartalmazó, aláírásgyűjtő ívekkel igyekeztek igazolni.

„Negyvenhárom préseltlemez pannót tettünk ki magánterületre, minden esetben a tulajdonos beleegyezésével. A formanyomtatványt innen, a polgármesteri hivatalból kaptuk, törvényesen jártunk el” – mondta a sajtó képviselőinek Erős Levente.

Mezei János az aláírások összeszámlálását követően kijelentette, a negyvenhárom személyből mindössze harminchatnak a neve mellett szerepel aláírás is, Pál Árpád parlamenti képviselő neve mellett sincs kézjegy. A polgármester azt is tudni vélte, hogy az ívek fejlécében utólag, az engedélykérés és aláíratás után került be, hogy az RMDSZ plakátolásához fogják felhasználni. Az RMDSZ-es megbízottak tiltakoztak a kijelentés ellen, Mezei pedig az illetékes hivatali alkalmazottat hívta, tájékoztasson a plakátolás törvényes feltételeiről. E szerint legelőször bejelentést kell tenni a polgármesteri hivatalban, hogy az illető személy vagy párt plakátolni szeretne, kitöltve egy formanyomtatványt. Szükséges a személyazonossági igazolvány másolata, illetve az igénylő rendelkezésére bocsátják a plakátolásra vonatkozó törvényt tanulmányozás végett. Ezt követően kap egy formanyomtatványt, mellyel meg kell keresnie az üzlet, terület tulajdonosát, ahová plakátolni szeretne, és írásban kell kérje beleegyezését. Az aláírt ívvel kell visszatérnie a polgármesteri hivatalba, csak azt követően kerülhet sor plakátok elhelyezésére, hogy a hivatalban láttamozták e procedúra lefolytatását.


Számonkérésesdi

Az RMDSZ-esek, miután megkapták a negyvenháromból harminchat területtulajdonos beleegyezését, kihelyezték a pannókat, megfeledkezve, hogy előbb a polgármesteri hivatalban kell iktatásra sor kerüljön.

A számonkérésre számonkérés volt a válasz, Magyari Levente ismételten követelte, mutassa meg a polgármester a többi jelölt plakátolására vonatkozó iktatott aláírásokat, tételesen a kirakatokban elhelyezettekre célozva. Válaszként neki is, akár a sajtóképviselőknek megígérte a polgármester, hogy egy későbbi időpontban be fogják mutatni a kért dokumentumokat.

Mindezt követően Kémenes László, az MPP gyergyószentmiklósi szervezetének ügyvezetője tartott tájékoztatót. A közvélemény tudomására kívánta hozni, hogy az MPP tíz pannót fog elhelyezni a város különböző területein, de ezt a törvényes előírások maradéktalan betartásával. Tíz ívet mutatott fel, melyen birtokosok adták beleegyezésüket a hirdetőtábla-állításhoz. Mint mondta, a hivatali formanyomtatványt is alá fogják iratni, s csak azután kerül sor a munkálatokra. A sajtó azon kérdésére, hogyan történt üzletek kirakatában a plakátok elhelyezésre, az ügyvezető elnök elmondta: formanyomtatvánnyal, aláíráskéréssel, bizonyítékként meg is mutatta az összesítőt. Végezetül pedig hozzáfűzte: tény, az ívet ő sem adta le még a polgármesteri hivatalba iktatásra.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei