
Képünk illusztráció
Fotó: László Ildikó
Időszakos útlezárások és forgalomkorlátozások várhatók Marosvásárhely, Székelyudvarhelyés Gyergyószentmiklós központjában csütörtöktől.
2024. december 05., 08:302024. december 05., 08:30
2024. december 05., 09:212024. december 05., 09:21
Marosvásárhelyen a karácsonyi vásár megnyitása és az ünnepi díszkivilágítás felkapcsolása alkalmából csütörtökön 17 és 21 óra között forgalomkorlátozás lesz a főtéren, beleértve a Rózsák terét és a szomszédos Bartók Béla, Művész, Városháza, Tusnád és Enescu utcákat.
December folyamán továbbá minden hétvégén – szombaton 15 órától vasárnap 22 óráig – egy sávra korlátozzák a forgalmat az Ortodox Katedrális és a Bartók Béla utca közötti szakaszon.
Székelyudvarhelyen a városközpontba szervezett nagyszabású mikulásváró-esemény miatt szerdán estétől lezárták a szálloda melletti körforgalom és a Barátok temploma közötti részen található, valamint az Emlékezés Parkja körül lévő parkolókat.
Csütörtökön 15 órától 19 óráig pedig lezárják az autós forgalom előtt a Városháza teret a körforgalom és a Vár utca közötti részen, a BCR előtti útszakaszt, a Vár utcát, valamint a Városháza tér városháza felőli oldalát is.
Ideiglenes forgalomkorlátozás van érvényben Gyergyószentmiklós főtéren is, a polgármesteri hivatal és a Fenyő áruház közötti útszakaszon. A Csíkszereda irányából érkező járművek akadálytalanul áthaladhatnak a főtéren, viszont a Kossuth Lajos és Kárpátok utcából nem lehet behajtani a város központjába.
Mintegy 44 millió lej jut idén a háromszéki önkormányzatok költségvetésének kiegyensúlyozására. A keretösszeget a polgármesterekkel való egyeztetés után osztotta el a megyei tanács úgy, hogy minden község kapjon legalább 200 ezer lejt.
Előzetes letartóztatásba helyeztek egy 46 éves Arad megyei férfit, aki a nyomozók szerint két éven át szexuális erőszakot követett el élettársa kislánya ellen.
Az egészségügyi szakma iránt érdeklődő fiatalok tehették próbára magukat Sepsiszentgyörgyön. A Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház középiskolásoknak szervezett, négynapos programján 156 diák vett részt.
A Liszt Intézet Sepsiszentgyörgy Listae Herbariorum programsorozatának szerdai meghívottja Dakó Viola kertészmérnök.
Sulyok Tamás köztársasági elnök közölte: a választási eredmények alapján Magyar Pétert javasolja miniszterelnöknek az Országgyűlés alakuló ülésén. Az ülés időpontját a jogerős eredmény után a lehető leghamarabb tűzik ki.
Oroszországhoz köthető hackerek romániai intézmények e-mail-fiókjaiba is behatoltak egy, főként ukrajnai célpontokat érintő kibertámadás során.
Az új kormány megalakulása után Sulyok Tamás köztársasági elnöknek távoznia kell hivatalából – közölte szerdán, Budapesten újságírókkal a választáson győztes Tisza Párt elnöke, aki ezt követően a Sándor-palotában találkozott az államfővel.
Gernyeszegen kedden késő este egy autó elütött egy medvét. Az ütközés után a nagyvad elszaladt, egyelőre még nem találták meg.
Januárhoz képest februárban 39 lejjel (0,7 százalékkal) 5557 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Újabb Ro-Alert üzeneteket kaptak szerda hajnalban Tulcea megye északi részének lakói az orosz-ukrán háborúval összefüggésben, miután a hadsereg radarjai drónrajokat észleltek a román-ukrán határ térségében.
szóljon hozzá!