
Az Orbán Balázs, a Wesselényi Miklós és a Nicolae Bălcescu utcák kereszteződése Székelyudvarhelyen. Egyelőre nincs bővítés
Fotó: Erdély Bálint Előd
Hosszú ideje várat magára Székelyudvarhelyen a bethlenfalvi és szombatfalvi útkereszteződések bővítése, amelyeket egy projektént kezel a városvezetés. A polgármesteri hivatal sajtóosztályán újfent a kezdésről érdeklődtünk.
2021. július 22., 12:022021. július 22., 12:02
A székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal évekkel ezelőtt vásárolt célirányosan ingatlanokat a Fások utca, a Bethlenfalvi út és a Lakatosok utcája közötti csomópont, illetve az Orbán Balázs, a Wesselényi Miklós és a Nicolae Bălcescu utcák kereszteződésének közelében, hogy az épületek bontása révén kiszélesíthessék a kereszteződéseket, megkönnyítve az autós közlekedést. Terveik szerint mindkét városrészen még idén elkezdenék a munkálatokat, azonban mint azt Zörgő Noémi, a városháza sajtószóvivője lapunknak elmondta, ehhez
A bethlenfalvi csomópontnál el kell távolítani egy magasfeszültségű huzalokat tartó oszlopot, amire már elkészültek a tervek, és jelenleg a villamossági vállalat kolozsvári részlegének jóváhagyására várnak. Amint megkapják az engedélyt, elkezdhetik a kivitelezést – magyarázta a sajtószóvivő.
A szombatfalvi részen ugyancsak villanyoszlopok elköltöztetésére lesz szükség, itt is kész vannak az erre vonatkozó tervek, és ugyancsak az Electrica jóváhagyására várnak, amely körülbelül két hét múlva esedékes. Amennyiben a villamossági vállalatnak nem lesznek fenntartásai, jöhetnek a műszaki tervek és a szerződéskötés a kivitelezővel.
Ebben az esetben viszont tovább bonyolítja a helyzetet, hogy a műemlékvédelemhez is sorra kell benyújtani a dokumentációkat, amelyeknél a jóváhagyás szintén befolyásolja a kivitelezés elkezdését.
Az útkereszteződések közelében álló ingatlanok megvásárlásáról még 2017 decemberében döntött a székelyudvarhelyi képviselő-testület, hogy a házakat lebontva a területek megnyitásával könnyíthessenek az autós forgalmon. A több mint három éve húzódó projekt megvalósítását azonban több tényező is befolyásolja, így a kivitelezés mindmáig nem kezdődhetett el.

Egyelőre még váratnak magukra a forgalomjobbító beruházások Székelyudvarhelyen: az önkormányzat több mint egy éve két, rendkívül forgalmas útkereszteződésben vásárolt fel ingatlanokat azzal a szándékkal, hogy körforgalmakat hozzanak létre, erről a tervről azonban egyelőre letett a városvezetés.

Úgynevezett rávezetéses kereszteződést alakítanának ki Székelyudvarhelyen a Wesselényi Miklós, Nicolae Bălcescu és az Orbán Balázs utcák találkozásánál. Ott vonul át ugyanis a városba beérkező teherforgalom egy része, a mostani útszerkezet túl szűk a biztonságos, akadálymentes közlekedéshez.

Három sávosra szélesedő rövid útszakasz megépítésével csatlakoztatnák be a Bethlenfalvi út és a Nicolae Bălcescu utcák kereszteződésébe a Lakatosok utcát. Ehhez azonban előzetesen el kell távolítani a helyszínről egy magasfeszültségű huzalokat tartó oszlopot. A tervek szerint még idén megvalósul a projekt.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) úgy döntött, hogy nem támogatja Adrian Veștea kormányának beiktatását, mivel jelölése a parlamentáris demokrácia szellemének megsértésével és a liberálisokkal való egyeztetés nélkül történt.
A 2026-os focivébé kezdetén mindannyian szembesülhettünk azzal a ténnyel, hogy a magyarországi közmédia sportcsatornája, az M4 Sport geokódolás alá zárja a közvetítéseit. Pedig a legutóbbi, 2022-es katari vébén nem így volt. Mi történt azóta?
A Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodájának legújabb elemzése szerint a romániaiak reáljövedelme nőtt a leggyorsabban az Európai Unióban az elmúlt 15 évben.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn este televíziós szereplésre hivatkozva távozott a Nemzeti Liberális Párt (PNL) országos politikai bürójának üléséről.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn kormányzati részvételt ajánlott az RMDSZ-nek – számolt be Csoma Botond, a szövetség képviselőházi frakcióvezetője.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn kijelentette, hogy szerdán csak „elméleti”, informális megbeszélése volt Nicușor Dan államfővel az esetleges kormányalakítási megbízásáról.
Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhatodik módosítását, amely nyolc évben korlátozza a miniszterelnöki megbízatás maximális hosszát.
A Román Vámhatóság alkalmazottait is képviselő Meridian Országos Szakszervezeti Szövetség bejelentette, hogy az intézmény dolgozói szerdán kétórás figyelmeztető sztrájkot tartanak a munkakörülményeket és juttatásaikat érintő súlyos problémák miatt.
Az RMDSZ egyelőre nem döntött arról, hogy támogatja-e Adrian Veștea kormányát, előbb megvárja, hogy milyen álláspontra jut a Nemzeti Liberális Párt (PNL).
szóljon hozzá!