
Rendbe teszik az igencsak zsúfolt székelyudvarhelyi útkereszteződést
Fotó: Beliczay László
Három sávosra szélesedő rövid útszakasz megépítésével csatlakoztatnák be a Bethlenfalvi út és a Nicolae Bălcescu utcák kereszteződésébe a Lakatosok utcát. Ehhez azonban előzetesen el kell távolítani a helyszínről egy magasfeszültségű huzalokat tartó oszlopot. A tervek szerint még idén megvalósul a projekt.
2021. március 16., 08:572021. március 16., 08:57
2021. március 16., 11:232021. március 16., 11:23
Egyenesen a Bethlenfalvi út és a Nicolae Bălcescu utcák kereszteződésébe csatlakoztatná be a városháza a Lakatosok utcát, így szeretnék megkönnyíteni az igencsak zsúfolt és nehézkes autós közlekedést azon a városrészen.
Eddig két telket vásárolt meg az önkormányzat az elképzelés megvalósítása érdekében, egyiken már el is bontatta az épületeket a városháza – magyarázta lapunknak Zörgő Noémi, a polgármesteri hivatal szóvivője. Mint mondta,
Ez az út párhuzamosan fog elhelyezkedni a Lakatosok utca jelenleg használt szakaszával. Utóbbit egyébként a projekt megvalósulása után már csak a Bethlen-negyed felé térő autók használhatják.
Zörgő Noémi közölte, hogy intézményük az elmúlt időszakban beszerezte az összes jóváhagyást – beleértve a rendőrségét is –, ami az útépítéssel kapcsolatos beruházás megvalósításához szükséges, ám a munka megkezdése előtt még el kell költöztetni a helyszínről egy magasfeszültségű huzalokat tartó villanyoszlopot. Utóbbi érdekében jelenleg készülnek a tervek, amit még engedélyeztetni kell a szolgáltatóval.
Fotó: Beliczay László
Amint ez megtörtént – és kivitelezőt is találtak –, rögtön elkezdené az útépítést a hivatal. A szóvivő hangsúlyozta, a tervek szerint még idén rendbe kell tegyék az útkereszteződést, ám minden a villanypózna elköltöztetésének engedélyezésétől függ. Arra is kitért, hogy
Fotó: Beliczay László
Más tervek
Korábban már elkészült a Wesselényi Miklós, a Nicolae Bălcescu és az Orbán Bálázs utcák kereszteződésének forgalomkönnyítő felújításának kivitelezési terve, amelyet legutóbbi soros ülésén fogadott el az önkormányzat. Ez már egy módosított terv volt a korábbiakhoz képest, hiszen a villanykábelek földbe helyezését, szalagkorlátok felszerelését, útszélesítést és pihenőhelyek kialakítását is belefoglalták. A megvalósítás becsült értéke 1,4 millió lej, a projekt megvalósítását ősszel fejeznék be.
Módosul az alkalmazottak munkaidő-nyilvántartásának szabályozása az előadó-művészeti intézményeknél – jelentette be kedden a kulturális minisztérium.
Újra fogadja a betegeket a gyergyóditrói kórházi egység, miután sikerült rendezni a működés jogi feltételeit és megkötni a szükséges szerződéseket.
Csíkszereda városa lemondott három utca felújításának állami támogatásáról, hogy azokat uniós forrásokból valósítsa meg, a felszabadult 21 millió lejt pedig hidakra, bicikliutakra és más elmaradt utcák korszerűsítésére fordítják.
A pénzügyminisztérium kedden közzétett adatai szerint tavaly novemberben az előző havi 1116 milliárd lejről 1121 milliárd lejre nőtt az államadósság.
Hideg időre, havazásra és szélre figyelmeztető, sárga jelzésű riasztásokat adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia területének mintegy felére, köztük Erdélyre is.
A kormánykoalíció pártjai elfogadták, hogy a rendvédelmi, az oktatási és az egészségügyi intézmények alkalmazottainak jövedelme mentesüljön a 10 százalékos csökkentés alól – számolt be hétfőn este Sorin Grindeanu, a PSD elnöke.
Előzetes letartóztatásba került egy 15 éves brassói fiatal, miután több személygépkocsit megrongált, eleget téve egy közösségi oldalon kapott kihívásnak. Az egyik autó teljesen kiégett, a tűz pedig egy másik járműre is átterjedt.
95 éves korában elhunyt Robert Duvall Oscar-, valamint többszörös Emmy- és Golden Globe-díjas amerikai színész filmrendező, forgatókönyvíró és producer – közölte hétfőn a Variety a család közlésére hivatkozva.
Nem csökkentik tíz százalékkal a kórházakban, a mentőszolgálatnál és a sürgősségen dolgozók jövedelmét – közölte hétfőn Facebook-oldalán Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter a kormánykoalíció aznapi döntéseire utalva.
Elkészült annak a jogszabálynak a tervezete, amely biztosítja, hogy március 31. után ne emelkedjen a földgáz lakossági ára – nyilatkozta hétfőn Bogdan Ivan energiaügyi miniszter a parlamentben.
szóljon hozzá!