
Fotó: Csató Andrea
Szinte mind a hat, felújítás alatt lévő utcában leterítették már a kopóréteg aszfaltot is Szentegyháza nagyfalusi részén, így idén már csak viszonylag egyszerűbb munkálatokat kell elvégezni. A legfontosabb az esővíz-elvezető rendszer kijavítása.
2025. január 16., 12:402025. január 16., 12:40
Tizennyolc millió lejnyi támogatást nyert az Anghel Saligny programban pályázó szentegyházi önkormányzat a város nagyfalusi részén lévő Bethlen Gábor, Fenyő, Turista, Dózsa György, Hargita és Ady Endre utcák felújítására.
Fotó: Csató Andrea
A helyi önkormányzat fontosnak tartotta, hogy az utcák teljes korszerűsítését megelőzően bővítsék az utak alatt lévő ivó- és szennyvízhálózatot, ugyanakkor modernizálják a gázhálózatot is, hogy a későbbiekben ne nagyon kelljen feltörni az új aszfaltot. Éppen ezért 2023-ban kis időre leálltak az utcák felújításával. Tavaly azonban befejeződött a hálózati vezetékek földbe helyezése, így folytatódhatott az Anghel Saligny program által támogatott beruházás.
Lőrincz Csaba, Szentegyháza polgármestere a Székelyhonnak elmondta, azóta jól haladtak a kivitelezők a munkálatokkal,
Fotó: Csató Andrea
Néhány száz méteren kell még leteríteni a kopóréteg aszfaltot a Hargita utcában, továbbá aknatetőket kell megemelni az Ady Endre utcában. Utóbbi helyszínen egyébként támfalakra is szükség lesz, amire még elő kell teremtse a pénzt az önkormányzat. Az esőzéseket követően azt is látták, hogy a Bethlen Gábor utcában hol kell javítani az esővíz-elvezető rendszert, amit szintén meg szeretnének oldani. Ezenkívül
Fotó: Csató Andrea
A polgármester abban bízik, hogy mindez megvalósulhat nyárig. Jelenleg az időjárási viszonyok miatt szünetel a munka, de tavasszal visszatérnek a helyszínre a kivitelezők. Az elöljáró hozzátette:
Arra kért mindenkit, hogy a téli időszakban is vigyázzanak a felújított utcák állapotára, hiszen mindenkinek érdeke, hogy a lehető legtovább lehessen használni a beruházást.
Fotó: Csató Andrea
Lőrincz rámutatott, az eredeti elképzelésekhez képest némileg elhúzódott ugyan az utcák modernizálása, de ez esetben ez előnyt jelentett, hiszen nem csak a korábban említett hálózati vezetékek kerülhettek a földbe, hanem a lakók meglátásait, kéréseit is sikerült beépíteni a tervekbe.
Végül megjegyezte: stratégiailag nagyon fontosnak tartották a felsorolt utcák felújítását, hiszen ezzel hosszabb távú, a Madarasi Hargitát érintő turisztikai fejlesztéseket alapoznak meg.
– fogalmazott.
Fotó: Csató Andrea
74 éves korában meghalt Chris Rea brit énekes-dalszerző, akit a Driving Home for Christmas című slágere tett világszerte ismertté – közölte a BBC.
Jövő nyártól Varsóba is utazhatunk a Brassó-Vidombák Nemzetközi Repülőtérről. Lengyelország fővárosába heti kétszer is lesz a Wizz Airnek járata.
Az oktatási és kutatási ágazatra nem vonatkozik a nyugdíj és az állami fizetés halmozását tiltó törvényi előírás – közölte hétfőn a tanügyminisztérium.
Míg az adventi időszak a legtöbbek számára az elcsendesedésről szól, országszerte – így Székelyföld városaiban is – évről évre megjelennek a hangos dobszóval kísért, medvebőrbe öltözött csoportok. A látványos, de zajos népszokás megosztja a közvéleményt.
Egy 35 éves, Maros megyei nő holttestét emelték ki hétfőn délután a vízből Marosvásárhelyen, az Alsógát utca térségében – a halál pontos körülményeit vizsgálják.
A hét első két napján országszerte enyhébb lesz az idő az ilyenkor megszokottnál, karácsonykor azonban lehűlés várható esővel, havas esővel, havazással – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kéthetes előrejelzéséből.
Tavaly az uniós polgárok 16,9 százaléka élt túlzsúfolt lakásokban, ami enyhe csökkenést jelent a 2023-ban jegyzett 18,1 százalékhoz képest – derül ki az Eurostat hétfőn közzétett adataiból.
Az országos kataszteri és ingatlan-nyilvántartási hivatal (ANCPI) 2025 júniusa és novembere között 520 886 online iratot bocsátott ki ingyenesen az ingatlan- és telektulajdonosoknak a Myeterra.ancpi.ro platformon keresztül.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC) vasárnap este figyelmeztetett, hogy ransomware típusú kibertámadás történt a román vízügyi igazgatóság több intézménye és szervere, valamint az ország 11 területi vízügyi igazgatósága közül 10 ellen.
„Referendumot” kezdeményez Nicușor Dan államfő a bírák és ügyészek körében szakmai szervezetük, a Legfelsőbb Bírói Tanács (CSM) működéséről, felvetését azonban ellenzéki képviselők egy csoportja alkotmányellenesnek tartja.
szóljon hozzá!