
Borboly Csaba és Csergő Tibor aláírták az együttműködési szerződést a terelőút megvalósításához
Fotó: Gergely Imre
Közös beruházásként épít elkerülőutat a városon áthaladó tranzitforgalom számára Hargita Megye Tanácsa és Gyergyószentmiklós Polgármesteri Hivatala. A tervezett út lakóövezeten halad át, az érintett lakók tiltakoznak.
2021. június 04., 09:032021. június 04., 09:03
2021. június 04., 09:372021. június 04., 09:37
A megyei tanács csütörtöki online ülésén szavazott arról a társulási szerződésről, amelynek tárgya annak az útnak a kiépítése, amely a Gyergyószentmiklóson áthaladó tranzitforgalmat szolgálná ki. Az ülést követően pedig Borboly Csaba, a megyei tanács elnöke és Csergő Tibor, a város polgármestere alá is írta a dokumentumot. Erre egy nappal azt követően került sor, hogy

Már idén el szeretnék kezdeni az előkészítő munkálatokat a gyergyószentmiklósi terelőút kiépítéséhez, ami az országutat kötné össze az Állomás utcával, Gyergyószárhegy irányából. A kivitelezést Hargita Megye Tanácsa vállalja fel.
Az elkerülőutat két szakaszban tervezik megépíteni:
A mostani szerződéskötés után meg is kezdődik a közbeszerzés ennek megvalósítására. A költségek kétharmadát a megyei önkormányzat fizeti, egyharmad hárul a városra.
Kérdés azonban, hogy a Kossuth Lajos utcától hol haladnak majd tovább a teherautók Tekerőpatak felé. A szerződés szövege szerint
A két utca lakói közül több mint 200-an írták alá azt a petíciót, amelyet még múlt héten iktattak a gyergyószentmiklósi városházán, és amelyet a megyei önkormányzathoz is eljuttattak. Az aláírók ebben leszögezik, hogy
Érveik közt felsorolják többek közt, hogy az forgalom nagyon közel haladna el a lakóházakhoz, és emiatt azok károsodnának;
A tiltakozó nyilatkozatot benyújtó egyik Külső utcai lakos megkeresésünkre válaszolva elmondta, ő nem tekinthető egyedüli kezdeményezőnek, a két utca lakóinak általános felháborodását, tiltakozását tükrözi, és mindenki egyetért abban, hogy mindenképpen próbálják megakadályozni azt, hogy az utcáikba tereljék a nehéz gépjárműveket. Elmondta:
Hozzátette: mindenképpen elvárták volna azt is, hogy mielőtt ilyen döntést hoznak, velük is szóba álljanak, kikérjék a véleményüket az illetékesek. Remélik, nem valósul meg ebben a formában a terv.
Az egyik érintett gyergyószentmiklósi utca, ahol áthaladna a tranzitforgalom
Fotó: Gergely Imre
A szerződéskötést megelőzően Csergő Tibor, Gyergyószentmiklós polgármestere azt közölte, hogy a dokumentumban szereplő útvonalterv még nem végleges, és egyeztetni fognak a petíciót aláírók képviselőivel is erről. Most a hatástanulmányok készítése következik, és ezek alapján keresik meg a legoptimálisabb útvonalat. Hozzátette ugyanakkor, hogy
A Külső utca azonban alkalmas lenne arra, hogy átvegye a forgalom felét, az egyik útirányba közlekedő járműveket, ez még szélesebb is, mint a Békény utca – tette hozzá.
Amint az elöljáró ismertette, egyelőre az első szakasz megépítése körvonalazódik, és ő úgy számol, hogy
Tervei szerint négy éven belül a Tekerőpatak fele vezető szakasz is megvalósul. Hogy hol, azt még nem lehet tudni.
Borboly Csaba a téma kapcsán elmondta, a városvezetés bölcsességére bízzák a nyomvonal eldöntését, és
Hogy ennek meddig, hány évig kell majd kiszolgálnia a teherforgalmat, az jelenleg nagyon kérdéses. A végső megoldást a gyergyószentmiklósi tranzitforgalom számára az jelenti majd, ha megépül az úgynevezett „nagy körgyűrű” annak a gyorsforgalmi útnak a részeként, amely a Ditrótól, a tervezett autópályától egészen Sepsiszentgyörgyig minden helységet megszabadítana a nehéz gépjárművekről.
Csergő szerint erre nem „holnap”, hanem csak majd „holnapután” lehet számítani. Reméli, hogy ez még az ő életében megtörténik.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
2 hozzászólás