
Az előzőekkel megegyező tömbházak építése kezdődik hamarosan
Fotó: Fortuna Park
Újabb három tömbház, összesen 132 lakás épül a székelyudvarhelyi Fortuna Parkban, ezúttal pedig egy úszómedencét is kialakítanak, hogy még komfortosabb legyen a környezet a lakók számára. A beruházó szerint a gazdasági válság nem okoz különösebben érezhető gondot az ingatlanpiacon.
2024. július 09., 10:392024. július 09., 10:39
Három, egyenként 44 (két-, három-, illetve négyszobás) lakást magába foglaló tömbház épült meg eddig a székelyudvarhelyi Fortuna Parkban. A tömbházak mindegyikéhez tíz teremgarázs, illetve negyven parkolóhely tartozik, továbbá lift is működik – tudtuk meg Csergő Zsolttól, a beruházás tulajdonosától.
– hívta fel a figyelmünket Csergő Zsolt. Egy gyors számítást is végzett a Székelyhonnak. Eszerint az újonnan épített 94 négyzetméteres, 130 ezer euró értékű háromszobás lakás ára négyzetméterenként 1382 euróba kerül. Egy régebbi építésű, csupán 60 négyzetméteres, háromszobás ingatlanért nagyjából 90 ezer eurót kérnek. Ez utóbbi négyzetméterenként 1500 eurós árat jelent. Mindemellett a régebbi épületeket rendszerint fel is kell újítani, ami 10–15 ezer eurós pluszköltséget jelent.
A szakemberrel arról is beszélgettünk, hogy a tömbházak mellett Székelyudvarhelyen többnyire sorházak épülnek, ám azok fenntartása nemcsak költségesebb, de távolabb is találhatók a városközponttól, ingázva lehet eljutni például a tanintézetekbe, nagyobb áruházakba. Ennek ellenére a kereslet, azaz a vásárlói igény megoszlik a két típusú épület között. Csergő tapasztalata alapján egyébként
Összességében véve úgy érzi, hogy például az orosz-ukrán háború miatt kialakult gazdasági válság sem befolyásolja egyelőre a lakások iránti keresletet – annak ellenére sem, hogy folyamatosan nőnek az árak.
Egyebek mellett a felsoroltak okán döntött úgy a vállalkozó, hogy három újabb tömbházat épít a helyszínen, amelyekben az előzőekkel megegyező mennyiségű lakás lesz kialakítva, ugyanakkor a parkolóhelyek, garázsok száma sem változik. Az ott élők komfortérzetét növelve azonban
Csergő Zsolttól azt is megtudtuk, hogy már meglévő épületek árát is számolva, nagyjából 26 millió euróból épül meg a Fortuna Park, a beruházás értéke pedig helyben marad, hiszen a különböző építkezési anyagok beszerzésével az itteni vállalkozókat erősítik.
A tömbházak esetében lényeges, hogy a legjobb energetikai besorolást kapták, azaz A kategóriások 100 ponttal. A mostanában újonnan szigetelt épületek C kategóriások.
Nicușor Dan megtámadta az alkotmánybíróságon a parlamentben múlt héten elfogadott új feddhetetlenségi törvényt – közölte hétfőn az elnöki hivatal.
Mit tud a lakosság a Maros megyét is érintő méltányos átállási programról, a munkahelyek megszűnéséről, átalakulásáról? Hogyan látja a települése jövőjét? – ezekkel a témákkal is foglalkozik a napokban közzétett kérdőív.
Nem bizonyult tartósnak a Duna vízszintjének emelkedése Csernavodánál, fel kell készülni arra, hogy néhány napig teljesen le kell fog állni az atomerőmű – jelentette be Alexandru Bușoi energetikai államtitkár hétfőn.
Alvás közben korrigálja a látást, nappal pedig szemüveg és hagyományos kontaktlencse nélkül biztosít éles látást. Az éjszakai kontaktlencse egyben kényelmes, és a gyermekkori rövidlátás előrehaladását is lassíthatja.
Az RMDSZ első opciója egy teljes jogkörű kormány megalakítására egy „nagykoalíció” létrehozása, más országok mintájára, hogy megakadályozzák a szélsőséges erők kormányra jutását – jelentette ki hétfőn Cseke Attila ügyvivő fejlesztési miniszter.
Harminckét járvezetői engedélyt függesztettek fel a hétvégén a hatóságok Maros megyében, de olyan sofőrt is feltartóztattak, aki nem rendelkezett jogosítvánnyal – tájékoztat a Maros Megyei rendőr-főkapitányság.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a közösségi oldalakon terjedő félretájékoztatás „rendkívül veszélyessé” vált, ezért az államnak határozottabban kell fellépnie, szükség esetén a jogszabályok szigorításával.
A házbizottság érvényesnek minősítette azt a 140 képviselő által támogatott indítványt, amelyben a Tisza parlamenti frakciója Baka Andrást jelöli államfőnek.
Magyar és román nyelven rakták ki Csíkszereda nevét a város egyik újonnan létrehozott körforgalmában, a Hargita utcában.
Új szabályok léptek életbe a más uniós tagállamokban vásárolt jövedéki termékek Romániába történő behozatalára.
1 hozzászólás