
A tetőzet megépítése következik a székelyszenterzsébeti ravatalozónál
Fotó: Erdély Bálint Előd
A szakemberhiány, a folytonosan cserélődő munkatársak és a szociális gondok is nehezítik Újszékely Polgármesteri Hivatalának munkáját, ahol pályázva és a megyei önkormányzati intézmények segítségét kérve igyekeznek fejleszteni. Jelenleg ravatalozót építenek Székelyszenterzsébeten, folyamatban van a szennyvízhálózati rendszer kiépítése, de járdák kialakítását is tervezik.
2021. január 31., 08:582021. január 31., 08:58
2800 bejegyzett lakója van a Székelykeresztúr szomszédságában, a megyehatárnál lévő, három településből – Székelyszenterzsébetből, Alsóboldogfalvából, Újszékely községközpontból – álló községnek.
– vázolta a nem épp kecsegető helyzetet Balló Zoltán polgármester. Mint mondta, utóbbi helyzet számos szociális problémát okoz, hiszen egyrészt segélyt kell biztosítani, másfelől pedig pályázni is nehezebb az alacsony lélekszám miatt.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Balló arra is kitért, hogy a kevés lakó miatt a hivatali fizetések is alacsonyak, így nem számítanak versenyképesnek. Éppen ezért kevés szakember dolgozik a polgármesteri hivatalnál – ami szintén nehezíti a fejlesztéseket –, a fiatalok is inkább csak „ugródeszkának” tekintik az elvállalt munkahelyeket, így
Az elöljáró rámutatott, jelenleg is szükség lenne szakemberre, például olyanra, aki ért a beruházásokhoz, de sajnos nincs, és már a jegyző is munkahelyváltáson gondolkodik, ami szintén nagy gond.
Balló Zoltán újszékelyi polgármester
Fotó: Erdély Bálint Előd
A legnagyobb folyamatban lévő munkálat jelenleg a szennyvízhálózat kiépítése a községben, amelynek részeként a hálózat gerincvezetékei kerülnek a földbe Alsóboldogfalván és Újszékelyen, ugyanakkor Székelyszenterzsébeten még egy derítőállomás is épült. Jelenleg azért szünetel a kivitelezés, mert jóváhagyásokat kell beszerezni, hogy átfúrhassanak a vasúti sínek, illetve az országút alatt. A 4,5 millió lej értékű megvalósítás finanszírozásáért az Országos Vidékfejlesztési Programban (PNDL) pályázott az önkormányzat, ám a rossz tervek számtalanszor akadályozták a haladást – tudtuk meg.
Emellett folyamatban van egy ravatalozó megépítése Székelyszenterzsébeten – helyi forrásokból, illetve Hargita Megye Tanácsának támogatásával –, ugyanakkor hamarosan a kivilágított, öltözővel ellátott futballpálya kivitelezése is befejeződik itt. Továbbá terveket készítettek arra, hogy térkővel kirakott járda épülhessen a főút egyik oldalán – összesen 3,1 kilométer hosszan – Újszékelyen, illetve Alsóboldogfalván.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Ez sem volt egyszerű, hiszen előzetesen telekkönyveztetni kellett a nyomvonalat, külön egyeztetve a gazdákkal, akiknek a papírforma szerint belógott a területe az érintett részre. A nehézségek ellenére úgy tűnik, hogy idén elkezdődhet a munka.
A felsoroltakon kívül az elképzelések között szerepel még egy műfüves focipálya megépítése Újszékelyen – ennek finanszírozására már nyertek is egy pályázatot.
Egyébként modernizálni szeretnék az Alsóboldogfalva és Székelyszenterzsébet, valamint az Újszékely és Fiatfalva közötti községi utakat is. Utóbbi esetben már terítettek is le aszfaltot, de kimaradt egy szakasz.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
1 hozzászólás