
Fotó: Gálfi Árpád polgármester/Facebook
Az Arkum Alapítványnak, László Jánosnak és Orosz-Pál Leventének köszönhetően néhány év kihagyás után újraindult Székelyudvarhelyen a Príma Polgár díjazás – olvasható Gálfi Árpád polgármester bejegyzésében.
2024. április 10., 20:002024. április 10., 20:00
Értékteremtő és értékmentő tevékenységei okán kedden este díjazták a legprímább sportoló személyében Bálint Ferencet, a legprímább művészt, Balázs Imre Józsefet, pedagóguskategóriában Szabó Zsuzsa tanítónőt, a legprímább orvost dr. Kurtus Aranka személyében, illetve a legprímább polgárt, Balázs Árpádot. Az Udvarhelyért legprímább díjat ez alkalommal Szélyes Levente kapta.
A Príma-díjat 2006-ban alapította a Príma rádió egykori tulajdonosa, László János, azóta – az utóbbi néhány év kihagyását leszámítva – Székelyudvarhely értékmentői vehetik át.
Felmelegszik az idő az egész országban, a nappali értékek egyes régiókban akár a 28 Celsius-fokot is elérhetik, míg az éjszakai minimumok több helyen is csak 12–13 fokig esnek vissza.
Két ittas sofőrt és egy bejegyzetlen gépjárművel közlekedőt is lefüleltek a rendőrök Gyergyó- és Udvarhelyszéken a hosszú hétvége folyamán.
Újabb történelmi mélypontra került hétfőn a román deviza az euróhoz képest: a Román Nemzeti Bank (BNR) 5,1998 lejes hivatalos árfolyamot állapított meg, ami 5,81 banis (1,1 százalékos) emelkedést jelent a csütörtöki 5,1417 lejhez képest.
A május 1-jei hosszú hétvégén több mint 37 ezer bírságot szabott ki a rendőrség, összesen mintegy 16,5 millió lej értékben.
Jelentős felmelegedéssel indul május első hete, az elmúlt napok szokatlanul hideg időjárását az átlagosnál melegebb napok követik. Az ország egyes részein a hőmérséklet a 30 fokot is elérheti, csapadékra pedig csak a hét második felében számíthatunk.
Jókora büntetést kapott az a sofőr, akit helikopterből figyeltek, amint figyelmen kívül hagyja a közlekedési szabályokat.
Nemzetközi hadgyakorlatot rendeznek az erdélyi Nagysinken május 7–23. között, amelyre vasárnaptól kezdődően több szövetséges országból érkezik haditechnika – közölte a román védelmi minisztérium (MApN).
Néhány százan gyűltek össze vasárnap este a bukaresti Győzelem (Victoriei) téren az Ilie Bolojan melletti szimpátiatüntetésen.
Körülbelül négyezren vettek részt vasárnap Nagyváradon az Ilie Bolojan miniszterelnök támogatására szervezett tüntetésen.
Csaknem duplájával haladta meg a megengedett sebességet egy autós az A1-es autópályán, ráadásul a jogosítványa is le volt járva. Az ellenőrzések során több szabálytalan sofőrt is lefüleltek a rendőrök, a kiszabott bírságok értéke 40 ezer lejre rúg.
szóljon hozzá!