
Fotó: Beliczay László
Tizennyolcadik alkalommal szólítja meg a családokat Románia legnagyobb hőlégballon-parádéja: szeptember utolsó hétvégéjén újra megtapasztalhatják a hőlégballonnal való repülés élményét a Maros megyei Nyárádköszvényesre látogatók – derül ki a szervezők szerkesztőségünknek is eljuttatott közleményéből.
2024. szeptember 10., 13:002024. szeptember 10., 13:00
A hőlégballon-parádé fő attrakciója változatlan maradt: a repülés élménye, amelyre idén is többféleképpen is lehetőség nyílik. Az érdeklődök részt vehetnek sétarepülésen, illetve függeszkedő repülésen. A repülések pénzdíjasok és regisztrációhoz kötöttek, előzetes jelentkezés és bővebb információ a fesztivál programjáról, fellépőiről az esemény Facebook-oldalán.
A hőlégballonos repülés egy különleges sport, amely nagymértékben függ az időjárási körülményektől. A szél, a hőmérséklet és a légköri viszonyok mind befolyásolják, hogy a ballonok biztonságosan fel tudnak-e szállni.
Mindezek mellett fontos a ballon terhelhetősége is, hiszen minden ballon csak egy bizonyos súlyig képes repülni. Ezért van szükség az előzetes regisztrációra és a repülések időzítésének pontos tervezésére.
A hőlégballon-parádé három napja alatt hat időpontban lehet sétarepülni, pontos időpontokat a regisztráció során választhatnak az érdeklődők.
Medve jelenlétére figyelmeztették a csíkszeredaiakat szombat este Ro-Alert üzenetben.
Robbanóanyagot tartalmazott a szombat reggel a Fekete-tengerben, a tuzlai partszakasz közelében talált drónmaradvány – közölte a védelmi minisztérium.
Az öt nagy országos szakszervezeti szövetség elutasítja az új közalkalmazotti bértörvénytervezet jelenlegi formáját, és felhívja a figyelmet, hogy a dokumentum valójában újabb méltánytalanságok és társadalmi feszültségek forrása.
Öten sérültek meg szombat délután egy személyautó és egy mentőautó ütközése következtében Brassóban.
Egy 62 éves férfi a Hunyad megyei Guraszáda községből pénteken háromkerekű kerékpárral közlekedett az A1-es autópályán, Marosillye település környékén, hol a belső, hol a külső sávon, a forgalommal szemben.
Idén júliusban 4 677 789 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 1003-mal kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2785 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közzétett adataiból.
Telefont tulajdonított el, illetve bántalmazta volt élettársát egy 34 éves férfi, akit pénteken vettek őrizetbe a hatóságok Sepsiszentgyörgyön – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Ittas sofőrt tartóztattak fel a hatóságok pénteken este Gyergyótölgyes községben – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Nagy mennyiségű cigarettát és alkoholt foglaltak le a rendőrök pénteken a Hargita megyében tartott házkutatások során, ugyanakkor két személy őrizetbe is vettek – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Légköri instabilitásra, a szél felerősödésére széllökésekre, valamint felhőszakadásokra kell számítani az ország több megyéjében, beleértve Hargita és Kovászna megyéket.
szóljon hozzá!