
Lakók és bérlők közös szövetsége van kialakulóban a Csereháton
Fotó: Erdély Bálint Előd
Több ifjúsági (ANL) lakás gázellátását zárta el a szolgáltató Székelyudvarhelyen a hiányos kifizetések és elmulasztott karbantartások miatt egy hónappal ezelőtt. Mára a gázszolgáltatás minden érintett lépcsőházban üzemel, ám a Csereháti Lakásbérlők Egyesületére hosszú átalakulás vár.
2022. augusztus 18., 14:092022. augusztus 18., 14:09
Mostanra minden csereháti ANL-s lépcsőházban helyreállt a gázszolgáltatás, viszont arról a polgármesteri hivatalnak nincsenek információi, hogy a számlákat sikerült-e elrendezni – vázolta a helyzetet Fülöp-Székely István, a székelyudvarhelyi városháza műszaki igazgatója. A kifizetésekkel kapcsolatos ügyintézést továbbra is a Csereháti Lakásbérlők Egyesülete fogja végezni, ezek kezelésére nincs a hivatalnak apparátusa – tisztázta.
– jegyezte meg az igazgató, majd hozzátette, hogy a megmaradt lakásbérlők számlafizetését és ügyintézését is a leendő társulás kezelné.
A városháza a lakások eladásáról, a szerződéskötésekről és az illető ingatlanok karbantartásáról felel, az ezekhez kapcsolódó problémák megoldását teljesíti – folytatta Fülöp-Székely. Rámutatott, a gázszolgáltató és a lakószövetség közti nézeteltéréseket – az ügyfélfogadás során történő hosszas várakozást és a kommunikáció hiányát – az érintetteknek kell tisztázniuk, ezek elsimításában az intézmény szerepe kevésbé hangsúlyos.
A hatályos jogszabályok értelmében ugyanis a lakószövetségeknek pont az a szerepük, hogy adott szolgáltatásokra közösen kössenek szerződést – a tömbházakban lakó személyeknek emiatt kell közös költséget fizetniük.
– fűzte hozzá az igazgató.
A közös gázhálózatról történő leválás nem feltétlenül jelent megoldást a felmerülő gondokra, hiszen ez is csak több lakó csoportosulásával lehetséges – nyilatkozta lapunknak Fülöp-Székely. Rámutatott arra, hogy
Megjegyezte, ebből a szempontból ő még nem végzett számításokat, de azon dolgoznak, hogy a lakószövetséggel együttműködve tudják a hasonló gondokat elhárítani.
Kérdéseinkkel kapcsolatban a Csereháti Lakásbérlők Egyesületének elnökét, Dobai Istvánt is kerestük telefonon, ám nem értük el.

A felgyűlt tartozások, illetve a lépcsőházakban lévő gázhálózat ellenőrzése és karbantartása miatt kell beszüntetni a gázszolgáltatást egyes Cserehát-negyedi tömbházakban – közölte Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala.

Több csereháti lépcsőházban is megszüntették a meleg víz előállításához használt kazánok energiaellátását, amit az adósságok törlesztésének elmaradásával indokolnak.
A Poklos patak nem szemétláda – figyelmeztetnek a vízügyi szakemberek, akik az elmúlt napokban gumiabroncsokat, rollereket, székeket, foteleket és egyéb bútorokat szedtek ki a Marosvásárhelyen is áthaladó patakmederből.
Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke csütörtökön kijelentette, hogy amennyiben ismét miniszterelnök lesz, végre fogja hajtani a helyi közigazgatás reformját a kis települések összevonása révén.
Ideiglenesen 20 százalékkal csökkenti a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között a pénzügyminisztérium – jelentette be csütörtökön Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Törölte a TikTok az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) felszólítására platformjáról azokat a „fekete mentőautó” rémhírét terjesztő tartalmakat, amelyek hatására az elmúlt hétvégén egy Kolozs megyei településen megtámadtak egy mentőautót.
Közel tízezer parkoló és garázs van Székelyudvarhelyen, és 519 gépjármű jut ezer emberre – derült ki a képviselő-testület csütörtöki ülésén, amikor arról kellett dönteni, hogy egy pályázat miatt mi legyen a város parkolási stratégiájával.
Ideiglenesen felfüggesztették egy szentegyházi strand, valamint egy gyimesfelsőloki wellnessközpont működését – számol be az Agerpres. A létesítmények a hiányosságok orvoslása után újra kinyithattak.
Huszonhat bírságot szabtak ki, öt jogosítványt vontak be, valamint hét forgalmi engedélyt vontak vissza a Maros megyei közlekedési rendőrök augusztus 12-én, amikor áruszállítókat ellenőriztek.
Sorin Grindeanu csütörtökön kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Pártnak (PSD) jelenleg nincs elegendő szavazata egy kisebbségi kormány beiktatásához.
A konstancai ügyészség vette át a Costinești-nél, a hullámtörő betonelemektől mintegy 15 méterre talált drón ügyét – jelentette be csütörtökön a védelmi minisztérium.
Nem indul el idén nyáron a gyergyószentmiklósi Virág negyed déli részének felújítása. A közbeszerzésen induló egyik cég óvást nyújtott be. A folyamat hónapokig eltarthat, de a garázsok helyén kialakult veszélyes területek nem várhatnak.
szóljon hozzá!