
Elzárta több csereháti ANL-lakás gázellátását a szolgáltató
Fotó: Erdély Bálint Előd
Több csereháti lépcsőházban is megszüntették a meleg víz előállításához használt kazánok energiaellátását, amit az adósságok törlesztésének elmaradásával indokolnak.
2022. július 19., 21:022022. július 19., 21:02
2022. július 20., 09:282022. július 20., 09:28
A gázszolgáltató szakemberei még múlt csütörtökön érkeztek ki először a csereháti ANL-tömbházakhoz intézkedni, azóta több lépcsőházban is lekapcsolták a meleg vizet előállító kazánok gázellátását – tudtuk meg a Csereháti Lakásbérlők Egyesületének elnökétől, Dobai Istvántól.
Az egyesület elnöke rámutatott, a gázszolgáltató az említett kazánok – és az ide tartozó vezetékek – ellenőrzési díjának be nem fizetése miatt cselekedett, ám ezt csak a szolgálatatás beszüntetése után közölte.
információi szerint a kazánok ellenőrzését a polgármesteri hivatal kérte, az egyesületnek pedig nem adtak információt ennek teljesítéséről. Emiatt halmozódott fel az állítólagos tartozás, ami 36 lakást érint. Ettől függetlenül igyekeznek törleszteni a számlát.
Dobai István lapunknak azt állította, hogy a szolgáltató nem kommunikál kellőképpen az egyesülettel – ahogyan a polgármesteri hivatal sem –, ez vezetett a mostani gondhoz. Probléma szerinte az is, hogy a szolgáltató sosem ugyanabból a városból küldi ki a vezetékeket ellenőrző, illetve az azokat elzáró csoportot. A küldöttség eddig mindig máshonnan érkezett, és nem voltak tisztában egymás addigi munkájával.
Az elnök lapunknak elmondta, úgy érzi, sokszor egyedül van a szolgáltatóval való kommunikációban, legutóbb majdnem egy teljes órát kellet várnia, míg kapcsoltak egy ügyfélszolgálati munkatársat. Hozzátette, noha már korábban lemondott elnöki tisztségéről, végül még sem vált meg a posztjától, hiszen helyette senki nem vállalta a feladatot. Hangsúlyozta, a problémák kiküszöböléséig egyesületi elnökként folytatja a munkát.
Hat megyére másodfokú (narancssárga jelzésű), 22 megyére elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Leállt a Budapest és Bukarest között közlekedő vonat vasárnap az Olt megyei Caracal és Fărcaşele állomások között, miután meghibásodott a korszerűsített, garanciális időszakban lévő mozdony.
Részlegesen leállt vasárnap délelőtt a Facebook, a közösségi oldal jelenleg csak a mobiltelefonos applikáción keresztül elérhető, asztali számítógépről és mobil böngészőből nem.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap másodfokú (narancssárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások, viharos szél, valamint közepes, helyenként nagyméretű jégeső veszélye miatt.
Motorkerékpárok hangja töltötte be Csíkszereda főterét szombat délután: mintegy százan gyűltek össze, hogy részt vegyenek a harmadik alkalommal megszervezett Szoknyás Guruláson.
Az Alaptörvény rendelkezései szerint július 20-tól ideiglenesen Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnöke látja el a köztársasági elnök jogköreit. Az Országgyűlésnek 30 napon belül új köztársasági elnököt kell választania – ismertette Magyar Péter.
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhetedik módosítását szombaton – közölte az államfő a Facebook-oldalán. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
Egy hosszabb időszak után, amely alatt az üzemanyagok ára viszonylag stabil maradt, a piacvezető OMV Petrom is megemelte szombaton az árait, ám a többi nagy hálózattal ellentétben nemcsak a gázolajat, hanem a benzint is drágította.
Talán senki nem gondolta volna, hogy az áprilisi rendszerváltás egyik mellékes eredménye lesz a magyar parlamentarizmus feltámadása – írta Magyar Péter miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.
Egy műszaki meghibásodás miatt a Bilea-vízesés és a Bilea-tó között közlekedő felvonó kabinjaiban rekedt szombaton több turista, de nincsenek veszélyben – közölte a Szeben megyei Salvamont vezetője, Dan Popescu.
szóljon hozzá!