
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Az érettségi írásbeli vizsgáinak napjain, azaz június 10. és 16. között aszinkron online oktatásra térhetnek át azok az iskolák, amelyek vizsgahelyszínként szolgálnak – közölte szerdán az oktatási minisztérium.
2025. április 16., 16:322025. április 16., 16:32
Az idei nyári érettségi vizsgái június 10. és 16. között zajlanak, miközben a többi osztály számára június 20-án ér véget a tanév.
A szaktárca tájékoztatása szerint az érettségi vizsga írásbeli próbáinak helyet adó, illetve a vizsgafolyamatban részt vevő humán erőforrást biztosító tanintézmények a megyei főtanfelügyelő igénylésére és az oktatási minisztérium jóváhagyásával aszinkron online oktatásra térhetnek át június 10. és 16. között.
A közleményben rámutattak arra is, hogy a vizsgáztató bizottságokban tevékenykedő tanárok helyettesítéséről az adott iskola vezetőségének kell gondoskodnia – írja az Agerpres hírügynökség.
Az elmúlt évekhez hasonlóan idén is vizsgaközpontokat jelölnek ki az írásbelik megszervezésére.
A minisztérium tájékoztatásában emlékeztettek, az idei érettségi újdonsága, hogy
a vizsgázók megnézhetik a dolgozatukat, mielőtt megóvják a kapott jegyet;
a dolgozat megtekintése nem előfeltétele az óvásnak
– nyomatékosították a szaktárca közleményében.
A nyolcadikosok országos vizsgáján és az érettségin közreműködő tanárok fizetése változatlan marad, azaz a 2024-ben megállapított fizetést kapják idén is, de ez Maros megyében egyelőre nem okozott fennakadást a jelentkezéseknél, van elég javítótanár.
A felhőszakadások és viharok miatt kibocsátott másodfokú riasztás miatt néhány órával elhalasztják pénteken a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vízesés közötti szakaszának forgalom előtti megnyitását – jelentette be csütörtökön Cristian Pistol.
Adrian Papahagi egyetemi docens csütörtökön közölte, hogy Eugen Tomac kijelölt kormányfő felkérésére „elviekben” vállalta, hogy a technokrata kormány kulturális minisztere legyen, a jelenlegi helyzetben azonban úgy döntött, hogy visszalép.
Első- (sárga) és másodfokú (narancssárga) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország nagy részének folyóvizeire.
A romániaiak több mint fele biztos abban, hogy a biztonságról vagy háborúról szóló hírekben meg tudja különböztetni a valós információkat a hamisaktól – derül ki az Informat.ro és az INSCOP Research csütörtökön ismertetett felméréséből.
Módosította a Kovászna megyei Kereskedelmi és Iparkamara a vezető vállalkozások díjazási rendszerét, abból a meggondolásból, hogy egyes mutatók alapján sok cég eddig kizáródott a versenyből.
Összehangolt félretájékoztatási kampány zajlik a Facebookon az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével kapcsolatban – állapította meg csütörtökön Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának beiktatását – jelentette ki csütörtökön Ilie Bolojan.
Elfogtak a hatóságok egy nemzetközi körözés alatt álló ukrán állampolgárt a Calafat-Vidin híd díjfizető állomásának közelében, aki több mint 300 ezer eurót rejtett el egy kisbuszban.
Medve ólálkodott Marosszentgyörgyön, Hargita megyében pedig néhány órán belül több Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak.
szóljon hozzá!