
Ismét teret adnak a zenei tehetségeknek
Fotó: Utcazene Fesztivál
Nyolc fellépő szolgáltatja a zenét pénteken és szombaton Gyergyószentmiklóson, ahol egy év kényszerszünet után ismét megrendezhetik az Utcazene-fesztivált. A legjobbak koncertfellépési lehetőséget nyerhetnek, vagy épp stúdióban rögzíthetik a dalaikat.
2021. szeptember 08., 19:382021. szeptember 08., 19:38
Fiatal, pályakezdő tehetségeknek szeretnének bemutatkozási lehetőséget biztosítani, és ezzel egyengetni az útjukat a zenei karrier felé – ez az Utcazene-fesztivál alapgondolata. Az már sokak számára ismert, hogy Gyergyószentmiklós az utóbbi időben Erdély meghatározó zenei központjává vált, de pár éve még a Bagossy Brothers Company, a No Sugar tagjai és mások is kis kocsmákban, alig néhány néző előtt zenéltek – mutatott rá Nicuta Alin, a rendezvény szervezője.
Akkoriban megtanultak a közönséggel közvetlen közelben játszani, és a zene iránti alázat is így alakult ki bennük – mondta a hasonló tapasztalatokkal bíró 4S Street zenekar frontembere. Meglátása szerint minden zenésznek végig kell járnia ezeket az utakat, és ebben segít az Utcazene-fesztivál.
A rendezvényt először 2019-ben rendezték meg, idén ezt szeretnék felülmúlni. A fellépők névsora még változhat, csütörtök estig még nyitott a jelentkezés. Nyolc előadót tudnak fogadni, és ha ennél többen jelentkeznének, akkor élőzsűrizést tartanak.
de várnak együtteseket a Partiumból is. A zenei paletta színes: rock, dzsessz, pop és népzenei produkciók is lesznek a programban.
A fellépők pénteken délután és szombaton a gyergyószentmiklósi Szent István téren, a sétálóutcában és a Petőfi-szobor mellett szórakoztatják a közönséget. A zsűri által legjobbaknak ítélt előadók értékes nyereményekkel gazdagodnak, például hazai és magyarországi fellépésekre kapnak meghívást, vagy stúdióban vehetik fel a dalaikat. Az első helyezett pedig szerepelhet az eseménnyel párhuzamosan zajló Ifinapok nagyszínpadán is.

Csütörtökön rajtol a 17. Gyergyói Ifinapok: szórakoznak, versenyeznek és közben rengeteget tanulhatnak a fiatalok, akik révén újra megpezsdül az élet Gyergyószentmiklóson.
A kormány csütörtökön 620 millió lejes keretet hagyott jóvá a mezőgazdaságban felhasznált gázolaj jövedéki adójának támogatására.
Több mint 131 000 diák iratkozott be a jövő héten kezdődő próbaérettségire, amelyet a végzős középiskolai osztályokkal rendelkező iskolák 95,16 százalékában szerveznek meg – tájékoztatott csütörtökön az oktatási minisztérium.
Mindhárom szakaszon elkezdődött a munka a Hargita Megye Tanácsa által megrendelt, nagyszabású udvarhelyszéki útfelújításon. Noha nem lesznek a legmélyrehatóbbak a műszaki megoldások, azért jól járható utakat ígérnek.
Csütörtök délután folytatódott az idei költségvetés tervezetének vitája a parlament költségvetési-pénzügyi bizottságaiban, miután a kormánykoalíció vezetői a reggeli egyeztetésen megoldást találtak a szociális csomag finanszírozására.
Akár 10 százalékkal is emelkedhet a hónap végéig a kenyér és a pékáru ára Romániában az üzemanyagok drágulása és az élelmiszeripart védő kormányzati intézkedések hiánya miatt – nyilatkozta csütörtökön a Rompan munkaadói szervezet elnöke.
Megkezdődött a csomagok postázása a levélszavazatra jogosult magyar állampolgárok számára. A szavazólapokat legkésőbb április 12-ig kell kitöltetni és leadni. Mutatjuk a leggyakoribb hibákat, és azt is, miként kerülhető el az érvénytelen szavazat.
Fontos üzenetre hívja fel a figyelmet Bölöni László: a levélszavazás során egy apró hiba is elegendő lehet ahhoz, hogy a voks érvénytelenné váljon.
A kormánykoalíció vezetőinek csütörtöki ülésén született megállapodás a kiszolgáltott helyzetű személyek számára jelent győzelmet – nyilatkozta Kelemen Hunor.
Bejelenti az energiaárakra vonatkozó intézkedéscsomagot a kormány a következő napokban – jelentette ki csütörtökön Nicușor Dan.
Erdélyben elsőként rendeznek átfogó mesterséges intelligencia-konferenciát: a TransylvanAI rendezvényen az MI oktatásra, iparra, egészségügyre és turizmusra gyakorolt hatása kerül terítékre. Bárki részt vehet rajta, csupán regisztráció szükséges.
szóljon hozzá!