
Csapdával szeretnék befogni a timafalvi temető környékén kószáló medvét
Fotó: Székelykeresztúr Polgármesteri Hivatala
A településre bekergetett medvecsalád után újabb nagyvad riogatja a székelykeresztúriakat, ezúttal a timafalvi városrészen. A Hubertus Vadásztársulat egy Székelyudvarhelyről kölcsönkért csapdával igyekszik befogni az állatot, amely többször kószált a házak között az elmúlt időszakban.
2024. április 02., 17:392024. április 02., 17:39
Többször is medve jelenlétére figyelmeztetett az elmúlt napokban a Ro-Alert riasztórendszer Székelykeresztúron. Kiderült, hogy az elmúlt hét elején egy medvecsalád, a későbbiekben pedig egy magányos nagyvad kószált a város utcáin.
Koncz Hunor János polgármester a Székelyhonnak elmondta, hároméves lehet az a nagyvad, amelynek jelenléte miatt figyelmeztetés érkezett a telefonokra az utóbbi két alkalommal.
Noha a medve egyelőre nem okozott károkat, az elöljáró mégis azt látja a legjobb megoldásnak a későbbi balesetek elkerülése érdekében, ha befogják, és a helyi Hubertus Vadásztársulat vadászterületének egy olyan részére szállítják át, amely távol esik a lakott területektől. Éppen ezért kölcsönkérték a székelyudvarhelyi Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász-egyesület speciális csapdáját, készségesen rendelkezésükre is bocsátották az eszközt.
A csapdát már az elmúlt pénteken elszállítottak Székelykeresztúrra a Villám-Fulger Önkéntes Tűzoltó Egyesület közreműködésével és el is helyezték az említett gabonatároló udvarán.
a helyi vadásztársulat, illetve a polgármesteri hivatal munkatársai is. A polgármester ugyanakkor arra kéri a lakókat, hogy a balesetek megelőzése érdekében
főleg a kora esti órákban, hiszen akkor szokott megjelenni a gondokat okozó medve.
Az elmúlt héten riadalmat okozott Székelykeresztúron egy anyamedve és két bocsa is, amelyeket a város Alsóboldogfalva felöli kijáratánál láttak. Akkor Fazakas Attilától, a Hubertus Vadásztársulat igazgatójától megtudtuk, a nagyvadakat valójában egy taxis kergette be a településre, azok önszántukból nem kószáltak volna az épületek között. Ő és a polgármester is szerencsésnek tartották, hogy nem sérült meg senki az eset során: a rémült állatok nekirontottak ugyan egy gyár kerítésének – ahol több tíz ember dolgozott – de szerencsére nem jutottak be az udvarra. Mindketten hangsúlyozták, hogy hasonló esetekben a 112-es segélyhívószámot kell hívni. Koncz Hunor János arról is beszélt, hogy mindent megtesznek a medvéket kergető sofőr beazonosítása érdekében.

Nem magától jött be az anyamedve és két bocsa kedden este Székelykeresztúrra, minden jel arra utal, hogy egy taxisofőr kergette be a településre a környéken kószáló nagyvadakat.
Kedden azt nyilatkozta lapunknak a polgármester, hogy átadta a térfigyelő kamerák felvételeit az állami rendőrség helyi egységének, de megkeresésünkig nem értesítették arról, hogy kézre került volna a nagyvadakat kergető sofőr. Az említett medvecsaládot egyébként azóta sem látták a településen.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
2 hozzászólás