
Csapdával szeretnék befogni a timafalvi temető környékén kószáló medvét
Fotó: Székelykeresztúr Polgármesteri Hivatala
A településre bekergetett medvecsalád után újabb nagyvad riogatja a székelykeresztúriakat, ezúttal a timafalvi városrészen. A Hubertus Vadásztársulat egy Székelyudvarhelyről kölcsönkért csapdával igyekszik befogni az állatot, amely többször kószált a házak között az elmúlt időszakban.
2024. április 02., 17:392024. április 02., 17:39
Többször is medve jelenlétére figyelmeztetett az elmúlt napokban a Ro-Alert riasztórendszer Székelykeresztúron. Kiderült, hogy az elmúlt hét elején egy medvecsalád, a későbbiekben pedig egy magányos nagyvad kószált a város utcáin.
Koncz Hunor János polgármester a Székelyhonnak elmondta, hároméves lehet az a nagyvad, amelynek jelenléte miatt figyelmeztetés érkezett a telefonokra az utóbbi két alkalommal.
Noha a medve egyelőre nem okozott károkat, az elöljáró mégis azt látja a legjobb megoldásnak a későbbi balesetek elkerülése érdekében, ha befogják, és a helyi Hubertus Vadásztársulat vadászterületének egy olyan részére szállítják át, amely távol esik a lakott területektől. Éppen ezért kölcsönkérték a székelyudvarhelyi Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász-egyesület speciális csapdáját, készségesen rendelkezésükre is bocsátották az eszközt.
A csapdát már az elmúlt pénteken elszállítottak Székelykeresztúrra a Villám-Fulger Önkéntes Tűzoltó Egyesület közreműködésével és el is helyezték az említett gabonatároló udvarán.
a helyi vadásztársulat, illetve a polgármesteri hivatal munkatársai is. A polgármester ugyanakkor arra kéri a lakókat, hogy a balesetek megelőzése érdekében
főleg a kora esti órákban, hiszen akkor szokott megjelenni a gondokat okozó medve.
Az elmúlt héten riadalmat okozott Székelykeresztúron egy anyamedve és két bocsa is, amelyeket a város Alsóboldogfalva felöli kijáratánál láttak. Akkor Fazakas Attilától, a Hubertus Vadásztársulat igazgatójától megtudtuk, a nagyvadakat valójában egy taxis kergette be a településre, azok önszántukból nem kószáltak volna az épületek között. Ő és a polgármester is szerencsésnek tartották, hogy nem sérült meg senki az eset során: a rémült állatok nekirontottak ugyan egy gyár kerítésének – ahol több tíz ember dolgozott – de szerencsére nem jutottak be az udvarra. Mindketten hangsúlyozták, hogy hasonló esetekben a 112-es segélyhívószámot kell hívni. Koncz Hunor János arról is beszélt, hogy mindent megtesznek a medvéket kergető sofőr beazonosítása érdekében.

Nem magától jött be az anyamedve és két bocsa kedden este Székelykeresztúrra, minden jel arra utal, hogy egy taxisofőr kergette be a településre a környéken kószáló nagyvadakat.
Kedden azt nyilatkozta lapunknak a polgármester, hogy átadta a térfigyelő kamerák felvételeit az állami rendőrség helyi egységének, de megkeresésünkig nem értesítették arról, hogy kézre került volna a nagyvadakat kergető sofőr. Az említett medvecsaládot egyébként azóta sem látták a településen.
Részlegesen leállt vasárnap délelőtt a Facebook, a közösségi oldal jelenleg csak a mobiltelefonos applikáción keresztül elérhető, asztali számítógépről és mobil böngészőből nem.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap másodfokú (narancssárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások, viharos szél, valamint közepes, helyenként nagyméretű jégeső veszélye miatt.
Motorkerékpárok hangja töltötte be Csíkszereda főterét szombat délután: mintegy százan gyűltek össze, hogy részt vegyenek a harmadik alkalommal megszervezett Szoknyás Guruláson.
Ha a Szent László-monda kerül szóba, akkor Gelencének mindenképp eszünkbe kell jutnia. Az orbaiszéki falu Árpád-kori temploma azonban más értékes freskókat is őriz, a közel hétszáz éves Alexandriai Szent Katalin-ciklust éppen most újítják fel.
Az Alaptörvény rendelkezései szerint július 20-tól ideiglenesen Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnöke látja el a köztársasági elnök jogköreit. Az Országgyűlésnek 30 napon belül új köztársasági elnököt kell választania – ismertette Magyar Péter.
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhetedik módosítását szombaton – közölte az államfő a Facebook-oldalán. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
Egy hosszabb időszak után, amely alatt az üzemanyagok ára viszonylag stabil maradt, a piacvezető OMV Petrom is megemelte szombaton az árait, ám a többi nagy hálózattal ellentétben nemcsak a gázolajat, hanem a benzint is drágította.
Talán senki nem gondolta volna, hogy az áprilisi rendszerváltás egyik mellékes eredménye lesz a magyar parlamentarizmus feltámadása – írta Magyar Péter miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.
Egy műszaki meghibásodás miatt a Bilea-vízesés és a Bilea-tó között közlekedő felvonó kabinjaiban rekedt szombaton több turista, de nincsenek veszélyben – közölte a Szeben megyei Salvamont vezetője, Dan Popescu.
Egy sofőr ittasan, egy másik pedig felfüggesztett jogosítvánnyal ült volán mögé szombatra virradóan Hargita megyében. A rendőrök mindkettőjüket feltartóztatták, és büntetőeljárás indult ellenük – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
2 hozzászólás