
Nem az első és valószínűleg nem az utolsó eset, hogy medvék miatt riasztják a csendőröket Tusnádfürdőn. Archív
Fotó: MTI/Veres Nándor
Ismét medvebiztos szeméttárolóba rekedt egy bocs szerdára virradóan a tusnádfürdői vasútállomás közelében. A vadállatot a Hargita megyei csendőrök szabadították ki, miután az anyamedvét többször is elriasztották a helyszínről.
2019. március 20., 10:172019. március 20., 10:17
2019. március 20., 10:242019. március 20., 10:24
A Hargita megyei csendőröket hajnali fél ötkor riasztotta egy férfi azzal, hogy

A tusnádfürdői vasútállomás felé tartó férfira támadt vasárnap hajnalban egy hárombocsos anyamedve. A fiatal segítségére egy közelben lakó ismerőse sietett, őt is megtámadta a nagyvad.
A szerda hajnalban történt eset ugyanis nem az első: tavaly júniusban egy nőstény medvét kellett kiszabadítaniuk a csendőröknek, augusztusban a vasúttársaság alkalmazottja készített videofelvételt arról, amint egy kettős medvetámadást megelőzően szintén a hulladéktárolókba rekedt két bocs, szeptemberben pedig egy másik medvebiztos kukába rekedt bocsot szabadítottak ki.

Medvebiztos kukába rekedt bocsot szabadítottak ki a csendőrök csütörtökre virradóan a tusnádfürdői vasútállomás mellett. Nem ez volt az első hasonló bevetésük.
A Hargita Megyei Csendőr-felügyelőség közleménye szerint a szerdai bejelentést követően egy egységük azonnal a szeméttárolókhoz sietett, majd a helyszín biztosítása után megállapították, hogy valóban hallatszik egy bocs üvöltése az egyik kukából.
• Videó: Hargita Megyei Csendőrfelügyelőség
Utóbbit elriasztották a helyszínről, de rövid időn belül megpróbált visszatérni, így ismét el kellett zavarniuk.
Ezt követően a csendőrök még egy ideig a helyszínen maradtak, hogy megbizonyosodjanak, nem térnek vissza a vadállatok. Az egyórás akció zökkenőmentesen zárult.
A csendőrség arra is felhívta a lakosság figyelmét, hogy hasonló esetekben mindig tárcsázzák a 112-es egységes segélyívószámot. Ne próbáljanak közbelépni, ne etessék a vadállatokat, és próbálják elkerülni a velük való találkozást.
Hogyan hat a jelenlegi gazdasági helyzet a könyvkiadásra, és miként tudnak működni a kiadók? Mekkora példányszámban jelennek meg a könyvek, és hogyan alakul a vásárlóerő? Két székelyföldi könyvvásár között erdélyi könyvkiadók vezetőivel beszélgettünk.
Nicușor Dan szerint a jelenleg zajló hibrid hadviselés sem annak a jele, hogy Oroszország békét és stabilitást akarna Európában.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem fog együtt kormányozni a Szociáldemokrata Párttal (PSD) akkor sem, ha technokrata miniszterelnököt neveznek ki – jelentette ki kedden Mircea Abrudean szenátusi elnök.
Kedd éjfélkor hivatalba lépett a Tisza-kormány; szerdán 15 órától Ópusztaszeren tartják az első kormányülést – közölte Magyar Péter miniszterelnök kedd este a Facebook-oldalán.
Ingyenesen állítják ki az első elektronikus személyi igazolványt a 14. életévüket betöltött polgárok számára június 30-ig.
Egyfajta oktatóvideót készített a Vâlcea megyei csendőrség abból az amatőr felvételből, amit azok az emberek készítettek, akik nem voltak hajlandók megvárni a beavatkozó egységet, és maguk próbálták meg elhajtani a medvét egy lapáttal.
Túl alacsony az általános sztrájk kirobbantásának a támogatottsága a tanügyben, így – bár a felmérés kiértékelése még nem zárult le – szinte biztosan elmarad a tiltakozás. A szakszervezet képviselője szerint az időzítés már nem is lenne szerencsés.
Nagy az érdeklődés a gazdasági szereplők részéről az ország legfiatalabb repülőterének bővítése iránt. A vezetőség szerint a fejlesztés kulcsfontosságú lépés abban, hogy Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtér országos és európai csomóponttá váljon.
Körülbelül 80 ezer gazdasági társaság összesen mintegy 2,3 milliárd lejjel tartozik az államnak, de az összeget nem tudják behajtani, mert a cégeknek már nincs bankszámlájuk – nyilatkozta az országos adóhatóság elnöke egy keddi szakmai rendezvényen.
Újabb beavatkozásra volt szükség a nagyvadak miatt Zabolán, ezúttal az iskola területén. A medvét és bocsait kora reggel vette észre egy alkalmazott, így a gyerekek nem kerültek veszélybe, de az oktatást aznap biztonsági okokból felfüggesztették.
szóljon hozzá!