
Fotó: Erdély Bálint Előd
Két autó ütközött a 13A jelzésű országúton, Székelyszentlélek közelében hétfőn délelőtt fél tizenkettőkor. Az érintett útszakaszon alig több mint egy hete is hasonló baleset történt.
2022. október 03., 14:262022. október 03., 14:26
2022. október 03., 15:162022. október 03., 15:16
Két autó ütközött össze Székelyszentléleken, a nyikómalomfalvi útkereszteződésnél hétfőn délelőtt. Maria Plumbu, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője arról tájékoztatott, hogy egy 53 éves, malomfalvi férfi autójával a 13A országúton haladt, amikor összeütközött egy 55 éves, korondi férfi vezette gépjárművel.
A történteket előbb anyagi károkkal járó balesetként regisztrálták, később azonban a korondi férfi orvosi ellátást kért, ezért a Hargita megyei tűzoltóság elsősegélynyújtó egysége (SMURD) is kiszállt a helyszínre, és az illetőt kórházba vitték.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A balesetben érintett sofőröket a rendőrök a helyszínen alkoholszondás vizsgálatnak vetették alá, amelynek eredménye szerint egyikük sem állt alkohol befolyása alatt a történtek idején, a rendőrök ugyanakkor folytatják a nyomozást a baleset körülményeinek tisztázása érdekében.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A helyszínen tartózkodó kollégánk szerint nem csupán a balesetben érintett gépjárművek, hanem
Mint kiderült, alig több mint egy hete, szeptember 22-én szintén volt egy baleset ugyanazon a helyszínen.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint akkor egy 63 éves, csíkszeredai férfi akart kikanyarodni személyautójával Nyikómalomfalva irányából a Székelyudvarhely felé vezető útra, amikor összeütközött egy 41 éves férfi által vezetett személygépkocsival.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az ütközés következtében a 41 éves férfi vezette autó egy másik járműnek sodródott, amelyet egy 23 éves, székelyszentmihályi nő vezetett. A baleset során a két férfi sofőr megsérült, őket kórházba szállították. A helyszínen elvégzett alkoholszondás vizsgálat eredménye szerint az érintett sofőrök közül senki nem fogyasztott alkoholt a történteket megelőzően.
A 13A és 13C jelzésű utak kereszteződésénél egyébként számos tragikus kimenetelű baleset történt az elmúlt években, így jelenleg tervben van, hogy körforgalmat építenek a veszélyes útkereszteződéshez.
A Sanitas szakszervezeti tagjai csütörtökön sztrájkőrséget tartanak a munkaügyi minisztérium székhelye előtt.
Lángra kapott egy melléképület csütörtökön Csíksomlyón a Somlyó 33-ként ismert romatelepen. A tűzeset során egy ember a karján égési sérüléseket szenvedett. A hivatásos tűzoltók megfékezték a lángokat.
Ciprian Ciucu főpolgármester csütörtökön a Facebook-oldalán bejelentette, hogy aláírta Bukarest pályázati dossziéját a 2028-as UEFA Európa-liga-döntő megrendezésére.
Megdőlt a fővárosi melegrekord szerdán – közölte a HungaroMet Zrt. csütörtökön a Facebook-oldalán.
Lopás vétsége és más bűncselekmények miatt emeltek vádat egy magyarországi férfival szemben, aki úgy vitt el egy idegen kocsit, hogy abban benne volt a tulajdonos gyermeke – közölte a Pest Vármegyei Főügyészség csütörtökön az MTI-vel.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön újabb elsőfokú (sárga jelzésű) szélriasztásokat adott ki az ország felére.
A vasutasok szakszervezeti szövetsége (FNFMCV) szerdán arra figyelmeztetett, hogy a romániai vasúti infrastruktúra tarthatatlan helyzetbe került, miután elakadt a Román Vasúti Infrastruktúra-kezelő Vállalat 2026-os költségvetésének elfogadása.
Ilie Bolojan szerint a villamos energia árának csökkentése alapfeltétele Románia gazdasági talpra állításának, ehhez azonban fel kell gyorsítani az energiatermelési, energiatárolási és hálózatkorszerűsítési beruházásokat.
Megdőlő melegrekordok, példátlan hőhullámok, 30 Celsius-fok fölötti hőmérsékleti értékek: ezek jellemzik most Európa egy részét. Több nagyvárosban is hőségriasztást adtak ki a napokban.
Míg Nyugat-Európát és a Balkán egy részét hőségriasztás sújtja, addig térségünkben még az elviselhető tartományokban mozognak a hőmérsékleti értékek. Májushoz képest azonban ezek is magasak.
szóljon hozzá!