
Az ország több pontján is árvízveszélytől kell tartani. Archív
Fotó: Pinti Attila
Újabb elsőfokú riasztást adott ki csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 15 megyére.
2019. május 16., 15:042019. május 16., 15:04
A szakemberek szerint csütörtök délutántól péntek 14 óráig a következő folyók vízgyűjtő medencéjében áll fenn az áradás veszélye: Visó, Iza (Máramaros megye), Nagy-Szamos (Beszterce-Naszód megye), Maros (Hargita és Maros megye), Nyárád (Maros megye), Zsil (Hunyad, Gorj, Mehedinţi és Dolj megye), az Olt mellékfolyói (Hargita, Brassó, Szeben, Vâlcea, Argeş, Gorj és Olt megye), Vedea (Argeş, Olt és Teleorman megye), Argeş (Argeş, Dâmboviţa, Teleorman, Ilfov és Giurgiu megye), valamint Ialomiţa (Dâmboviţa és Prahova megye) – írja az Agerpres.

Több településen segítettek a hivatásos és önkéntes tűzoltók a helyieknek Maros megyében csütörtökre virradóan, ugyanis számos udvart, pincét elöntöttek a megáradt folyóvizek.
Az INHGA szerint Gorj, Vâlcea és Argeş megye kisebb folyóin fokozott az áradásveszély.

Tizenkét megyére adott ki elsőfokú (sárga jelzésű), zivatarokra és légköri elektromosságra vonatkozó figyelmeztetést az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Több mint száz utas volt azon a vonaton, amelynek kigyulladt a mozdonya kedden délután.
Tiltakozik a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) az új közalkalmazotti bértörvény tervezete ellen, amely a testület szerint „végérvényesen aláássa” az igazságszolgáltatás működését.
A gázolaj ára – az elmúlt egy évben először – a benzin ára alá csökkent a Rompetrol töltőállomásain, miután a kazah vállalat az elmúlt napokban 25 banival csökkentette a dízel üzemanyag literenkénti árát, miközben a benzin árát változatlanul hagyta.
A hazai színházi világ legrangosabb szakmai elismeréseit osztották ki hétfőn a bukaresti UNITER-gálán, ahol több erdélyi magyar alkotó és művész is elismerésben részesült.
Manipulációnak nevezte kedden Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Demeter András volt kulturális miniszter körüli botrányt, amelyet szerinte egy kontextusából kiemelt kijelentés robbantott ki.
Elhunyt Varró Éva pszichológus – adta hírül a Kolozsvár központú J.L. Moreno Pszichodráma Társaság (Societatea de Psihodramă J.L. Moreno). A szakembert 2024. augusztus 20-án Pro Urbe díjjal tüntette ki a csíkszeredai városvezetés.
Az RMDSZ akkor fogja eldönteni, hogy támogatja-e a jövendőbeli miniszterelnök-jelöltet, amikor kiderül, hogy mik a tervei – jelentette ki kedden Kelemen Hunor.
Életbe lépett a vágányzár az Újtusnád és Csíkszentsimon közötti vasútvonalon, amely egészen szeptember 16-ig tart majd, ezalatt az utasokat autóbuszok szállítják majd Csíkszereda és Újusnád között. Egy vasúti hidat kell újjáépíteni.
Meghalt egy 36 éves nő a Kolozs megyei Aranyoslóna településen, miután megkéselték egy több személyt érintő spontán összetűzésben – tájékoztatott kedden a megyei rendőrség.
szóljon hozzá!