
Hét alapító taggal kezdi el a munkát a SZVTP
Fotó: Csató Andrea
Bemutatkozott pénteken az újonnan alapított Székelyudvarhelyi Vendéglátóipari és Turisztikai Patronátus (SZVTP), amely a témában érdekelt vállalkozók érdekeit szeretné képviselni, közös fejlesztésekben, programokban gondolkodva. Bíznak benne, hogy minél több udvarhelyszéki vállalkozó csatlakozik hozzájuk.
2024. július 05., 18:012024. július 05., 18:01
Ugyan létezik még egy hosszú múltra visszatekintő vendéglátóipari szervezet Székelyudvarhelyen, a törvénykezés megváltozása miatt az sajnos már nem megfelelő a vállalkozók érdekeinek képviseletére, ezért kellett sepsiszentgyörgyi mintára megalapítani az SZVTP-t – fejtette ki Nagy György, az új patronátus alelnöke a Septimia Hotels & SPA Resortban tartott turisztikai és vendéglátóipari workshopon. Hozzátette, a korábbi szervezet gyakorlatilag a jelenlegi magját képezi.
Több mint egy fél éve dolgoznak azon, hogy megalapítsák az érdekvédelmi szervezetet, amely a tagok közös gondjait szeretné orvosolni – közölte Verzár Lóránt, a patronátus elnöke, az említett resort tulajdonosa. Mint mondta,
Olyan problémákra is megoldásokat keresnek, amelyeket magukra utalva nem igazán tudnának kezelni az érintettek. Közösen ugyanis nagyobb erőt képviselnek, ha különböző politikai és intézményi szinten kell képviseljék érdekeiket. Ez, illetve a más szervezetekkel való kapcsolattartás egyébként Nagy György feladata lesz.
Fotó: Csató Andrea
Hasonlóan fontos számukra a szakmai fejlődés (workshopok, képzések szervezése), térségi programok kialakítása, kapcsolatok, együttműködések kiépítése, illetve az udvarhelyszéki gasztronómia és turizmus vonzerejének kiemelése, bemutatása és népszerűsítése.
Verzár úgy véli, a turizmusban mindenkinek meg kell találnia azt a szegmenst, amiben a legjobban ki tud emelkedni, ahol egyedi terméket, szolgáltatást biztosíthat.
– fogalmazott a patronátus elnöke. Ha jól dolgoznak, akkor munkájukat gazdasági eredmény fogja koronázni.
Verzár Lóránt kifejtette, rajta kívül Nagy György alelnök, Vinczellér Árpád alelnök, Geréb Levente, Nagy Levente, Trucza Adorján és György Réka tartozik az alapítók közé, de szeretnék, ha tagjaik sora további udvarhelyszéki szereplőkkel bővülne. Az is elhangzott, a patronátus tagja a vendéglátóiparban és turizmusban érdekelt vállalkozók országos szervezetének. Az elnököket mindig két évre választják, hogy folyamatosan megújulhasson a patronátus.
Fotó: Csató Andrea
Nagy György hangsúlyozta,
Nagy Levente is ezt reméli, megjegyezve, korábban azért akadtak gondok. Vinczellér Árpád szerint szükség van az új patronátusra, támogatja a kitűzött célokat. Geréb Levente konkrét problémát is említett: a zeteváraljai víztározónál áramot fejlesztő vállalat kevés vizet enged ki napközben a mesterséges tóból, így nem tudnak raftingot szervezni.
Az eseményen jelen volt Szakács-Paál István is, akit nyár elején választottak meg Székelyudvarhely polgármesterének. Ő maximális támogatásáról biztosította a patronátust, és rámutatott, tervezik egy városi illeték (city tax) bevezetését, amelyet vélhetően pályázat útján osztanak vissza, még több turista bevonzása érdekében.
Fotó: Csató Andrea
Nem tartja „ördögtől valónak” azt sem, ha a vendéglátóiparban dolgozók beleszólást kapjanak abba, kik árusítsanak, kik kapjanak kedvezményt a különböző városi rendezvényeken. Felhívta ugyanakkor a figyelmet, hogy
Éppen ezért elvárja, hogy a szervezet bővüljön, fejlődjön, segítse a fiatalokat.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
Az Európai Unióban 20,7 százalékkal drágultak májusban éves összevetésben a személyes közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok, miután áprilisban 20,8 százalékos, márciusban pedig 12,9 százalékos növekedést mértek.
Zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki térségekre, valamint Bánság, Körösvidék, Olténia, Erdély nagy része és Munténia északnyugati részének több megyéjére.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hétfőn 12 órakor lejárt az ultimátum, amelyben a Nemzeti Liberális Pártból (PNL) vezetése felszólított öt politikust, hogy lépjenek ki a pártból, ellenkező esetben kizárják őket a PNL-ből.
A képviselőház és a szenátus házbizottságának hétfői ülésén hozott döntés szerint hétfőn 21:30-kor kezdődő ülésén szavaz a parlament plénuma Adrian Veștea kormányáról.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Claudiu Năsui öt intézkedést javasol a leendő kormánynak, amelyek szerinte segítenék a román gazdaságot.
Egy férfi és egy nő meghalt, további három személy pedig megsérült egy vasárnap esti balesetben a Bihar megyei Éradonyban.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
szóljon hozzá!