
• Forrás: Borszék Polgármesteri Hivatala
A turizmus és a közösségi élet fellendítése a célja egy új fejlesztési projektnek, amely előreláthatólag jövő tavasszal kezdődik el Borszéken. Megújul a felső-borszéki piac, bővül a Millennium Park és egy makettpark is létesül új látványosságként.
2024. december 14., 17:002024. december 14., 17:00
2024. december 14., 18:572024. december 14., 18:57
Az Európai Unió támogatásával megvalósuló projekt öt kiemelt helyszínt érint, és célja a borszéki közterek korszerűsítése, megőrizve a helység természeti, kulturális örökségét, és hogy fenntartható megoldásokkal gazdagítsák a várost. Ezek a beruházások nemcsak a jelen szükségleteit szolgálják, hanem hosszú távon meghatározzák Borszék jövőjét – írja a fürdőváros önkormányzatának a közleménye.
• Forrás: Borszék Polgármesteri Hivatala
A fejlesztések az Európai Unió Regionális Operatív Programja (POR) keretében valósulnak meg, amely fürdőtelepülések számára biztosít külön finanszírozási lehetőséget.
Ez a támogatás kiemelt lehetőséget nyújtott Borszék számára, hogy hosszú távú fejlesztési terveit megvalósítsa.
A felső-borszéki piac teljes átalakítása a projekt egyik legfontosabb eleme. Egy modern, a mai kor igényeinek megfelelő kereskedelmi teret építenek, amely esztétikailag is kiemelkedő lesz. Az ott található borvízforrás helyére egy impozáns pavilon épül, amely távoli fürdőtelepülések mintáit idézi. Az új piac nemcsak a kereskedelmi lehetőségeket bővíti, hanem közösségi központként is funkcionál majd.
– hangsúlyozta Mik József polgármester.
• Forrás: Borszék Polgármesteri Hivatala
A Millennium Park fejlesztése során új zöldterületeket és sétányokat alakítanak ki, amelyek még inkább a közösségi élet központjává teszik a területet. Fenntartható anyagokat használnak és napenergiával működő világítást telepítenek, hogy a park ne csak esztétikus, hanem környezettudatos is legyen. Az új pihenőhelyek és sétányok a helybélieknek és a városba látogató turistáknak is kedvelt helyszínt teremtenek.
Ez az egyedülálló projekt növeli Borszék turisztikai vonzerejét, különleges élményt kínálva mindenkinek, aki ellátogat oda. A Tündérkert bejáratánál egy új teret is kialakítanak, amely kulturális és szabadidős események otthona lesz.
• Forrás: Borszék Polgármesteri Hivatala
A Lobogó-forrás egykor a forrás pavilonjának adott otthont, jelenleg beépítetlen, üres területként áll. Ott parkosított teret hoznak létre, amelyet zöldfelületek és sétányok gazdagítanak. Szezonális virágágyások, helyi növényfajok, valamint kényelmes pihenőpadok biztosítják majd a terület esztétikáját és funkcionalitását.
– mutatott rá Mik József polgármester, kiemelve, hogy a forrás területének új életre keltése kulcsfontosságú lépés a város fejlődésében.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Kimutatást kért a fejlesztési minisztérium az önkormányzatoktól az Országos Helyreállítási Alap (PNRR) keretéből finanszírozott beruházások kivitelezési stádiumáról. Arra kíváncsiak, hogy ezek elkészülnek-e határidőre vagy sem.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
szóljon hozzá!