
Irány Borszék! Most egy új tanuszoda költsége jut el a fürdővárosba
Fotó: Bálint István
Több új erdélyi beruházás kapott zöld utat – jelentette be Cseke Attila RMDSZ-es fejlesztési szaktárcavezető a finanszírozást jóváhagyó miniszteri rendelet aláírása után.
2023. május 03., 16:142023. május 03., 16:14
„Sohasem állt Románia rendelkezésére ennyi finanszírozási lehetőség, ezért fontos, hogy az RMDSZ most kormányon van, és a helyi közösségek javára tudjuk fordítani ezeket az összegeket” – nyilatkozta Cseke Attila, hozzátéve, hogy a mai döntés értelmében
Az úszómedence működtetéséhez szükséges energia felét megújuló forrásokból nyerik, napelemeket, vízmelegítőket szerelnek az épületre. A tanuszodára 30 millió lejes finanszírozást biztosít a fejlesztési minisztérium.
Dicsőszentmártonban, Maros megyében is környezetkímélő tanuszoda épül, 124 férőhelyes lelátóval. Erre a beruházásra is 30 millió lejes finanszírozást biztosít a szaktárca.
Kovásznán hétfőn óta zajlik, és szombatig tart az 1990 óta minden évben megrendezett Csoma-napok 36. kiadása, amely lényegében a csütörtökön kezdődő tudományos ülésszakra épül rá. A szervező egyesület elnökével, Ferencz Évával beszélgettünk.
A Maros megyei Havad községhez tartozó Gegesen egy 42 éves férfi kedden délután többször is megkéselte feleségét, aki belehalt a sérüléseibe.
Több tízezer levélszavazat vált érvénytelenné korábban apró hibák miatt, ezért fokozott figyelmet kérnek a szavazólapok helyes kitöltésére azoktól, akik részt vesznek a magyarországi választáson.
A Kis- és Középvállalkozások Szövetségének (IMM România) elnöke, Florin Jianu kedden Zilahon a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács összehívását sürgette az üzemanyagár-korlátozó intézkedések kidolgozására.
Hiába csökken az Európai Unióban a halálos közúti balesetek száma, Románia továbbra is a legveszélyesebb országok között szerepel: az adatok szerint jóval az uniós átlag felett van a halálos balesetek aránya.
A halasztás oka, hogy a Gazdasági és Szociális Tanács (CES) elnapolta a üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről szóló sürgősségi rendelet véleményezését – tájékoztatott a kormány sajtóirodája.
Csíkszeredában tartották a XXXVII. Hevesy György Kárpát-medencei kémiaverseny romániai döntőjét a hétvégén. A megmérettetésen résztvevő 300 diákból a döntőben 26-an vettek részt.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság lövészversenyén tizennyolc újságíró, illetve médiamunkatárs különböző próbákon mérhette össze tudását és lélekjelenlétét a Dakota Security által kezelt szépvízi lőtéren.
Színészkávézóval, kulisszatúrával, filmvetítéssel és a Cári Tibor Trió koncertjével várja a közönséget a Figura Stúdió Színház pénteken. A Színházi Világnapon plakátkészítésben is kipróbálhatják magukat a nézők.
Több mint 700 Hargita megyei termelőt tartanak nyilván az ökológiai gazdálkodás rendszerében, többségük tanúsított ökológiai takarmányt állít elő nagy kiterjedésű, jó minőségű legelőkön.
szóljon hozzá!