Csibi Attila Zoltán erdőszentgyörgyi polgármestert választották meg pénteken délután az RMDSZ Maros megyei szervezetének elnöki tisztségére. A csaknem kétszáz küldött szinte egyöntetűen szavazott az egyetlen jelöltre. A dicsérő szavak mellett a kritikák sem maradtak el.
2024. február 09., 18:142024. február 09., 18:14
2024. február 09., 18:182024. február 09., 18:18
187-en szavaztak
Fotó: Haáz Vince
Csibi Attila Zoltán erdőszentgyörgyi polgármestert választották meg pénteken délután az RMDSZ Maros megyei szervezetének elnöki tisztségére. A csaknem kétszáz küldött szinte egyöntetűen szavazott az egyetlen jelöltre. A dicsérő szavak mellett a kritikák sem maradtak el.
2024. február 09., 18:142024. február 09., 18:14
2024. február 09., 18:182024. február 09., 18:18
Zsúfolásig megtöltötték a marosvásárhelyi Kultúrpalotát a Maros megyei tisztújító közgyűlésre érkezett küldöttek, akiknek legfőbb feladata a Maros megyei RMDSZ új elnökének megválasztása volt. Mint ismert, Péter Ferenc megyei elnök, aki a Maros megyei önkormányzat elnöki tisztségét is betölti, lemondott a megyei szervezet vezetéséről. Az egyedüli elnökjelölt az eddigi ügyvezető elnök, Csibi Attila Zoltán volt.
A leköszönő elnök kiemelte, nem vonul vissza, a megyei tanács elnökeként nagy lendülettel vesz részt a kampányban, de azt szeretné, hogy a megyei RMDSZ-szervezet élén új lendülettel dolgozó csapatjátékosok legyenek. Beszélt az eddigi eredményekről, arról, hogy
Fotó: Haáz Vince
„Az eddigi siker csapatmunka eredménye. Az egyensúlyteremtés és a folyamatos egyeztetés volt a munka alapja, és ezután is ez kell legyen” – hangoztatta Péter Ferenc, aki újra elmondta,
Balázs Attila, az országos RMDSZ ügyvezető elnöke szerint sikeres választások érdekében a tervezés és a határidők betartása, az összehangolt munka, a fegyelem és önfegyelem kell jellemezze a közösséget, a választott képviselőket. Noha még nem tudni a választások pontos időpontját, az biztos, hogy június 9-ig már csak 121 nap van hátra.
Csibi Attila Zoltán
Fotó: Haáz Vince
Vincze Lóránt európai parlamenti képviselő az uniós választások fontosságát ecsetelgette és fontosnak tartotta, hogy
Vincze szerint az idei szuperválasztási év szlogenje: Csak a tulipán kellene legyen.
Többnyire férfiak voltak a küldöttgyűlésen
Fotó: Haáz Vince
Vass Levente úgy értékelte, hogy a tisztújító küldöttgyűlésen nemcsak az eddig sikerekről kell beszélni, hanem helye van a kritikának is. Kiemelte, támogatja Soós Zoltán polgármestert és Péter Ferenc megyei tanácselnököt. De elmondta azt is, hogy véleménye szerint a polgármester tapasztalatlan volt, a városi tanácsosok pedig mind újoncok, és értékelése szerint
Frunda György volt szenátor szerint Péter Ferencnek el kellett volna mondania, hogy pontosan miért mondott le a megyei elnökségről, és szerinte
Fotó: Haáz Vince
Feladatként fogalmazta meg, hogy a város és a megyei önkormányzat vezetősége mihamarabb oldja meg a kórház melletti parkolóhelyek kérdését, és Soós Zoltán marosvásárhelyi polgármesternek pedig tavaszra tiszta várost kell biztosítania a közösségnek. Frunda szerint
Egyedüli jelöltként Csibi Attila Zoltán erdőszentgyörgyi polgármestert választották meg a Maros megyei RMDSZ elnökének. A leadott 187 szavazatból három érvénytelen volt, ketten nemmel voksoltak és a többi, 182, igen.
Vass Levente kritikát is megfogalmazott
Fotó: Haáz Vince
Az új elnök beszédében a csapatmunka és az együttműködés fontosságát hangsúlyozta, kiemelve, minden magyarra oda akar figyelni, fontosnak tartja a szórványt, ezért a szórványért felelős alelnöki tisztséget kíván létrehozni.
Csibi Attila Zoltán jövő héten nevesíti a megyei RMDSZ új ügyvezető elnökét. Tőle azt is megtudtuk, hogy mivel teljes emberként akarja vezetni az ország legnagyobb RMDSZ-szervezetét,
Véleménye szerint ott erős és tapasztalt csapat van, amelynek soraiból kikerül majd az, aki hozzáértéssel vezeti a kisvárost.

Futballkommentátori stílusban jelentette be szerdán Péter Ferenc, a Maros megyei önkormányzat elnöke, hogy lemond a megyei RMDSZ-ben betöltött elnöki tisztségéről, lehetőséget teremtve, hogy „új játékost” hívjanak a csapatba. Választás február 9-én.
Akik az első sorban ültek
Fotó: Haáz Vince
Kovács Mihály Levente
Fotó: Haáz Vince
A volt és az új elnök
Fotó: Haáz Vince
Fegyelem és önfegyelem – mondta Balázs Attila
Fotó: Haáz Vince
A kivágás időpontjától és a tárolás módjától is függ a természetes fenyő „élettartama”, ugyanakkor néhány egyszerű módszer már vásárlás előtt segíthet megállapítani, hogy mennyire friss a fa, ami lakásunkat fogja ékesíteni az ünnepek alatt.
Rodica Stănoiu volt igazságügyi miniszter holttestét hétfőn exhumálták és az igazságügyi orvostani intézetbe szállítják boncolásra, miután az ügyészek gyanús haláleset ügyében eljárást indítottak – nyilatkozták az Agerpresnek ügyészségi források.
Az idei harmadik negyedévben az előző negyedévhez képest 0,3 százalékkal nőtt az átlagnyugdíj Romániában, miközben a nyugdíjasok átlagos száma 4,921 millióra nőtt – tájékoztatott hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Több ezren tüntettek az igazságszolgáltatás függetlenségéért vasárnap este a bukaresti Victoriei téren.
Életét vesztette egy 19 éves fiatal, miután autóval nekiütközött egy áteresznek hétvégén Dolj megyében. Kiskorú, 16 éves utasa megsérült, kórházba szállították.
Nagyajtán a Kriza János Kultúrotthon dísztermében mutatják be szerdán Kisgyörgy Zoltán Mesélő falvaink – Erdővidék című kötetét. A könyv több évtizedes falujáró kutatómunka összegzése, Erdővidék településeinek múltját és jelenét tárja az olvasók elé.
Egyetlen mozdulattal érkezik meg az ünnepi hangulat és lesz nappali városképből esti fényvarázs Székelyudvarhelyen, Csíkszeredában, Sepsiszentgyörgyön és Marosvásárhelyen a Székelyhon interaktív összeállításában.
Egy függöny, amely mesél, egy függöny, amelyben a magyar kultúra ezer szála, sorsok, múlt és jövő fonódik össze: felavatták Budapesten a Nemzeti Színház új nagyszínpadi díszfüggönyét. Az eseményre szerte a Kárpát-medencéből érkeztek ünneplők.
A nyugati biztonsági garanciákért cserébe Ukrajna hajlandó lemondani a NATO-csatlakozással kapcsolatos törekvéseiről. Erről Volodimir Zelenszkij beszélt vasárnap egy Berlinbe tervezett tárgyalás előtt.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) keretében működő Igazságügyi Felügyelet (IJ) vasárnap bejelentette, hogy ellenőrzéseket indított a Recorder anyagában elhangzottak kapcsán.
szóljon hozzá!