
A jelképes focicsapat
Fotó: Haáz Vince
Futballkommentátori stílusban jelentette be szerdán Péter Ferenc, a Maros megyei önkormányzat elnöke, hogy lemond a megyei RMDSZ-ben betöltött elnöki tisztségéről, lehetőséget teremtve, hogy „új játékost” hívjanak a csapatba. Az új megyei RMDSZ-elnököt február 9-én választják meg.
2024. január 31., 13:582024. január 31., 13:58
Péter Ferenc RMDSZ-es polgármesterek és parlamenti képviselők, szenátorok jelenlétében közölte, hogy lemond a Maros megyei RMDSZ-elnöki tisztségéről. Ott volt mellette Márk Endre, Szászrégen polgármestere, de a szovátai (Fülöp László Zsolt), a nyárádszeredai (Tóth Sándor) és az erdőszentgyörgyi városvezető (Csibi Zoltán Attila), illetve Székelybere polgármestere, Benedekfi Csaba is.
Közvetlenül a háta mögött állt Portik Vilmos marosvásárhelyi alpolgármester (mint ismert, Marosvásárhely polgármestere, Soós Zoltán függetlenként nyert mandátumot 2020-ban). A jelképes focicsapatot szerdán Csép Éva Andrea parlamenti képviselő erősítette, egyedüli nőként.
A Maros megyei önkormányzat elnöke azzal indokolta döntését, hogy
A megyei tanácsnak több fontos, nagylélegzetű beruházása zajlik vagy kezdődik az elkövetkező időszakban, és ő szeretne teljes emberként ott dolgozni, illetve készülni a választásokra.
Péter Ferenc teljes erővel a megyei önkormányzati feladataira akar összpontosítani
Fotó: Haáz Vince
Kiemelte: „amennyiben a Szövetségünk támogatni fog és megkapjuk a választóink bizalmát,
A rövid sajtótájékoztatón elhangzott, hogy az RMDSZ Maros megyei vezetőségét ideiglenesen Csibi Zoltán Attila ügyvezető elnök, erdőszentgyörgyi polgármester veszi át. Tervek szerint február 9-én választják meg az érdekvédelmi szervezet új megyei elnökét.
A lemondott elnök és az elnöki feladatokat ideiglenesen elvégző, Csibi Zoltán Attila
Fotó: Haáz Vince
Arra a kérdésre, hogy a jelenlévők közül ki vállalná el ezt a megbízatást, mindenki csak kacér mosollyal válaszolt. Péter Ferenc szerint a jelenlévők közül mindenki tapasztalt, jó szervező és alkalmas a feladatra.
Tizenegy autó ütközött össze péntek délután a Craiovát Pitești-tel összekötő, 12-es gyorsforgalmi úton, Olt megyében. A járművekben több mint harminc ember utazott, a hatóságok aktiválták a vörös beavatkozási tervet.
Oroszország a csütörtökről péntekre virradó éjszaka újabb dróntámadásokat intézett a román határ közelében lévő ukrán kikötői infrastruktúra ellen; a hatóságok RO-Alert üzenetben figyelmeztették az ukrán határral szomszédos Tulcea megye lakosságát.
Szinte az egész országban téliesre fordul az időjárás a hétvégén: erős szél, havazás, ónos eső, a hegyekben hófúvás várható a meteorológusok szerint. Székelyföld legnagyobb részén sárga jelzésű riasztás lesz érvényben a kedvezőtlen idő miatt.
December 31-ig hosszabbították meg a jelentkezési határidőt a Mathias Corvinus Collegium (MCC) – Erdély középiskolás programjába.
Az idei tél eddigi legfagyosabb reggelére ébredtünk karácsony másodnapján, a hőmérséklet Székelyföld-szerte megközelítette, helyenként meg is haladta a mínusz 10 fokot. A leghidegebb ezúttal is Csíkszeredában volt.
Mit nézzünk idén karácsonykor, ha nem a tévécsatornák műsorai közül válogatnánk? A rövid válasz: a Stranger Things ötödik évadának új epizódjait. A hosszú pedig az alábbi film- és sorozatajánlónk.
Súlyos baleset történt karácsony napján a predeali üdülőhely egyik szánkópályáján, ahol egy szánkózó nő orvosi ellátásra szorult, miután egy másik szánkózó hátulról elütötte. Az ütközés következtében a sérült elvesztette az eszméletét.
Naphosszat készülődünk, próbáljuk letudni a teendők hosszú listáját, miközben egy tökéletes ünnep képét hajszoljuk. Szakértővel kerestünk választ arra, mit tehetünk azért, hogy a karácsony ne a teljesítménykényszerről, hanem a jelenlétről szóljon.
Meghalt egy 36 éves férfi egy verekedésben csütörtökre virradóra Szeben megyében.
Átrepült a kerítésen és a háznak csapódott BMW-jével egy ittas sofőr karácsony első napjának hajnalán.
szóljon hozzá!