Hirdetés
Hirdetés

Új elnöke van a Maros megyei RMDSZ-nek

Csibi Attila Zoltán erdőszentgyörgyi polgármestert választották meg pénteken délután az RMDSZ Maros megyei szervezetének elnöki tisztségére. A csaknem kétszáz küldött szinte egyöntetűen szavazott az egyetlen jelöltre. A dicsérő szavak mellett a kritikák sem maradtak el.

Simon Virág

2024. február 09., 18:142024. február 09., 18:14

2024. február 09., 18:182024. február 09., 18:18

187-en szavaztak •  Fotó: Haáz Vince

187-en szavaztak

Fotó: Haáz Vince

Csibi Attila Zoltán erdőszentgyörgyi polgármestert választották meg pénteken délután az RMDSZ Maros megyei szervezetének elnöki tisztségére. A csaknem kétszáz küldött szinte egyöntetűen szavazott az egyetlen jelöltre. A dicsérő szavak mellett a kritikák sem maradtak el.

Simon Virág

2024. február 09., 18:142024. február 09., 18:14

2024. február 09., 18:182024. február 09., 18:18

187-en szavaztak •  Fotó: Haáz Vince

187-en szavaztak

Fotó: Haáz Vince

Zsúfolásig megtöltötték a marosvásárhelyi Kultúrpalotát a Maros megyei tisztújító közgyűlésre érkezett küldöttek, akiknek legfőbb feladata a Maros megyei RMDSZ új elnökének megválasztása volt. Mint ismert, Péter Ferenc megyei elnök, aki a Maros megyei önkormányzat elnöki tisztségét is betölti, lemondott a megyei szervezet vezetéséről. Az egyedüli elnökjelölt az eddigi ügyvezető elnök, Csibi Attila Zoltán volt.

A siker csapatmunka eredménye

A leköszönő elnök kiemelte, nem vonul vissza, a megyei tanács elnökeként nagy lendülettel vesz részt a kampányban, de azt szeretné, hogy a megyei RMDSZ-szervezet élén új lendülettel dolgozó csapatjátékosok legyenek. Beszélt az eddigi eredményekről, arról, hogy

Hirdetés
Maros megyében 39 RMDSZ-es polgármester és ennél valamivel több alpolgármester van, illetve mintegy ötszáz tanácsos.
•  Fotó: Haáz Vince

Fotó: Haáz Vince

„Az eddigi siker csapatmunka eredménye. Az egyensúlyteremtés és a folyamatos egyeztetés volt a munka alapja, és ezután is ez kell legyen” – hangoztatta Péter Ferenc, aki újra elmondta,

ha bizalmat szavaz neki a szövetség, akkor indul egy újabb megyei tanácselnöki mandátumért.

121 nap van hátra

Balázs Attila, az országos RMDSZ ügyvezető elnöke szerint sikeres választások érdekében a tervezés és a határidők betartása, az összehangolt munka, a fegyelem és önfegyelem kell jellemezze a közösséget, a választott képviselőket. Noha még nem tudni a választások pontos időpontját, az biztos, hogy június 9-ig már csak 121 nap van hátra.

Csibi Attila Zoltán •  Fotó: Haáz Vince

Csibi Attila Zoltán

Fotó: Haáz Vince

Vincze Lóránt európai parlamenti képviselő az uniós választások fontosságát ecsetelgette és fontosnak tartotta, hogy

az RMDSZ-nek két képviselője legyen az európai parlamentben.

Vincze szerint az idei szuperválasztási év szlogenje: Csak a tulipán kellene legyen.

Többnyire férfiak voltak a küldöttgyűlésen •  Fotó: Haáz Vince

Többnyire férfiak voltak a küldöttgyűlésen

Fotó: Haáz Vince

A kritikus hangok sem hiányoztak

Vass Levente úgy értékelte, hogy a tisztújító küldöttgyűlésen nemcsak az eddig sikerekről kell beszélni, hanem helye van a kritikának is. Kiemelte, támogatja Soós Zoltán polgármestert és Péter Ferenc megyei tanácselnököt. De elmondta azt is, hogy véleménye szerint a polgármester tapasztalatlan volt, a városi tanácsosok pedig mind újoncok, és értékelése szerint

a marosvásárhelyi RMDSZ nem támogatta kellőképpen a független polgármestert.

Frunda György volt szenátor szerint Péter Ferencnek el kellett volna mondania, hogy pontosan miért mondott le a megyei elnökségről, és szerinte

ez a lépés veszélyes.
•  Fotó: Haáz Vince

Fotó: Haáz Vince

Feladatként fogalmazta meg, hogy a város és a megyei önkormányzat vezetősége mihamarabb oldja meg a kórház melletti parkolóhelyek kérdését, és Soós Zoltán marosvásárhelyi polgármesternek pedig tavaszra tiszta várost kell biztosítania a közösségnek. Frunda szerint

nem kifogásokat kell találni és hangoztatni, hanem eredményeket felmutatni, illetve elismerni, hogy most csak ennyi sikerült, de a következő mandátumban majd több.

Csibi: munkára jelentkezett

Egyedüli jelöltként Csibi Attila Zoltán erdőszentgyörgyi polgármestert választották meg a Maros megyei RMDSZ elnökének. A leadott 187 szavazatból három érvénytelen volt, ketten nemmel voksoltak és a többi, 182, igen.

Vass Levente kritikát is megfogalmazott •  Fotó: Haáz Vince

Vass Levente kritikát is megfogalmazott

Fotó: Haáz Vince

Az új elnök beszédében a csapatmunka és az együttműködés fontosságát hangsúlyozta, kiemelve, minden magyarra oda akar figyelni, fontosnak tartja a szórványt, ezért a szórványért felelős alelnöki tisztséget kíván létrehozni.

Idézet
Munkára jelentkeztem. Zárjunk össze, tartsuk meg azt, amit eddig elértünk.

Csibi Attila Zoltán jövő héten nevesíti a megyei RMDSZ új ügyvezető elnökét. Tőle azt is megtudtuk, hogy mivel teljes emberként akarja vezetni az ország legnagyobb RMDSZ-szervezetét,

nem fog újra polgármesteri tisztséget vállalni Erdőszentgyörgyön.

Véleménye szerint ott erős és tapasztalt csapat van, amelynek soraiból kikerül majd az, aki hozzáértéssel vezeti a kisvárost.

korábban írtuk

Lemondott a csapatkapitány, új elnököt választanak a Maros megyei RMDSZ élére
Lemondott a csapatkapitány, új elnököt választanak a Maros megyei RMDSZ élére

Futballkommentátori stílusban jelentette be szerdán Péter Ferenc, a Maros megyei önkormányzat elnöke, hogy lemond a megyei RMDSZ-ben betöltött elnöki tisztségéről, lehetőséget teremtve, hogy „új játékost” hívjanak a csapatba. Választás február 9-én.

Akik az első sorban ültek •  Fotó: Haáz Vince

Akik az első sorban ültek

Fotó: Haáz Vince

Kovács Mihály Levente •  Fotó: Haáz Vince

Kovács Mihály Levente

Fotó: Haáz Vince

A volt és az új elnök •  Fotó: Haáz Vince

A volt és az új elnök

Fotó: Haáz Vince

Fegyelem és önfegyelem – mondta Balázs Attila •  Fotó: Haáz Vince

Fegyelem és önfegyelem – mondta Balázs Attila

Fotó: Haáz Vince

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 27., szombat

Üzlethelyiség gyúlt ki ki Erdőszentgyörgyön

Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.

Üzlethelyiség gyúlt ki ki Erdőszentgyörgyön
Hirdetés
2026. június 27., szombat

Közel négymillió lejre bírságoltak a fogyasztóvédők

Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).

Közel négymillió lejre bírságoltak a fogyasztóvédők
2026. június 27., szombat

Beterít a hőhullám – jövő hét elején is harmadfokú kánikulariasztás lesz majdnem az egész országban

Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.

Beterít a hőhullám – jövő hét elején is harmadfokú kánikulariasztás lesz majdnem az egész országban
2026. június 27., szombat

Szombatfalván láttak medvét szombatra virradóra

Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.

Szombatfalván láttak medvét szombatra virradóra
Hirdetés
2026. június 27., szombat

Kilencven szénabála és egy épület égett Mezőzáhon

Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.

Kilencven szénabála és egy épület égett Mezőzáhon
2026. június 27., szombat

Vadorzóknál tartott házkutatásokat a rendőrség

A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.

Vadorzóknál tartott házkutatásokat a rendőrség
2026. június 27., szombat

Simion szerint ha nem kormányozhat az AUR, akkor fel kell függeszteni Nicușor Dan államfőt

A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.

Simion szerint ha nem kormányozhat az AUR, akkor fel kell függeszteni Nicușor Dan államfőt
Hirdetés
2026. június 27., szombat

Az utakon is oda kell figyelni a kánikula miatt

Mivel a következő napokban sárga, narancssárga és vörös kódra okot adó nappali hőség várható, június 28-án, vasárnap forgalmi korlátozásokat vezet be a rendőrség az ország 16 megyéjében. A Székelyföld is érintett.

Az utakon is oda kell figyelni a kánikula miatt
2026. június 26., péntek

Egy emberként énekelte a közönség a Bagossy-dalokat az Udvarhely Napokon

Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.

Egy emberként énekelte a közönség a Bagossy-dalokat az Udvarhely Napokon
2026. június 26., péntek

Hol lesz útjavítás idén Maros megyében?

Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.

Hol lesz útjavítás idén Maros megyében?
Hirdetés