Hirdetés
Hirdetés

Új elnöke van a Maros megyei RMDSZ-nek

Csibi Attila Zoltán erdőszentgyörgyi polgármestert választották meg pénteken délután az RMDSZ Maros megyei szervezetének elnöki tisztségére. A csaknem kétszáz küldött szinte egyöntetűen szavazott az egyetlen jelöltre. A dicsérő szavak mellett a kritikák sem maradtak el.

Simon Virág

2024. február 09., 18:142024. február 09., 18:14

2024. február 09., 18:182024. február 09., 18:18

187-en szavaztak •  Fotó: Haáz Vince

187-en szavaztak

Fotó: Haáz Vince

Csibi Attila Zoltán erdőszentgyörgyi polgármestert választották meg pénteken délután az RMDSZ Maros megyei szervezetének elnöki tisztségére. A csaknem kétszáz küldött szinte egyöntetűen szavazott az egyetlen jelöltre. A dicsérő szavak mellett a kritikák sem maradtak el.

Simon Virág

2024. február 09., 18:142024. február 09., 18:14

2024. február 09., 18:182024. február 09., 18:18

187-en szavaztak •  Fotó: Haáz Vince

187-en szavaztak

Fotó: Haáz Vince

Zsúfolásig megtöltötték a marosvásárhelyi Kultúrpalotát a Maros megyei tisztújító közgyűlésre érkezett küldöttek, akiknek legfőbb feladata a Maros megyei RMDSZ új elnökének megválasztása volt. Mint ismert, Péter Ferenc megyei elnök, aki a Maros megyei önkormányzat elnöki tisztségét is betölti, lemondott a megyei szervezet vezetéséről. Az egyedüli elnökjelölt az eddigi ügyvezető elnök, Csibi Attila Zoltán volt.

A siker csapatmunka eredménye

A leköszönő elnök kiemelte, nem vonul vissza, a megyei tanács elnökeként nagy lendülettel vesz részt a kampányban, de azt szeretné, hogy a megyei RMDSZ-szervezet élén új lendülettel dolgozó csapatjátékosok legyenek. Beszélt az eddigi eredményekről, arról, hogy

Hirdetés
Maros megyében 39 RMDSZ-es polgármester és ennél valamivel több alpolgármester van, illetve mintegy ötszáz tanácsos.
•  Fotó: Haáz Vince

Fotó: Haáz Vince

„Az eddigi siker csapatmunka eredménye. Az egyensúlyteremtés és a folyamatos egyeztetés volt a munka alapja, és ezután is ez kell legyen” – hangoztatta Péter Ferenc, aki újra elmondta,

ha bizalmat szavaz neki a szövetség, akkor indul egy újabb megyei tanácselnöki mandátumért.

121 nap van hátra

Balázs Attila, az országos RMDSZ ügyvezető elnöke szerint sikeres választások érdekében a tervezés és a határidők betartása, az összehangolt munka, a fegyelem és önfegyelem kell jellemezze a közösséget, a választott képviselőket. Noha még nem tudni a választások pontos időpontját, az biztos, hogy június 9-ig már csak 121 nap van hátra.

Csibi Attila Zoltán •  Fotó: Haáz Vince

Csibi Attila Zoltán

Fotó: Haáz Vince

Vincze Lóránt európai parlamenti képviselő az uniós választások fontosságát ecsetelgette és fontosnak tartotta, hogy

az RMDSZ-nek két képviselője legyen az európai parlamentben.

Vincze szerint az idei szuperválasztási év szlogenje: Csak a tulipán kellene legyen.

Többnyire férfiak voltak a küldöttgyűlésen •  Fotó: Haáz Vince

Többnyire férfiak voltak a küldöttgyűlésen

Fotó: Haáz Vince

A kritikus hangok sem hiányoztak

Vass Levente úgy értékelte, hogy a tisztújító küldöttgyűlésen nemcsak az eddig sikerekről kell beszélni, hanem helye van a kritikának is. Kiemelte, támogatja Soós Zoltán polgármestert és Péter Ferenc megyei tanácselnököt. De elmondta azt is, hogy véleménye szerint a polgármester tapasztalatlan volt, a városi tanácsosok pedig mind újoncok, és értékelése szerint

a marosvásárhelyi RMDSZ nem támogatta kellőképpen a független polgármestert.

Frunda György volt szenátor szerint Péter Ferencnek el kellett volna mondania, hogy pontosan miért mondott le a megyei elnökségről, és szerinte

ez a lépés veszélyes.
•  Fotó: Haáz Vince

Fotó: Haáz Vince

Feladatként fogalmazta meg, hogy a város és a megyei önkormányzat vezetősége mihamarabb oldja meg a kórház melletti parkolóhelyek kérdését, és Soós Zoltán marosvásárhelyi polgármesternek pedig tavaszra tiszta várost kell biztosítania a közösségnek. Frunda szerint

nem kifogásokat kell találni és hangoztatni, hanem eredményeket felmutatni, illetve elismerni, hogy most csak ennyi sikerült, de a következő mandátumban majd több.

Csibi: munkára jelentkezett

Egyedüli jelöltként Csibi Attila Zoltán erdőszentgyörgyi polgármestert választották meg a Maros megyei RMDSZ elnökének. A leadott 187 szavazatból három érvénytelen volt, ketten nemmel voksoltak és a többi, 182, igen.

Vass Levente kritikát is megfogalmazott •  Fotó: Haáz Vince

Vass Levente kritikát is megfogalmazott

Fotó: Haáz Vince

Az új elnök beszédében a csapatmunka és az együttműködés fontosságát hangsúlyozta, kiemelve, minden magyarra oda akar figyelni, fontosnak tartja a szórványt, ezért a szórványért felelős alelnöki tisztséget kíván létrehozni.

Idézet
Munkára jelentkeztem. Zárjunk össze, tartsuk meg azt, amit eddig elértünk.

Csibi Attila Zoltán jövő héten nevesíti a megyei RMDSZ új ügyvezető elnökét. Tőle azt is megtudtuk, hogy mivel teljes emberként akarja vezetni az ország legnagyobb RMDSZ-szervezetét,

nem fog újra polgármesteri tisztséget vállalni Erdőszentgyörgyön.

Véleménye szerint ott erős és tapasztalt csapat van, amelynek soraiból kikerül majd az, aki hozzáértéssel vezeti a kisvárost.

korábban írtuk

Lemondott a csapatkapitány, új elnököt választanak a Maros megyei RMDSZ élére
Lemondott a csapatkapitány, új elnököt választanak a Maros megyei RMDSZ élére

Futballkommentátori stílusban jelentette be szerdán Péter Ferenc, a Maros megyei önkormányzat elnöke, hogy lemond a megyei RMDSZ-ben betöltött elnöki tisztségéről, lehetőséget teremtve, hogy „új játékost” hívjanak a csapatba. Választás február 9-én.

Akik az első sorban ültek •  Fotó: Haáz Vince

Akik az első sorban ültek

Fotó: Haáz Vince

Kovács Mihály Levente •  Fotó: Haáz Vince

Kovács Mihály Levente

Fotó: Haáz Vince

A volt és az új elnök •  Fotó: Haáz Vince

A volt és az új elnök

Fotó: Haáz Vince

Fegyelem és önfegyelem – mondta Balázs Attila •  Fotó: Haáz Vince

Fegyelem és önfegyelem – mondta Balázs Attila

Fotó: Haáz Vince

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 23., kedd

Hőségre és zivatarokra is figyelmeztetnek országszerte

Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).

Hőségre és zivatarokra is figyelmeztetnek országszerte
Hirdetés
2026. június 23., kedd

A határidő szorításában több sepsiszentgyörgyi beruházás

Kimutatást kért a fejlesztési minisztérium az önkormányzatoktól az Országos Helyreállítási Alap (PNRR) keretéből finanszírozott beruházások kivitelezési stádiumáról. Arra kíváncsiak, hogy ezek elkészülnek-e határidőre vagy sem.

A határidő szorításában több sepsiszentgyörgyi beruházás
2026. június 23., kedd

Új választható tantárgyat vezetnek be a középiskolásoknak: a térinformatikát

Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.

Új választható tantárgyat vezetnek be a középiskolásoknak: a térinformatikát
2026. június 23., kedd

Egyeztetésre hívja a pártokat az elnök a Cotroceni-palotába az elutasított kormányalakítás után

Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.

Egyeztetésre hívja a pártokat az elnök a Cotroceni-palotába az elutasított kormányalakítás után
Hirdetés
2026. június 23., kedd

Elcsendesedett, de nem szűnt meg a tiltakozás az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben

Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.

Elcsendesedett, de nem szűnt meg a tiltakozás az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben
2026. június 23., kedd

Nyolc megyében okozott károkat a vihar

Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).

Nyolc megyében okozott károkat a vihar
2026. június 23., kedd

Ügyvivő miniszterelnök: Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége

Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.

Ügyvivő miniszterelnök: Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége
Hirdetés
2026. június 23., kedd

PSD-s képviselő: A PNL, az USR, az RMDSZ és az AUR bebizonyították, hogy egy a céljuk: a hatalom bármi áron

Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.

PSD-s képviselő: A PNL, az USR, az RMDSZ és az AUR bebizonyították, hogy egy a céljuk: a hatalom bármi áron
2026. június 23., kedd

Veștea: jó szándékkal vállaltam a kormányalakítást, sajnálom, hogy nem sikerült megvalósítani

Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.

Veștea: jó szándékkal vállaltam a kormányalakítást, sajnálom, hogy nem sikerült megvalósítani
2026. június 22., hétfő

Elbukott a Veștea-kormány a parlamenti szavazáson

Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.

Elbukott a Veștea-kormány a parlamenti szavazáson
Hirdetés