Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Házkutatást tartottak hétfőn a rendőrség gazdasági bűncselekményeket vizsgáló osztályának munkatársai a szászrégeni Eugen Nicoară Egészségügyi Technikumnál és a Maros megyei tanfelügyelőségen.
2024. február 19., 19:412024. február 19., 19:41
A nyomozáshoz közel álló források szerint kihallgatnak több olasz diákot, az iskola tanárait, tanfelügyelőségi alkalmazottakat, valamint a Romániai Általános Egészségügyi Asszisztensek, Szülésznők és Egészségügyi Asszisztensek Rendje Maros megyei kirendeltségének illetékeseit – számol be az Agerpres.
Az Országos Rendőr-főkapitányság korábbi közleménye szerint
A rendőrség szerint 2019-től mostanig több olyan olasz diák iratkozott be az egészségügyi technikumba, akik
Az ügyben nyolc személyt állítanak elő.
Sok helyen kiléptek a medrükből a folyók, patakok Hargita és Kovászna megyében kedden, utakat, mezőket árasztva el.
Az utóbbi időszak meteorológiai jelenségei aggasztók, az idei május bekerülhet minden idők öt legesősebb májusainak sorába – jelentette ki a környezetvédelmi miniszter.
A költségvetési hiány egy „üszkösödés” a román gazdaság testén – jelentette ki kedden Daniel Dăianu, aki szerint illúzió, hogy a deficitet csupán a kiadások lefaragásával mérsékelni lehet, ezért szerinte bizonyos adóemelések nem kerülhetők el.
A magyarországi Veszprém vármegyében, Doba mellett, a bazaltos Somló-hegy északi oldalán található Somló vára keletkezésének időpontja ismeretlen. A legendák szerint a tatárjárás után építették, ám az első írásos emlék csak 1352-ből való.
Elmosott egy ideiglenes hidat a nagy mennyiségű víz Palánkán, emiatt három település vált megközelíthetetlenné Bákó megyében.
Jelenleg is dolgoznak a mikóújfalusi ideiglenes híd helyreállításán, amit hétfőn este elsodort az ár. A Kovászna megyei tűzoltóság tájékoztatása szerint a Hatodra vezető átkelőt szerdán nyithatják meg a forgalom előtt, ha az időjárás is engedi.
Demkó Attila, közismert magyarországi biztonságpolitikai szakértő tart előadást Háború Ukrajnában címmel június 1-jén Csíkszeredában.
Harmadfokú (vörös jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el kedden az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 11 megye folyóira.
Medve kóborol Csíkszeredában, a Hajnal utcában, a lakókat Ro-Alert üzenetben értesítették a hatóságiak.
Nyárádszeredában is készültségben vannak, figyelik a Nyárád vízszintjét és tájékoztatják a lakosságot.
szóljon hozzá!