
Gálfi Árpád lezárná az ügyet, a rendőrség azonban tovább nyomoz
Fotó: Erdély Bálint Előd
Amennyire gyorsan szerette volna lezárni fia üzemanyag-lopásos ügyét Gálfi Árpád székelyudvarhelyi polgármester, annyira sokasodnak a kérdőjelek az eset, illetve két, azt megelőző – a firtosváraljaihoz rendkívül hasonló – üzemanyaglopás kapcsán. A rendőrség nyomozásra hivatkozva nem árult el részleteket.
Bűncselekménybe keveredett Gálfi Árpádnak, Székelyudvarhely polgármesterének a kisebbik fia, ezt maga az elöljáró ismerte el szerda délután saját közösségi oldalán – letiltva a bejelentés alatt a hozzászólások lehetőségét. A politikus szerint „újragondolást” igényel, milyen mértekben lehet ezek után a közügyekkel foglalkozni, viszont nem kíván távozni hivatalából.

Bűncselekménybe keveredett Gálfi Árpád, Székelyudvarhely polgármesterének fia, ugyanis jelen volt egy bűncselekmény helyszínén, amikor kiérkeztek a rendőrök – ismerte el Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében az elöljáró.
A Facebook-oldalán posztolt, a székelyudvarhelyieknek címzett bejegyzésében közölte: megdöbbenéssel fogadta a hírt, miszerint kisebbik fia „bűncselekménybe keveredett, ugyanis jelen volt egy bűncselekmény helyszínén, amikor kiérkeztek a rendőrök”. A második mandátumát taposó polgármester nem tér ki az ügy részleteire, sőt nagyon sejtelmesen fogalmaz,
A Székelyhon egyébként már kedden jelezte, hogy négy fiatalt vettek őrizetbe üzemanyaglopás miatt Udvarhelyszéken. Az eset a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság keddi közleménye szerint Firtosváralján történt hétfőn este, ahol a négy gyanúsított több mint 60 liter gázolajat csapolt le egy kotrógép üzemanyagtartályából, ennek nyomán valamennyiüket őrizetbe vették; később szabadlábra helyezték őket.

Több mint 60 liter gázolajat fejtettek le egy kotrógép üzemanyagtartályából Firtosváralján, a négy gyanúsítottat őrizetbe vették – adja hírül közleményében a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A rendőrség munkatársai a sürgősségi hívószámon érkezett bejelentés nyomán szálltak ki a helyszínre. A kiérkezett egyenruhások egy személygépkocsiban találták meg a négy, 21 és 35 év közötti feltételezett elkövetőt – három férfit és egy nőt. Az autó átvizsgálása során a rendőrök több, üzemanyag tárolására alkalmas eszközt találtak, amelyek 64 liter gázolajat tartalmaztak. A rendőrök ugyanakkor üzemanyag lefejtéséhez használatos eszközökre is bukkantak. A rendőrségi szóvivő érdeklődésünkre jelezte, zajlik a nyomozás, ám részleteket egyelőre nem árult el;
Gálfi Árpád azt írja, lehet, sokan azt hitték, hogy el fogja titkolni, megpróbálja eltussolni ezt a számára érthetetlen és megdöbbentő esetet, hozzátette azonban, hogy továbbra sem fog „az ujja mögé bújni”.
– olvasható a polgármester posztjában.
Székelyudvarhely független elöljárója közölte, fia biztosította arról, hogy vállalja tettei minden következményét, megtéríti az okozott kárt és nem futamodik meg a jogi eljárást követő kötelezettségei elől. Gálfi Árpád leszögezte:
Hozzátette ugyanakkor, számára is „újragondolást” igényel, hogy milyen mértekben lehet a közügyekkel foglalkozni úgy, hogy „ne boruljon fel teljesen a munka és magánélet közötti egyensúly”. „Természetesen a továbbiakban is maradéktalanul eleget teszek a választott tisztségemből fakadó minden kötelezettségemnek” – tette egyértelművé Székelyudvarhely polgármestere azt, hogy a történtek ellenére nem kíván lemondani tisztségéről.
Gálfi lezártnak tekinti az ügyet, ám mindeközben kiderült:
Lapunk értesülései szerint a Székelyudvarhelyhez közeli Szejkefürdőn is kísértetiesen hasonló eset történt a nyáron:
A Rutin Épszer Kft. tulajdonosa lapunknak elmondta, június 29-én éjszaka a munkagép a munkálatok helyszínén állomásozott, ekkor csapolták le belőle a jelentős mennyiségű üzemanyagot. Hozzátette ugyanakkor, hogy ez nem egyszeri alkalom volt, ugyanis néhány nappal később (augusztus 2-án) ugyanazon a helyszínen egy másik gépjükből is elloptak 30-40 liter gázolajat. Mint kiemelte, ilyen esetben nem csupán üzemanyaggal károsítanak meg egy munkálatokat végző vállalatot, hanem rengeteg időt is elvesznek, amelyet munkával tölthetnének. „Talán ez a legbosszantóbb az egészben” – fogalmazott.
– mesélte a vállalkozó. Kérdésünkre azt is elmondta, hogy az első esetet jelentette a rendőrségen, de tettenérés, illetve kézzel fogható bizonyíték – például videófelvétel – híján még senkit nem sikerült előállítaniuk az ügy gyanúsítottjaként.
a cégvezető információi szerint a rendőrség jelenleg azt próbálja kideríteni, hogy valóban így van-e, közük lehet-e a hétfő éjjel elkapott fiataloknak a Szejkefürdőn eltűnt üzemanyaghoz is.
A rendőrség érdeklődésünkre egyébként jelezte, mindkét ügyben még zajlik a nyomozás – így egyelőre nem szolgálnak részletekkel. Így azt sem árulták el, hogy a tetten ért fiatalokat miért helyezték 24 órás őrizetbe.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!