
Gálfi Árpád, Székelyudvarhely polgármestere. Elsősorban családjától kér elnézést a történtek miatt
Fotó: Erdély Bálint Előd
Bűncselekménybe keveredett Gálfi Árpád, Székelyudvarhely polgármesterének fia, ugyanis jelen volt egy bűncselekmény helyszínén, amikor kiérkeztek a rendőrök – ismerte el Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében az elöljáró.
2022. szeptember 14., 17:132022. szeptember 14., 17:13
2022. szeptember 15., 05:142022. szeptember 15., 05:14
Mint írja, megdöbbenéssel fogadta a hírt, elfogadja mindenki véleményét, aki úgy érzi, hogy csalódott benne a fia tettei miatt, ugyanakkor elsősorban a családjától kell elnézést kérnie.
„A fiam biztosított arról, hogy vállalja tettei minden következményét, megtéríti az okozott kárt és nem futamodik meg a jogi eljárást követő kötelezettségei elől” – fogalmaz Gálfi, hozzátéve, hogy a továbbiakban nem kíván nyilatkozni ebben az ügyben.

Több mint 60 liter gázolajat fejtettek le egy kotrógép üzemanyagtartályából Firtosváralján, a négy gyanúsítottat őrizetbe vették – adja hírül közleményében a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU) a jeges utak jelentette veszélyre hívta fel péntek reggel a lakosság figyelmét.
Újabb hóréteg rakódott le az elmúlt egy napban az ország számos pontján, Székelyföld nagyobb városainak zömében 20 centiméterhez közelít hóvastagság.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt pénteken 5 óra 50 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A havazás mellett újabb fagyos reggelre ébredtünk országszerte, ám most közel sem Csíkszeredában volt a leghidegebb.
Noha új buszokra és jóval nagyobb járatsűrűségre váltott a csíkszeredai tömegközlekedés, nagyon sok kifogás merült fel az új menetrendekkel, útvonalakkal kapcsolatban. Ezeket most igyekeznek felhasználni a módosításokhoz – tudtuk meg.
Halálos baleset történt csütörtökön Szeben és Fehér megye határán, Szerdahely kijáratánál. A rendőrség szerint egy férfi autójával egy fának ütközött.
Nem mindennapi balesetet szenvedett csütörtök délben egy fiatal, marosvásárhelyi sofőr Predealon: autójával egy üdülőtelepi panzió tetejére csúszott rá az útról.
Az oktatási minisztérium tájékoztatása szerint csütörtökön mintegy 62 ezer óvodás és iskolás tanítása szünetelt vagy online formában zajlott a kedvezőtlen időjárási körülmények miatt.
Radu Miruță védelmi miniszter csütörtökön kijelentette, a Spartan típusú katonai repülőgéppel egy párizsi út költsége hozzávetőleg 30 ezer euró. Közlése szerint ez az összeg töredéke annak, amennyibe egy ugyanilyen út került Iohannis idején.
A pitești-i ítélőtábla csütörtökön jogerősen négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte Daniel Chițoiu volt minisztert gondatlanságból elkövetett emberölés miatt, a 2019 decemberében okozott halálos közúti baleset ügyében.
4 hozzászólás