Fotó: P. Dávid Tünde
Az udvarhelyszéki kisváros központi és égető témája, az ott lakók mindennapi gondja, problémája az utak hihetetlenül rossz állapota. Keresztúr nem az ígéret földje, de az ígéret útja halad át rajta.
2010. március 18., 12:402010. március 18., 12:40
2010. március 18., 15:252010. március 18., 15:25
Fotó: P. Dávid Tünde
Mi van az úttal? Kérdésünkre részletes tájékoztatást kaptunk a polgármesteri hivatalban. Megtudtuk, a „kanalizálás” a fő oka mindennek, a másfél évig tartó befektetési munkálatok útrongálással járnak (bár a kivitelező visszaállította és -állítja eredeti állapotába az utat), gond a kemény tél, valamint a túlságosan nagy áthaladó forgalom. A mellékutcák helyzetén a szennyvízvezetékek kicserelésének befejeztével igyekeznek majd a lehetőségekhez mérten javítani, a főút kérdésére egyelőre ígérettel válaszolnak az illetékesek.
A városon áthaladó út országút, tehát a Berde Mózes, a Kriza János, a Szabadság tér, valamint a Timafalvi utcák a 13C országút szakaszai, amelyért az Országos Útügy felel. A keresztúri önkormányzat – a megfelelő helyeken való kérelmezésen, lobbizáson kívül – nem sokat tehet ezért az útszakaszért.
Az ígéret útjáról részletesen olvashat az Udvarhelyi Híradó pénteki, március 19-ei számában.
Tekintse meg képgalériánkat!
Megnyílt a Szentegyháza Gyöngye jogutóda, a Termál Liget strand, miután a helyi önkormányzat peres úton visszaszerezte a létesítményt.
A vízzel feltelt és részben már beszakadt sóbánya kockázatelemzését, illetve egy új bánya megnyitásáig tartó támogatásrendszer kidolgozását követelték a tüntetők szombaton Parajdon. A tömeg a kultúrháztól indulva vonult a Salrom székhelyéig.
Kórházba szállították pénteken délután azt a férfit, aki motoros balesetet szenvedett Korond és Farkaslaka között.
A Korond-patak ideiglenes elterelését biztosító vezetékrendszer építésének legnehezebb részéhez értek a parajdi sóbányánál. A kivitelezőnek most különösen precízen kell dolgoznia egy kanyar miatt. A munkálatok befejezése legalább tíz napot késik.
A villanypásztor és az őrzőkutyák sem állították meg a jól megtermett hím medvét, amely öt juhot ölt meg az elmúlt két hétben egy ivói gazdaságban. Többször elkergették a hatóságok a problémás példányt, mégis visszatért, így végül ki kellett lőni.
Egyenként félmillió forintos – 6400 lejes – támogatást kapnak a Salrom és a Sal Sind alkalmazottai, valamint a beszakadt bányafödémnél kialakított veszélyzónából kiköltöztetett családok – jelentette be szerdán Parajdon az Ökumenikus Segélyszervezet.
Nem veszélyes vagy előreláthatatlan és nem számottevő – ezekkel a jelzőkkel illetik Parajdon a bányakörüli változásokat és méréseket. Azt viszont hangsúlyozzák, hogy már többen hegesztik a nagy fekete csöveket.
Egy ígéretét legalább be tudta tartani a Salrom vezetősége, hiszen szerdán megnyílt a sósvizű strand Parajdon. Néhány turista rögtön ki is használta a lehetőséget: volt, aki napozott, mások a medencében lubickoltak.
Számos alkalommal besétált az Árvátfalván lévő házak közé egy fiatal hím medve, amely egyszer gyereket is megijesztett a településen. Ezt a példányt fogták be csapdájukkal a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász Egyesület vadőrei.
Elkezdi a régi aszfalt felmarását a kivitelező kedden délben a Tamási Áron utcában, a művelődési ház és a körforgalom közötti szakaszon – közli Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala.
szóljon hozzá!