November 2-án rendkívüli ülést tartott a Hargita megyei önkormányzat képviselő-testülete Szentábrahám községben, mely során egyetlen napirendi pontról, a 860 ezer lejes költségvetés-kiegészítés szétosztásáról döntöttek az elöljárók. Ebből az összegből a legtöbbet – 70 ezer lejt – az ülésnek helyet adó község kapta.
2012. november 03., 19:102012. november 03., 19:10
2012. november 15., 14:012012. november 15., 14:01
Sok a befejezetlen munka Szentábrahámon, és még mindig nem sikerült teljesen törleszteni az előző vezetőségtől örökölt adósságot, mindezek mellett pedig a hivatal személyzethiánnyal is küszködik – kezdte bevezetőjében Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke a kihelyezett ülésen. „Folyik az eljárás azon személyek ellen, akik az utóbbi négy évben visszaéltek a pozíciójukkal, és reméljük, minél hamarabb törvényes úton sikerül utánajárnunk ennek a problémának” – emelte ki.
Az ülés következő részében Simó Dezső Szabolcs, a község polgármestere röviden bemutatta Szentábrahámot, azt, amire büszkék lehetnek az ott élők. Beszélt a focicsapatokról, megemlítette a csekefalvi fúvósokat és a Szász Csaba által vezetett gitárcsoportot is. Vázolta a község jelenlegi pénzügyi helyzetét, majd részletesen beszámolt a felgyűlt adósságokról, a ki nem fizetett és abbahagyott munkálatokról. A tanácstagok ezután megszavazták a megye önkormányzatai számára a hozzáadott értékadó, illetve a jövedelemadó 20 százalékának visszaosztását, mely ezúttal 860 ezer lej volt.
Ezt településenként célirányosan, a már elkezdett beruházásokra és a sürgős problémák megoldására osztotta el a megyei önkormányzat. Szentábrahám helyzetét figyelembe véve, a község számára ezúttal a legtöbbet, 70 ezer lejt szavaztak meg az ülésen, amit a meglévő vízvezeték-rendszer javítására, a szennyvíz mérőórájának felszerelésére és a kismedeséri híd javítási munkálataira költenek majd el.
Az ülés végén a hozzászólásokban Thamó Csaba MPP-s képviselő szerint azért nőtt így meg Szentábrahám adóssága, mert korábban semmiféle támogatást nem kapott a község amiatt, hogy MPP-s vezetősége volt.
Petres Sándor RMDSZ-es tanácstag szerint ez sem teljesen fedi a valóságot, hiszen olyan eset is előfordult, amikor a község számára kiosztott pénzeket képtelenek voltak elkölteni, illetve idővel az is nyilvánvalóvá vált, hogy a település korábbi vezetői és a pénzügyekkel foglalkozók nem gazdálkodtak megfelelően.
szóljon hozzá!