Fotó: Thomas Campean
Az új forgalmi rendet több mint egy hónapja bevezették Székelyudvarhelyen a Városháza tér körül, de vannak még autósok, akik megszokásból vezetnek.
2013. augusztus 22., 17:462013. augusztus 22., 17:46
2013. augusztus 22., 18:172013. augusztus 22., 18:17
A közelmúltban megváltoztatott szabályokról, illetve hogy a járókelők és az autósok miként értékelik azokat, Tikosi Lászlótól, a városháza műszaki igazgatójától érdeklődtünk. Elmondta, eddig sok pozitív visszajelzés érkezett.
„A taxisoktól az üzleteket ellátó sofőrökig mindenki azt állítja, hogy könnyebb lett a közlekedés a város központjában” – magyarázta. A városgazda felhívta figyelmünket arra, hogy mint minden változást, ezt is egy olyan időszak fogja követni, amely alatt az embereknek meg kell szokniuk az újítást. „Ennek a tanulási időszaknak a hossza attól fog függni, hogy milyen mértékben közlekednek megszokásból az emberek. Aki a szálloda előtt rögtön be akar fordulni a kereskedelmi bankhoz, annak legjobb esetben is vissza kell tolatnia, hogy ne a forgalommal szembe közlekedjen az egyirányú útszakaszon. Néhányan át is mennek rajta, de előbb-utóbb megszokják az emberek az újat is” – fogalmazott a műszaki igazgató.
Eredményesnek tartotta azt, hogy aki autójával a központból a Szejke irányába akar haladni, annak többé nem kell akkorát kerülnie a Villanytelep utca felé, hanem a Városháza térről egyenesen ráhajthat a Tamási Áron utcára.
Egy példát is említett Tikosi: „Bár a városháza minden változást meghirdetett, és kellőképpen jelezte is a Városháza téren történt forgalmi változásokat, mégis kell számolni a szokás szerinti vezetés hátrányaival. Legutóbb velem is megtörtént, hogy a Patkónál a megnyitott út helyett az Iskola utcán akartam a Bethlen Gábor utca felé haladni, de szerencsére még idejében rájöttem, hogy ezt könnyebben is megoldhatom. Úgy gondolom, hogy amíg a sofőrök meg nem szokják a változásokat, minden járművezetőnek és gyalogosnak kissé óvatosabbnak és türelmesebbnek kell lennie a város központjában”.
Önkénteseket jelentkezését várják homokzsákok rakásához Alsósófalván, ahol a vízügyi hatóságok a rét elárasztása mellett döntöttek a paradji sóbánya megmentése érdekében – számolt be Facebook-oldalán a Sóvidék Televízió.
A Rotary Club Székelyudvarhely pénteken tartotta 22. jótékonysági bálját. A fiatalokat támogató est fővédnöke Molnár Levente volt, aki a „Közjó szolgálatáért” Rotary-díjat is átvehette, amellyel közösségépítő művészi munkáját ismerték el.
Megerősítette a Székelyhonnak az Országos Sóipari Társaság, hogy csak a Korond-patak érintett mederszakaszának a lebetonozásával menthető meg a parajdi sóbánya a beázásoktól. A rengeteg víz kiszivattyúzásán jelenleg is megfeszített erőkkel dolgoznak.
A parajdi vészhelyzeti bizottság (CLSU) 15 napra helyi szintű veszélyhelyzetet hirdetett a parajdi sóbányában történt vízszivárgások miatt.
Jelentős beavatkozásokra van szükség a székelyudvarhelyi városközpontban lévő közvécé felújítására, és bár a projekt dokumentációja készül, a kivitelezés költsége is növekszik az évek alatt.
Hamarosan elkezdődhet az Árvátfalvát és a Felsőboldogfalva keleti részét érintő ivóvízhálózat kiépítése. A munkálatok során a székelyudvarhelyi rendszerre csatlakoztatják a háztartásokat. A tervek szerint még idén lezárul a megvalósítás.
A „Fától fáig, verstől versig” Kányádi Sándor-versmondóverseny megyei szakaszáról hatvan diák jutott tovább az országos döntőbe, amelyet május 9–11. között rendeznek meg Nagygalambfalván, a Feleki Miklós Művelődési Házban.
Hagyományteremtő szándékkal szezonnyitó ünnepséget szerveznek vasárnap a homoródkarácsonyfalvi Dungó-feredőnél.
Meghatározatlan időre bezárták a parajdi sóbányát, mivel a heves esőzések miatt újból befolyt a víz a föld alatti komplexumba. A helyszínen a tűzoltóság dolgozik a víz kiszivattyúzásán.
Több székelyudvarhelyi utcában is áramszünet lesz szerdán – olvasható a városháza közleményében.
szóljon hozzá!