Jövőre is lesz Pulzus, már hagyományosan

•  Fotó: Thomas Campean

Fotó: Thomas Campean

Nemcsak a tíznapos, július 15–25. között rendezett II. Pulzus Székelyudvarhelyi Művésztelepet, hanem az alkotótábor csütörtökön délután tartott zárókiállítását is nagy érdeklődés övezte.

Kovács Eszter

2013. július 25., 19:542013. július 25., 19:54

2013. július 25., 19:592013. július 25., 19:59

A székelyudvarhelyi Haáz Rezső Múzeum és a Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont társszervezésében második alkalommal rendezték meg a székelyudvarhelyi Művésztelepet. A Pulzus még nem hagyományos – mondta el a tárlatmegnyitón Miklós Zoltán múzeumigazgató –, hisz azt szokás mondani, hogy a harmadik után válik hagyományossá egy rendezvény. „Törekszünk erre, azon dolgozunk, hogy azt a kezdeményezést, melyet Berze Imre ösztönzött, jövőre már hagyományosként emlegessük” – fejtette ki.

Folytatásként Vécsi-Nagy Zoltán művészettörténész méltatta a Spanyár-házban született, szeptember közepéig a Képtárban megtekinthető alkotásokat, részletesen ismertetve a kilenc részt vevő művész – Bíró Gábor festőművész (Székelyudvarhely), Bob József képzőművész (Marosvásárhely), Elekes Károly képzőművész (Budapest), Ferenc S. Apor képzőművész (Csíkszereda), Madaras Péter szobrászművész (Zalán), Máthé Edit festőművész (Nyárádremete), Nagy Melinda festőművész (Csíkszereda), Török Ferenc festőművész és Berze Imre képzőművész (Székelyudvarhely) – munkáit. „A szervezők és a kezdeményezők közös célja az volt, hogy teret adjunk az intenzív és igényes képzőművészeti alkotómunkának, hogy bebizonyítsuk: Székelyudvarhely rangos otthonává válhat a kortárs hazai és nemzetközi képzőművészetnek. Ennek érdekében hívunk meg az Udvarhelyen és környékén élő vagy innen származó képzőművészek mellé más székelyföldi, erdélyi és külföldi kortárs alkotóművészeket is” – magyarázta.

A társszervező intézmény képviseletében Kovács Árpád művészettörténész szólalt fel, kiemelvén: „fiatalsága” ellenére a második kiadását megérő Pulzus óriási sikert aratott Udvarhelyen és a városhatárokon túl is, mind szakmai körökben, mind a civil szférában. „A Művésztelep legfőbb jellemzője az újító jelleg, amit ki más képviselne jobban, mint a fiatal alkotók. Őket legitimálják azok az idősebb művészek, akik szintén a rendezvény részvevői voltak” – fejtette ki. Végezetül Berze Imre fejezte ki köszönetét a rendezvény szervezőinek, támogatóinak és a részt vevő alkotóknak is, majd baráti beszélgetésre invitálta az érdeklődőket a Spanyár-házba.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei