
Képünk illusztráció
Fotó: László Ildikó
Hétfő reggel 9 órától több ponton is forgalomelterelésre kell számítani Székelyudvarhelyen, ugyanis a Harvíz Rt. megkezdi munkálatait a Kaufland előtti körforgalomban.
2023. november 20., 08:322023. november 20., 08:32
2023. november 20., 10:212023. november 20., 10:21
Ahogy arra már korábban is felhívtuk olvasóink figyelmét, a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség arra figyelmeztette Facebookon közzétett felhívásában a városban közlekedő sofőröket, hogy hétfő reggel 9 órai kezdettel
a Bethlen Gábor utca irányából tilos lesz behajtani a Kaufland áruháznál lévő körforgalomba, ezért ezeknek a gépjárműveknek kötelezővé válik a jobbra kanyarodás a Kisköved utcánál;
a Gyepes bejáratról a Bethlen Gábor utcára forduló autók számára kötelezővé válik a balra kanyarodás;
mindazoknak, akik a Bethlen Gábor utcáról a Bethlenfalvi út és a város kijárata, Fenyéd irányába tartanak, kötelezővé válik balra kanyarodás a Vásártér utcánál.
A Bethlen-negyedben folyó munkálatokra való tekintettel azt javasolják minden gépjárművezetőnek, aki a város kijárata, Fenyéd irányába tart, hogy használja a Vásártér és Nicolae Bălcescu utcák útvonalát.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Az előzetes helyszíni vizsgálat során nem találtak robbanóanyag-maradványokat a Tulcea megyei Plauru település közelében fellelt dróndarabokon – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
Egy ember fennakadt a nagyfeszültségű vezetékeken a marosvásárhelyi Szabadság és Méh utca kereszteződésében. Az érintettet végül biztonságban lehozták a tűzoltók, majd kórházba szállították.
Megbírságolt és a tevékenység felfüggesztésére kötelezett egy gyimesközéploki rendezvényszervezőt a Hargita Megyei Környezetőrség, mert nem volt meg a szükséges környezetvédelmi engedélye a mintegy négyszáz férőhelyes sátorban tartott eseményekhez.
Tavaly az Európai Unió internethasználóinak csaknem egyharmada (32,7 százaléka) rendelkezett előfizetéssel filmeket, sorozatokat vagy sportközvetítéseket kínáló streamingszolgáltatásra – közölte csütörtökön az Eurostat.
A védelmi minisztérium csütörtökön arra figyelmeztetett, hogy a nem hivatalos internetes oldalakon közzétett térképek nem tükrözik a román légtér valós helyzetét.
Narancssárga színű (másodfokú) meteorológiai riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat Maros megye több településére. A figyelmeztetés csütörtökön 17 óra 15 percig van érvényben.
A gazdák több mint 98 százaléka megkapta a 2025-ös mezőgazdasági támogatásokat, amelyek összértéke meghaladja a 2,6 milliárd eurót – közölte csütörtökön a mezőgazdasági minisztérium.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott egy határozatot az Európai Bizottság SAFE védelmi hitelkeretéből Romániának megítélt források elosztásáról.
Felhőszakadással és erős széllel érkezett meg a vihar Csíkszékre csütörtök délután. A vihar miatt Ro-Alert üzenetet is küldtek a csíkszeredaiaknak.
szóljon hozzá!