
Képünk illusztráció
Fotó: László Ildikó
Hétfő reggel 9 órától több ponton is forgalomelterelésre kell számítani Székelyudvarhelyen, ugyanis a Harvíz Rt. megkezdi munkálatait a Kaufland előtti körforgalomban.
2023. november 20., 08:322023. november 20., 08:32
2023. november 20., 10:212023. november 20., 10:21
Ahogy arra már korábban is felhívtuk olvasóink figyelmét, a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség arra figyelmeztette Facebookon közzétett felhívásában a városban közlekedő sofőröket, hogy hétfő reggel 9 órai kezdettel
a Bethlen Gábor utca irányából tilos lesz behajtani a Kaufland áruháznál lévő körforgalomba, ezért ezeknek a gépjárműveknek kötelezővé válik a jobbra kanyarodás a Kisköved utcánál;
a Gyepes bejáratról a Bethlen Gábor utcára forduló autók számára kötelezővé válik a balra kanyarodás;
mindazoknak, akik a Bethlen Gábor utcáról a Bethlenfalvi út és a város kijárata, Fenyéd irányába tartanak, kötelezővé válik balra kanyarodás a Vásártér utcánál.
A Bethlen-negyedben folyó munkálatokra való tekintettel azt javasolják minden gépjárművezetőnek, aki a város kijárata, Fenyéd irányába tart, hogy használja a Vásártér és Nicolae Bălcescu utcák útvonalát.
Sorin Grindeanu, a képviselőház elnöke szerdán kijelentette, hogy a kormánynak mielőbb mérsékelnie kell az üzemanyagár-emelkedés hatásait.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter szerdán bejelentette, hogy jövő héten közvitára bocsátják a kórházi alkalmazottak munkaidejének megszervezését szabályozó miniszteri rendelet módosítását.
Tíz lej fölé emelkedett szinte minden kútnál a gázolaj literenként ára szerdán, ennek apropóján lapoztuk fel a fotóarchívumunkat, hogy milyen árak kerülnek elő a múltból.
A szakszervezetek szerint a kormány csak „mímeli” a társadalmi partnerekkel való konzultációt az energiaválság ügyében, ezért nem vesznek részt a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács szerdára meghirdetett ülésén.
A képviselőház szerdán döntő házként megszavazta a nőgyilkosságok megelőzését és visszaszorítását célzó törvénytervezetet.
Megerősödő szélre és mérsékelt mennyiségű csapadékra vonatkozó figyelmeztetést adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat. A hétfő reggelig érvényes előrejelzés szerint a hegyekben havazásra és friss hóréteg kialakulására is számítani lehet.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este bejelentette, hogy a kormány várhatóan szerdán délután vagy csütörtökön fogadja el az üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről szóló sürgősségi rendeletet.
Ilie Bolojan kormányfő kijelentette, hogy a következő hónapokban „több tízezer” álláshelyet szüntetnek meg a központi és helyi közigazgatásban, hozzátéve, az állami vállalatok reformja prioritás, de „nem túl könnyű feladat”.
A választott tantárgy írásbeli vizsgájával folytatódik szerdán a próbaérettségi.
Kovásznán hétfőn óta zajlik, és szombatig tart az 1990 óta minden évben megrendezett Csoma-napok 36. kiadása, amely lényegében a csütörtökön kezdődő tudományos ülésszakra épül rá. A szervező egyesület elnökével, Ferencz Évával beszélgettünk.
szóljon hozzá!