Fotó: Farkas Antal
A Tamási Áron Művelődési Egyesület, valamint a helyi Tamási Áron Általános Iskola és polgármesteri hivatal közös szervezésében tartanak ünnepi eseménysorozatot szeptember 22-én, vasárnap Farkaslakán.
2013. szeptember 17., 14:162013. szeptember 17., 14:16
2013. szeptember 17., 14:462013. szeptember 17., 14:46
Tamási születésének 116. évfordulója alkalmából 16 órától szentmisét tartanak az író emlékházánál. Ezt követően, körülbelül 17 órakor felavatják a művelődési ház új névtábláit. A kultúra helyi otthona ezentúl Tamási Áron nevét fogja viselni. Fél óra múlva – 17.30-kor – Mihály János történész megnyitja a Székely történelmi zászlók című kiállítást, majd az augusztus végén – a farkaslaki gyermekek és tanárok belgiumi kirándulása előtt – megjelent Éneklő Farkaslaka című CD bemutatója következik. A rendezvénysort ünnepi műsor zárja, melyen fellépnek a helyi kórusok, szemelvényeket olvasnak fel az író műveiből, illetve történetekkel, anekdotákkal emlékeznek és emlékeztetnek.
Kérdeztük a szervezőket, hogy nem túlzás-e az iskola, a közművelődési egyesület után a kultúrházat is Tamási Áronról elnevezni. Tipikusan farkaslaki választ adtak, mondván, hogy annyira nagy és jelentős író született a Gordon alatti faluban, aki annyira azonosult a szülőfölddel, annyira hírét vitte és keltette, hogy a község is bátran felvehetné szülötte nevét, mert ezzel nem hozna szégyent sem önmagára, sem Tamásira. „A két név elválaszthatatlan egymástól a magyarul gondolkodók tudatában, teljesen összeforrt, s egyik sem képzelhető el immár a másik nélkül” – válaszolta kérdésünkre Hadnagy Jolán, a Tamási Áron Művelődési Egyesület elnöke.
Négyszázhetven középiskolás vesz részt a 31. Székelyudvarhelyi Diáknapokon, amelyet május 5. és 11. között tartanak Székelyudvarhelyen. Az idei rendezvény számos újdonsággal, mesevilágot idéző tematikával és sokszínű programmal várja a fiatalokat.
A Black Comedy borzasztóan vicces, ugyanakkor helyenként igencsak elgondolkodtató előadás, amely egy zseniális színházi ötletre épül – hangzott el a Tomcsa Sándor Színházban tartott sajtótájékoztatón.
Székelyudvarhelyen jártunk a szavazókörzetekben, ahol csendes, nyugodt légkörben zajlott a voksolás. Bár nagy tömegeket nem tapasztaltunk, folyamatosan érkeztek az emberek, 1-2 fő mindig volt a szavazóhelyiségekben, váltották egymást a fülkéknél.
A székelyudvarhelyi zsidóság elhurcolásának 81. évfordulóján, május 3-án Fecső Zoltán dokumentumfilmes tematikus sétával emlékezett a városból eltűnt közösségre, kiemelve a gyűlöletkeltés veszélyeit.
Teljesen átalakul Székelyudvarhely történelmi belvárosának egyik kis utcája, a Székely Támadt-vár közvetlen szomszédságában. A Tó utca modernizálása nemcsak látványos változásokat hoz, új lehetőségeket is teremthet a helyi vállalkozók számára.
Egy sérültet szállított kórházba a mentő, miután két autó összeütközött pénteken délután a 13A jelzésű országúton, Szentegyháza határában – tudtuk meg a szentegyházi tűzoltóktól.
Kultúrotthonokon, iskolákon, a községházán és más középületeken helyezhetnek el napelemeket az elkövetkező időszakban Galambfalva községben. Az 1,1 millió lej értékű projekt célja az energiaszámlák csökkentése.
Elkezdődött a régi iskolával egybeépített kultúrotthon felújítása a Bögöz községhez tartozó Székelymagyaroson. A terv az, hogy ismét a közösség találkozóhelyévé váljanak az ingatlanok.
Három utcarész egyirányúsításáról döntött a székelyudvarhelyi önkormányzat áprilisi soros ülésén; az a cél, hogy több parkolóhelyet alakítsanak ki. Mindemellett egy újabb 20 millió lejes hitelkeretet is jóváhagytak a tanácsosok.
Egy éve csődbe ment a homoródszentmártoni napköziotthont építő cég, azóta pedig teljesen leálltak a munkálatok a helyszínen. Sikerült ugyan új kivitelezőt találni, ám most anyagi gondokkal küzd a projektért felelős pályázó, a tanügyminisztérium.
szóljon hozzá!