A székelyudvarhelyi mentőszolgálat munkatársai tervek, rajzok birtokában immáron 25 éve várnak arra, hogy felépüljön egy korszerű, modern mentőállomás.
2010. február 07., 18:042010. február 07., 18:04
2010. március 08., 16:242010. március 08., 16:24
A már 1986-ban létező tervek szerint a székelyudvarhelyi kórház hátsó udvarán található garázsokat lebontanák, és a mellettük levő üres területet is felhasználva, egy 14 garázzsal bíró, emeletes, felül szolgálati tartózkodóval rendelkező mentőállomást lehetne kialakítani. Az elmúlt 25 évben e célra nem került pénz, dr. Ambrus József, a Hargita Megyei Mentőszolgálat vezetője viszont nem mondott le a tervekről. Mint mondja: közösen, a helyi és megyei önkormányzat támogatásával sikerülhet. A témát sokáig már nem is lehet elodázni, hiszen a jelenlegi garázsok méreten aluliak, nem a jelenleg használatos mentőautó szerint tervezték, a szolgálat pedig saját épület hiányában a személyzeti tartózkodóért bért, közköltséget fizet a kórháznak.
A témáról bővebben a hétfői, február 8-ai Udvarhelyi Híradó napilapban olvashatnak.
Különleges filmes hétvégével várják az érdeklődőket Székelyudvarhelyen a városi könyvtár előtti térre. Július 18–19-én dokumentumfilm-vetítéseket és közönségtalálkozókat tartanak, neves rendezők és televíziós szakemberek részvételével.
A vezetékek befogadó és kifolyó részénél újabb betonozási munkálatokra van szükség, így csak nagyjából két hét múlva terelhetik el a Korond patakot. Jó hír viszont, hogy megérkezett az első előzetes jelentés a földtani mérésekről.
Kápolnásfaluban és Székelyudvarhelyen két egymást követő napon lesz áramszünet karbantartási munkálatok miatt – közölte az Electrica áramszolgáltató.
A Romániai Könyvelők Napját ünnepelték Székelyudvarhelyen hétfőn. Az esemény középpontjában a szakma digitális jövője és emberi oldala állt: „a jövő könyvelője már nemcsak számol, hanem irányt mutat” – hangzott el a rendezvényen.
Már csak néhány csövet kell összehegeszteni ahhoz, hogy átirányíthassák a vezetékekbe a Korond-patakot, ideiglenesen elterelve azt a beszakadt parajdi sóbányától. Kiderült az is, hogy a patak vize sajnos a bánya feletti részen is sós.
Ünnepélyes bokrétaavatóval hívták fel a figyelmet Abásfalván arra a különleges közösségi projektre, amely nemcsak építészeti, hanem kulturális és közösségformáló jelentőséggel is bír.
A turisták közül többen érdeklődtek, hogy miért zavarosabb a víz a parajdi sós vizű strand medencéiben, amelyre meglehetősen pozitív választ kaptunk: a gyógyhatású termálvíz teszi opálosabbá a strand medencéit.
Több láda sör szóródott szét péntek délután Felsősófalva főútján, miután egy teherszállító jármű rakománya a földre esett. Az országutat félpályán lezárták, emiatt kisebb torlódás alakulhat ki.
Az esőzések miatti kétnapos kényszerleállást követően pénteken újraindultak a Korond-patak ideiglenes elterelésével kapcsolatos munkálatok a beszakadt bányarésznél. Időközben ugyanakkor növekedett a bányában lévő víz szintje.
Népi építészeti tábort szervez a Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont és a Magyarországi Tájházak Központi Igazgatósága szeptember 1–5. között Tordátfalván. Jelentkezni augusztus 15-ig lehet.
szóljon hozzá!