Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Noha a kora reggeli órákban úgy tűnt, hogy az erős szél nem okoz különösebb fennakadást Marosvásárhelyen, délelőttre megváltozott a helyzet: tíz óta egyik helyről a másikra sietnek a tűzoltók, hogy mentsék a menthetőt.
2020. február 24., 12:442020. február 24., 12:44
Marosvásárhelyen az AccuWheather időjárás-előrejelző honlap szerint 88–100 kilométer/órás sebességgel fúj a szél, és narancssárga jelzésű szélriadó van érvényben. A Hunyadi utcában egy műhely tetőszerkezetét kapta fel és röpítette le a szél, majd a Kövesdombon egy reklámtáblát mozdított ki a helyéről és sodort az útra. Több helyen fák dőltek az úttestre, többek között a Somostető utcában, de a Nyárádmentén, Káposztásszentmiklós és Illencfalva között is.
• Videó: Maros megyei tűzoltóság
Mint Dan Petru Daniel tűzoltósági szóvivő elmondta, egy marosvásárhelyi emeletes tömbházról egy nagy darab vakolat zuhant le az erős szél miatt a járdára. A tűzoltók oda is kiszálltak, hogy eltávolítsák a meglazult vakolatot az épületről, nehogy emberre, gépkocsira zuhanjon.
Az előrejelzések szerint az erős szél hétfőn este hat óráig tart.

Három Hargita megyei település maradt hétfőn elektromosáram-ellátás nélkül az erős szél miatt – írja az Agerpres hírügynökség a Hargita Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU) tájékoztatására hivatkozva.
Radu Marinescu igazságügyi miniszter a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) ügyészi részlegének véleményezése hiányában Alex Florențát javasolja a DIICOT főügyész-helyettesi tisztségére, Marius Voineagot a legfőbb ügyész helyettesi posztjára.
A kéregetés visszaszorítása a célja annak, amikor a koldusok ellen lépnek fel a helyi rendőrök, és a törvény szerint meg is bírságolják őket. Ez eltünteti a kéregetőt a szemünk elől, de valójában nem oldja meg a problémát – csupán arrébb tolja.
Visszavonta a Realitatea Plus műsorszolgáltatási engedélyét az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) – írja az Agerpres.
Idén már huszonhat bejelentett vadkár volt Maros megyében, ahol tavaly 43 medvét lőttek ki. A napokban elkezdődött a medve-, farkas-, hiúz- és vadmacskaállomány felmérése is – számolt be a környezetvédelmi ügynökség vezetője, Cristina Pui.
Az Egyesült Államokkal való stratégiai együttműködés fontosságát hangsúlyozta, valamint a gazdasági és energetikai kapcsolatok erősödéséről beszélt Orbán Viktor kedden Budapesten, J.D. Vance-szel közösen tartott sajtótájékoztatóján.
Több száz szankció, tucatnyi bevont jogosítvány és számos közlekedési bűncselekmény – ez a mérlege az ünnepi időszak rendőri ellenőrzéseinek Hargita megyében is.
Rendkívüli ülésen hozott döntéseket Gyergyószentmiklós képviselő-testülete két nagyvolumenű beruházás előkészítése kapcsán. A szándék szerint Gyilkostón a közművesítés kap új lendületet, és közel 4800 méternyi út korszerűsítése is közelebb került.
Mircea Abrudean szenátusi elnök szerint az Ilie Bolojan vezette kormány minden lehetséges intézkedést meghozott, hogy megvédje a lakosságot az üzemanyagárak emelkedésétől.
Százakat ellenőriztek, több sofőrt ittas vezetésen értek, egyik esetben büntetőeljárás is indult a hétvégi közúti razziák nyomán Maros megyében.
Villanyáram nélkül maradt 844 fogyasztó Borszéken az erős szél miatt – közölte kedden délután a Hargita megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!