
Képünk illusztráció
Fotó: Kristó Róbert
Három Hargita megyei település maradt hétfőn elektromosáram-ellátás nélkül az erős szél miatt – írja az Agerpres hírügynökség a Hargita Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU) tájékoztatására hivatkozva.
2020. február 24., 11:382020. február 24., 11:38
Az érintett települések mind udvarhelyszékiek: Bikafalva, Felsőboldogfalva és Ocfalva. Összesen hét transzformátorállomás maradt elektromos áram nélkül, a meghibásodás 600 fogyasztót érint. Az áramszolgáltató csapatai dolgoznak a hiba elhárításán.
Kovászna megyében fákat döntött ki a vihar. A kézdivásárhelyi hivatásos tűzoltóknak tíz kidőlt fát kellett eltakarítaniuk az Ozsdolán keresztül Moldvába vezető 2D jelzésű országútról, Bodzafordulón villanyvezetékekre dőlt több faág, Sepsiszentgyörgyön pedig az Olt utcában dőlt ki egy fenyőfa. Kovászna megye is vörös szélriasztás alatt áll este hat óráig.
Megjelent hétfőn a Hivatalos Közlönyben az érettségi kötelező tantárgyából tartandó írásbeli vizsga egy nappal történő elhalasztásáról szóló miniszteri rendelet.
12,6 millió lejes kincstári hitel felvételéről döntött Hargita Megye Tanácsa. A kölcsönt három beruházás finanszírozására fordítanák, miközben a korábbi hitelkeretek felhasználását is átcsoportosították, és döntöttek a homoródi területek rendezéséről is.
Két újmisést szenteltek fel hétfőn, Szent Péter és és Szent Pál napján a gyulafehérvári székesegyházban. Az újmisések a megbízólevelüket is megkapták amellyel segédlelkésznek nevezték ki őket.
Általában meleg marad az idő a következő két hétben, de lesznek átmeneti lehűlések is, és főként július elején esőkre is számítani kell – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 29. és július 12. közötti előrejelzéséből.
Megoldhatónak tartották a hétfői román nyelv és irodalom írásbelit azok a székelyudvarhelyi végzősök, akiket a vizsga után kérdeztünk. Noha a rendkívüli hőség is nehezítette a vizsgát, a feladatsor nem okozott különösebb meglepetést.
Egy nappal elhalasztják a keddi matematika és történelem írásbeli vizsgákat a várható rendkívüli hőség miatt.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Nagyszabású ellenőrzést tartott vasárnap délután a 15-ös országúton a Hargita megyei rendőrség. Huszonkét sofőrnél végeztek alkohol- és drogtesztet, de az autók műszaki állapotát is ellenőrizték.
A természetes légkondicionálás fontosságára hívják fel a figyelmet kertészeti szakemberek, hangsúlyozva, hogy a növényzet komplex, biológiai úton csökkenti a forróságot.
Vörös hőségriasztás van érvényben szerda reggelig az ország területének háromnegyed részén; fokozott hőterhelés és helyenként 41 Celsius-fokos maximumok várhatók.
szóljon hozzá!