
Közel 50 ezer lejt fizetett ki a lakástulajdonosi társulás a szolgáltatónak
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az összesen 200 ezer lejes adósság mintegy negyedét befizették a lakók, így egyelőre nem szüntetik meg az ivóvíz-szolgáltatást a székelykeresztúri Orbán Balázs negyedben. A helyzet tisztázása és a probléma hosszútávú megoldása érdekében szakcéget fog megbízni a helyi önkormányzat.
2022. június 21., 11:092022. június 21., 11:09
2022. június 21., 12:052022. június 21., 12:05
Összesen 200 ezer lejes adósságot halmozott fel a székelykeresztúri Orbán Balázs-negyedben működő lakástulajdonosi társulás a marosvásárhelyi székhelyű Aquaserv vízszolgáltatónál, így vállalat a szolgáltatás beszüntetése mellett döntött. A helyzet gyors megoldása érdekében szervezett lakossági fórumon az elmúlt héten Koncz Hunor János polgármester arról tájékoztatta a jelenlévőket, hogy
Ez utóbbira hétfőig kapott haladékot a lakástulajdonosi társulás.
Koncz Hunor János hétfőn elmondta lapunknak, hogy a fórumot követően értesítést küldött az önkormányzat a lakóknak, amelyben tartozásaik mielőbbi törlesztését kérték. Emellett a lakástulajdonosi társulás pénztára rendhagyó módon hétvégén is nyitva tartott. A lakók gyors reakciójának köszönhetően pár nap alatt sikerült előteremteni közel 50 ezer lejt, amit átutaltak a szolgáltatónak. Így már Aquaserv vezetősége is „megenyhült”, vagyis elhalasztotta a beígért drasztikus intézkedést.
A polgármester rámutatott, több mint százhúsz személy írta alá azt a petíciót, amelyben egy külsős szakcég megbízására kérik fel az önkormányzatot – ez kideríti a tartozás felhalmozásának pontos okát, ugyanakkor megoldást is javasol. Ezzel kapcsolatban még az elmúlt héten előterjesztett egy határozattervezetet az önkormányzati testületnek az elöljáró, amit jóvá is hagytak.

Mintegy 200 ezer lejes tartozást halmozott fel az Aquaserv vízszolgáltatónál a székelykeresztúri Orbán Balázs-negyedben működő lakástulajdonosi társulás, így a vállalat bejelentette, hétfőtől meghatározatlan ideig beszünteti a szolgáltatást.
Jelentősen lehűl az idő a következő három napban, az ország nagy részén mérsékelt esőzések várhatók, a hegyekben pedig vegyes csapadékra is számítani lehet – figyelmeztet az Országos Meteorológiai Szolgálat az április 20–23. közötti előrejelzésében.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) vezetőtestülete hétfő reggeli online ülésén döntött a belső konzultáció kérdésének végső formájáról; az erre adott válaszok eredménye alapján eldönti, hogy megvonja-e a politikai támogatást Ilie Bolojan miniszterelnöktől.
Radu Miruță védelmi miniszter szerint a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) felkészült az előrehozott választások eshetőségére is, a reformokról való lemondás feladást jelentene.
A Román Lottótársaság által szervezett Joker-játék történetének legnagyobb összegét nyerték meg a vasárnapi sorsoláson, amelynek értéke 65 969 447,56 lej, (több mint 12,93 millió euró).
A Tisza Forsthoffer Ágnest jelöli az Országgyűlés elnökének – közölte Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn a Facebook-oldalán.
Ilie Bolojan kormányfő, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke kijelentette, ha a szociáldemokraták kilépnek a kormányból, elrendeli a PSD által kormányzati tisztségekbe javasolt személyek leváltását.
Több fiatal is egy körhinta típusú, magasított berendezésben rekedt vasárnapról hétfőre virradó éjjel egy karánsebesi élményparkban.
Hétfőn dönt a Szociáldemokrata Párt (PSD) arról, hogy megvonja-e a politikai támogatást Ilie Bolojan miniszterelnöktől.
Többszáz jogosítványt vontak be az elmúlt 24 órában országszerte, többek között gyorshajtás és ittasvezetés miatt – derül ki a rendőrség vasárnapi közleményéből.
Ellenőrizni fogják a fogyatékossággal élő személyeket is foglalkoztató úgynevezett védett egységeket, az intézkedést Florin Manole munkaügyi miniszter rendelte el.
szóljon hozzá!