
Hétfőtől víz nélkül maradhatnak az Orbán Balázs-negyedi lakók
Fotó: Erdély Bálint Előd
Mintegy 200 ezer lejes tartozást halmozott fel az Aquaserv vízszolgáltatónál a székelykeresztúri Orbán Balázs-negyedben működő lakástulajdonosi társulás, így a vállalat bejelentette, hétfőtől meghatározatlan ideig beszünteti a szolgáltatást. A lakók csak akkor kerülhetik el ezt, ha időközben törlesztik az adósság egy jelentős részét – a helyzet megoldása érdekében szervezett fórumot a település vezetősége.
2022. június 16., 11:592022. június 16., 11:59
2022. június 16., 18:082022. június 16., 18:08
2007 óta folyamatosan tartozik a marosvásárhelyi székhelyű Aquaserv vízszolgáltatónak a székelykeresztúri Orbán Balázs-negyedben működő lakástulajdonosi társulás, ám az utóbbi két évben az adósság megduplázódott, azaz mintegy 200 ezer lejre nőtt – vázolta a helyzetet a lakossági fórumon Koncz Hunor János helyi polgármester. Ezzel kapcsolatosan több felszólítást is küldött a szolgáltató a lakástulajdonosi társulásnak, ám mivel a helyzet nem oldódott meg, végül azt a döntés hozták, hogy hétfőtől meghatározatlan ideig megszüntetik az ivóvíz biztosítását a negyedben.
Koncz arról is beszélt, hogy a szolgáltatás beszüntetése összesen tizenhat tömbházat érint, azaz több mint hatszáz lakót. Többségük ugyan rendszeresen fizeti a beérkező számlákat, ám a fórumon kiderült, hogy
Elhangzott, gondokat okoz az is, hogy – bár korábban nem így volt – a lakótársulás vezetősége az utóbbi években elhanyagolta a felszólítások kiküldését az adósoknak, így egyelőre nem lehet pert indítani az adósságok behajtása érdekében. Munkájukat azonban jelentősen nehezíti, hogy az érintett tömbházak esetében, csupán ötben van tömbházfelelős.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az Aquaserv nyitott egy kompromisszumos megoldásra, vagyis hajlandó eltekinteni attól, hogy beszüntesse a szolgáltatást, amennyiben a lakástulajdonosi társulás befizet egy jelentősebb összeget a tartozásból – magyarázta Koncz Hunor János, aki többször is egyeztetett a vállalat igazgatójával. Rámutatott,
Megjegyezte ugyanakkor, hogy csak ezután lehetne tárgyalni az Aquaserv vezetőségével arról, hogy mennyi idő alatt törleszthetik a fennmaradó adósságot.
Fotó: Erdély Bálint Előd
„Senkinek sem lenne jó, ha ivóvíz nélkül maradna, főleg most, hogy kánikula várható. Éppen ezért arra kérek mindenkit, hogy beszéljenek szomszédjaikkal a tartozások kifizetése érdekében. A megoldáshoz mindenkire szükség van” – fordult a jelenlévőkhöz Koncz. Hozzátette, hogy az is fontos lenne, hogy tettrekész tömbházfelelősöket válasszanak, ám nagyon hamar kiderült, hogy ezt senki sem vállalná szívesen. Szinte kivétel nélkül a tartozások peres úton történő behajtását látták a legjobb megoldásnak.
A szolgáltatás beszüntetésének sürgető határideje miatt azonban a polgármester egyelőre a mielőbbi fizetést javasolta, hozzátéve, hogy a hivatal felszólításokat fog kiküldeni a lakóknak. Utóbbi kiszállítását vállalta is egy jelenlévő.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Ennek érdekében ugyanakkor petíciót kell megfogalmazzanak a lakók az önkormányzatnak. A jelenlévők közül többen egyetértettek az említett vállalat felbérlésével, ám olyanok is voltak, akik szerint ez felesleges pénzkidobás lenne.
A szakhatóságok a Duna Bala-ágánál is különböző beavatkozási lehetőségeket elemeznek, hogy biztosítsák a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorának működéséhez szükséges vízszintet – jelentette ki péntek este Ilie Bolojan.
Jövő héttől ingyenesen lehet használni a városi buszjáratokat Csíkszeredában a hétvégéken. A Csíki Trans Kft. ugyanakkor 25 százalékkal emeli a bérletek árát, a jegyek ára azonban egyelőre a régi marad.
Országos energetikai válsághelyzetet hirdettek Romániában augusztusra a villamosenergia-termelés csökkenése miatt – jelentette be pénteken Ilie Bolojan.
Újabb marosvásárhelyi útkereszteződéseknél és átjáróknál helyezik üzembe az új jelzőlámpákat az okos forgalomirányító-rendszer részeként. Soós Zoltán polgármester szerint segítenek, gyorsítják a haladást.
Duna vízhozama továbbra is alacsony marad, augusztus 6-áig várhatóan 1450 köbméter/másodpercre csökken, fokozatos emelkedés pedig augusztus második felében várható – közölte csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Kedden vagy szerdán lehet olyan alacsony a Duna vízszintje, hogy a paksi atomerőmű utolsó, még üzemelő blokkját is teljesen le kell kapcsolni – mondta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Pakson.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu szerint a jelenlegi parlamenti erőviszonyok alapján egy új kormány csak szűk többséggel, valamivel több mint 240 szavazattal kaphatna bizalmat a parlamentben.
Mezőrücsre telepednek ki augusztus 3-án, hétfőn a marosvásárhelyi vérközpont szakemberei, lehetőséget adva a véradásra.
Csak részben orvosolja a székelyföldi orvos- és személyzethiányt az egészségügyi létszámstop feloldása.
Döntő házként elfogadta pénteken a képviselőház a sertés- és szarvasmarhatenyésztők idei állami támogatásáról szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!