
Fotó: Erdély Bálint Előd
Tömegverekedés tört ki pénteken egy székelyudvarhelyi szórakozóhelyen, ahol egy gólyabál utáni bulit szerveztek. Információink szerint fejszékkel, botokkal, illetve a széttört berendezés darabjaival estek egymásnak. A rendőrség nyomoz az ügyben.
2024. szeptember 30., 15:552024. szeptember 30., 15:55
2024. szeptember 30., 19:552024. szeptember 30., 19:55
Az egyik helyi iskola gólyabálját követő bulit tartották a székelyudvarhelyi szórakozóhelyen, ahol konfliktus alakult ki több külsős résztvevő között – tudtuk meg Katona Lóránttól, a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség igazgatóhelyettesétől. Mint mondta,
Itt le is zárulhatott volna az ügy, ám az épületen kívülre került fiatalok nem nyugodtak le, ismét egymásnak estek.
A biztonsági szolgálat alkalmazottai ismét közbeavatkoztak és pillanatok alatt szétoszlatták a verekedőket. Az ők gyors reakciójuknak köszönhető, hogy nem történt súlyosabb, azonnali kórházi kezelést igénylő sérülés – nyomatékosított az igazgatóhelyettes.
Annyira hatékonyak voltak a biztonságiak, hogy gyakorlatilag már felszámolták a verekedést (az érintettek elszaladtak a helyszínről), amire a helyi rendőrség kollégái odaértek.
– magyarázta Katona.
Az igazgatóhelyettes információi szerint senki sem tárcsázta a 112-es segélyhívószámot. A helyi rendőrség munkatársai regisztrálták a történteket, ugyanakkor a rendelkezésükre álló információkkal együtt átadták az esetet az állami rendőrség munkatársainak, akik nyomozást indítottak.
Azt egyelőre nem tudni, hogy pontosan mi volt a konfliktus alapja, ahogy azt sem, hogy pontosan hány személy esett egymásnak.
A verekedés a gólyabált követő bulin történt, információnk szerint a hajnali órákban, a székelyudvarhelyi szórakozóhelyen, külsős résztvevők között.
Felfüggesztette a Bukaresti Ítélőtábla az egységes bértörvény-tervezet véglegesítési eljárását. A Sanitas szakszervezet kérésére meghozott határozatot az érdekvédelmi tömörülés részleges sikerként értékeli, de a tiltakozást nem állítják le.
Magyarországi motoros vesztette életét egy balesetben szerdán a 67C jelzésű országúton, a Transalpinán, miután egy kanyarban feltehetően elvesztette uralmát a jármű felett, és nekiütközött a fém szalagkorlátnak.
Nem lesznek fennakadások a súlyos égési sérülteket ellátó, jelenleg épülő marosvásárhelyi kórház felszerelésével, beüzemelésével – nyilatkozta Florin Crăciun menedzser, aki Alexandru Rogobete volt egészségügyi miniszternek mutatta be a munkálatokat.
Több mint száz tűzoltót és huszonhét beavatkozó járművet mozgósítottak a hatóságok a szerda reggel egy brassói fafeldolgozó üzemben keletkezett tűz oltására – közölte a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) vezetője.
Tizenöt sürgősségi esethez riasztották kedden a Hargita megyei hivatásos tűzoltókat. A beavatkozások többsége egészségügyi segítségnyújtás volt, de közlekedési balesetekhez és más veszélyhelyzetekhez is kivonultak az egységek.
Július 27. és 31. között rendkívüli ülésszakra hívták össze a felsőházat az országos helyreállítási tervhez kapcsolódó törvénytervezetek és az Országos Kataszteri Hivatalnál kialakult helyzettel összefüggő jogszabályjavaslatok elfogadása érdekében.
Háborúk, geopolitikai átrendeződés, bizonytalan európai jövő és regionális együttműködés: ezek a kérdések uralták a 35. Tusványos első nagypolitikai paneljét, ahol Magyarország, Románia és Lengyelország szerepét keresték a változó világrendben.
Rendhagyó módon immár harmadik alkalommal kerül vissza az erdélyi mozik műsorára a Hogyan tudnék élni nélküled? című magyar zenés vígjáték. A film vetítései előtt ezúttal a folytatás első, több mint háromperces exkluzív részletét is levetítik.
A Bisztraterebes–Bihar autópályaszakasz kivitelezője szerint a munkálatok a tervezettnél gyorsabban haladnak, így elképzelhető, hogy a 28,55 kilométeres részt már idén decemberben átadják a forgalomnak.
Folyamatosan szemerkélő, időnként erősebben eleredő eső fogadja a tusványosozókat szerdán.
szóljon hozzá!