
Fotó: Képernyőfotó
A Székelyudvarhelyi Szabad Emberek nevű csoportosulás olyan fényképeket posztolt Facebook-oldalán, amelyen Gálfi Árpád székelyudvarhelyi polgármester társaságában Kövér László, az Országgyűlés elnöke, illetve Németh Szilárd honvédelmi államtitkár láthatók, azt az érzést keltve, hogy a magyarországi politikusok támogatják Gálfi választási kampányát.
2020. augusztus 18., 13:242020. augusztus 18., 13:24
2020. augusztus 18., 13:412020. augusztus 18., 13:41
Ez azonban nem igaz, forrásaink ugyanis úgy tudják, hogy Kövér László és Németh Szilárd tudta és beleegyezése nélkül történt a fényképek közzététele. Mint megtudtuk,
A házelnökhöz közelálló forrásból megtudtuk, a képek megjelentetése sokakban azt a hamis látszatot keltheti, hogy Kövér László és Németh Szilárd hallgatólagosan is asszisztál Gálfi Árpád azon törekvéséhez, hogy a polgármesteri tisztséget újból elnyerje egy „román párttal történő szövetségkötés által”. Mint a magyarországi forrásaink fogalmaznak,
A képeket időközben törölte az említett Facebook-oldal üzemeltetője.
Fotó: Képernyőfotó
Mint korábban megírtuk, a Szabad Emberek Pártjának (POL) színeiben száll versenybe egy újabb mandátumért a szeptemberi önkormányzati választásokon Gálfi Árpád, Székelyudvarhely polgármestere, aki négy éve az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) és a Magyar Polgári Párt (MPP) közös jelöltjeként választották meg Székelyudvarhely élére.
Pártja, az MPP azonban tavaly zavaros körülmények között kizárta a soraiból. Ezután határozta el, hogy új pártot jegyeztet be. A romániai pártok bejegyzésében illetékes bukaresti törvényszék július végén el is rendelte a Gálfiék által létrehozott Székelyudvarhelyért Párt bevezetését a romániai pártok jegyzékébe, de a párt bejegyzése még nem vált hatályossá, ezért létrehozói (Gálfiék) nem indulhatnak e párt színeiben, így került képbe a Szabad Emberek Pártja nevű román–magyar vegyes párt.
Gálfi Árpádnak az RMDSZ által jelölt Derzsi Lászlóval és az MPP által indított Mike Leventével kell megküzdenie a polgármesteri tisztségért a szeptember 27-én tartandó önkormányzati választásokon.

Nem a három magyar párt valamelyikében, hanem egy román-magyar vegyespárt, a Szabad Emberek Pártja (POL) színeiben méretkezik meg a közelgő önkormányzati választásokon Gálfi Árpád, Székelyudvarhely polgármestere – derül ki a párt által a szerkesztőségünknek küldött meghívóból.

Reagált Gálfi Árpád, Székelyudvarhely polgármestere a Székelyhon kérdéseire, hogy miért egy román-magyar vegyespárt színeiben indul ismét a városvezetői tisztségért.

Bemutatta megyei tanácselnök-jelöltjét és székelyudvarhelyi polgármesterjelöltjét a Szabad Emberek Pártja (POL) péntek délben Csíkszeredában.
Radu Marinescu igazságügyi miniszter a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) ügyészi részlegének véleményezése hiányában Alex Florențát javasolja a DIICOT főügyész-helyettesi tisztségére, Marius Voineagot a legfőbb ügyész helyettesi posztjára.
A kéregetés visszaszorítása a célja annak, amikor a koldusok ellen lépnek fel a helyi rendőrök, és a törvény szerint meg is bírságolják őket. Ez eltünteti a kéregetőt a szemünk elől, de valójában nem oldja meg a problémát – csupán arrébb tolja.
Visszavonta a Realitatea Plus műsorszolgáltatási engedélyét az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) – írja az Agerpres.
Idén már huszonhat bejelentett vadkár volt Maros megyében, ahol tavaly 43 medvét lőttek ki. A napokban elkezdődött a medve-, farkas-, hiúz- és vadmacskaállomány felmérése is – számolt be a környezetvédelmi ügynökség vezetője, Cristina Pui.
Az Egyesült Államokkal való stratégiai együttműködés fontosságát hangsúlyozta, valamint a gazdasági és energetikai kapcsolatok erősödéséről beszélt Orbán Viktor kedden Budapesten, J.D. Vance-szel közösen tartott sajtótájékoztatóján.
Több száz szankció, tucatnyi bevont jogosítvány és számos közlekedési bűncselekmény – ez a mérlege az ünnepi időszak rendőri ellenőrzéseinek Hargita megyében is.
Rendkívüli ülésen hozott döntéseket Gyergyószentmiklós képviselő-testülete két nagyvolumenű beruházás előkészítése kapcsán. A szándék szerint Gyilkostón a közművesítés kap új lendületet, és közel 4800 méternyi út korszerűsítése is közelebb került.
Mircea Abrudean szenátusi elnök szerint az Ilie Bolojan vezette kormány minden lehetséges intézkedést meghozott, hogy megvédje a lakosságot az üzemanyagárak emelkedésétől.
Százakat ellenőriztek, több sofőrt ittas vezetésen értek, egyik esetben büntetőeljárás is indult a hétvégi közúti razziák nyomán Maros megyében.
Villanyáram nélkül maradt 844 fogyasztó Borszéken az erős szél miatt – közölte kedden délután a Hargita megyei tűzoltóság.
5 hozzászólás