
Fotó: Pinti Attila
Több Hargita megyei személynél is kábítószert találtak a rendőrök, a keddtől szombatig terjedő időszakban Tusványoson tartott ellenőrzések alkalmával – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közleményéből.
2022. július 24., 14:452022. július 24., 14:45
Ellenőrzéseket tartottak Tusványoson a Hargita megyei bűnügyi nyomozók a Maros megyei szervezett bűnözés elleni igazgatóság (DIICOT) közreműködésével. A vasárnap közzétett eredmények szerint az akció során
akik saját felhasználásra, de a fesztiválon történő kereskedésre is szánták a drogokat. Az illetők ellen kábítószer-használat és -kereskedelem meglapozott gyanúja miatt indult eljárás, a nyomozás a szervezett bűnözés elleni igazgatóság (DIICOT) ügyészeinek bevonásával folytatódik, a bűncselekmény teljes feltérképezése érdekében.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Kimutatást kért a fejlesztési minisztérium az önkormányzatoktól az Országos Helyreállítási Alap (PNRR) keretéből finanszírozott beruházások kivitelezési stádiumáról. Arra kíváncsiak, hogy ezek elkészülnek-e határidőre vagy sem.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
szóljon hozzá!