
A két húsvéti hétvégén 693 pácienst láttak el a háromszéki egészségügyi intézet sürgősségi osztályán
Fotó: Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház
A katolikus és az ortodox húsvéthétvégéken mintegy hétszáz beteget láttak el a sepsiszentgyörgyi A Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórházban – tájékoztat az egészségügyi intézmény.
2023. április 20., 11:042023. április 20., 11:04
A megyeszékhelyi kórház sürgősségi betegellátó csapatának a munkája a két egymást követő húsvét hétvégén igen intenzív volt, derül ki az egészségügyi intézmény Facebook-oldalán közzétett adatokból.
Az említett időszakban
Az április 8-a és 11-e közötti katolikus húsvét hétvégéjén összesen 284 beteg érkezett a sürgősségire különböző orvosi vészhelyzetekkel. A legfiatalabb páciens mindössze 18 napos, míg a legidősebb 95 éves volt. A betegek zömében belgyógyászati problémákkal jelentkeztek,
Az ortodox húsvét hétvégéje sem volt csendesebb a sürgősség osztály munkatársai számára, hiszen április 14-e és 18-a között 409 beteg jelentkezett ellátásra. A legfiatalabb páciens egyéves, míg a legidősebb kilencvenegy éves volt. Az előző hétvégéhez hasonlóan a betegek többsége ezúttal is belgyógyászati problémákkal érkezett a sürgősségre,
– derül ki az egészségügyi intézmény által közzétett adatokból.
A Nagyszeben-Pitești (A1) autópálya Tigveni-Curtea de Argeș szakasza a szerződésben foglalt 2027 februári határidőnél körülbelül hat hónappal korábban nyitható meg a forgalom előtt.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
Mindenki magyar, aki magyarnak vallja magát, magyarul gondolkodik, álmodik és aki szeret magyarnak lenni, éljen bárhol a nagyvilágban – jelentette ki Magyar Péter a Nemzeti összetartozás napján, csütörtökön Budapesten, a Kossuth téren.
Csütörtökön délelőtt 10 és éjjel 11 óra között elsőfokú, sárga jelzésű meteorológiai riasztás van érvényben légköri instabilitás és jelentős mennyiségű záporok miatt – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A hegyimentők és a határrendészek kimentettek két eltévedt ukrán állampolgárt, akik a Máramarosi-havasokon keresztül jutottak át az ukrán–román határon; egyikük válságos állapotban van.
„Bűzlő” problémáról tettek panaszt a Szemerja negyed lakói a sepsiszentgyörgyi RMDSZ legutóbbi lakossági konzultációján, amely a városjáró program része. Az illetékesek rövid időn belül helyszíneltek és döntöttek.
Országszerte szünetelni fog a tanítás pénteken a pedagógusok napja alkalmából.
A két lakásán végzett házkutatás után őrizetbe vették szerda este az ügyészek Cristian Pomohaci népdalénekest.
A pünkösdi időszakot lezáró úrnapja, az oltáriszentség ünnepe a húsvétot követő hatvanadik, illetve a pünkösdvasárnap utáni tizedik napra esik. Régen szigorú munkaszüneti tilalom kötődött hozzá, például a kapálástól még a reformátusok is ódzkodtak.
Szünetelni fog a vízszolgáltatás csütörtökön Gyergyószentmiklóson, a Bucsin-negyedben a vízhálózaton végzett javítások miatt.
szóljon hozzá!