
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Húsz-huszonöt hektárnyi területen terjedtek szét a lángok Balánbányánál vasárnap délután. A tűz a közeli erdőt is veszélyeztetheti az erős szél miatt – közli a Hargita megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
2024. március 10., 15:132024. március 10., 15:13
2024. március 10., 20:592024. március 10., 20:59
A balánbányai és csíkszeredai hivatásos tűzoltóságot, valamint a csíkszentdomokosi, csíkszenttamási, valamint csíkkarcfalvi önkéntes alakulatot is riasztották, miután lángra kapott a száraz növényzet Balánbánya környékén vasárnap délután.
A tűz mintegy 20-25 hektárnyi területen terjedt szét, és félő, átterjed a közeli erdőbe is a szél miatt. A lángok megfékezésén jelenleg is dolgoznak a tűzoltók.
Több órányi oltás után a hivatásos tűzoltócsapatok visszatértek a bázisra 20 óra körül. A tüzet nem sikerült teljesen eloltani, mintegy húsz tűzfészek parázslik még elszigetelten a helyszínen. A csíkszenttamási és csíkszentdomokosi önkéntes tűzoltóság tíz tagja továbbra is megfigyelés alatt tartja a területet. A Hargita megyei tűzoltóság tájékoztatása szerint 19 hektár száraz növényzet és egy hektár beültetett terület és fakitermelési törmelék is a lángok martalékává vált.
A Duna alacsony vízállása miatt a következő 24-72 órában elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása, ezzel a villamosenergia-termelés megszűnése - tette közzé honlapján az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. csütörtökön kora délután.
Minden előkészítő osztályos kisdiák felszerelt iskolatáskát kap szeptemberben, Marosvásárhelyen – erről döntöttek az önkormányzati képviselők csütörtökön, amikor rábólintottak a helyi köztisztasági vállalat létrehozására is.
A szenátus jogi bizottsága csütörtökön több módosítással elfogadta a köztisztségviselők feddhetetlenségre vonatkozó jogszabályok módosításáról és kiegészítéséről szóló törvénytervezetet, amelyet szerdán a képviselőház már megszavazott.
Egy személyt kórházba szállították csütörtökön Bukarestben, miután két gépkocsi összeütközött az Iuliu Maniu sugárúton – közölte a fővárosi közlekedésrendészet.
A kormány csütörtökön 630 millió euró értékű hitelfelvételt hagyott jóvá a Brassó–Segesvár vasútvonal korszerűsítésére.
Szeptember elsejétől használhatják a páciensek az E-Sănătatea Mea országos digitális platformot – jelentette be csütörtökön az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) elnöke.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén a mezőgazdaságban használt gázolaj jövedéki adójának támogatására szánt költségvetés kiegészítését.
Egyelőre nem állítják le a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát, mert üzemi paraméterei lehetővé teszik a biztonságos működés folytatását – közölte csütörtökön a Nuclearelectrica.
Több ezer juhtenyésztő tüntet csütörtökön Bukarestben az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) székházánál.
Már csak néhány banira van a március végi történelmi csúcstól az üzemanyagok ára, miután a forgalmazók csütörtökön is drágítottak. A gázolaj esetében a jövedéki adó szerdán elfogadott mérséklése eredményezhet árcsökkenést a következő időszakban.
szóljon hozzá!