
Képünk illusztráció
Fotó: Balogh Zoltán/MTI
Az elmúlt huszonnégy órában 430-cal nőtt a koronavírussal fertőzöttek száma az országban, így a betegek száma szombaton délre elérte 3613-at. A fertőzés következtében összesen 141-en veszítették életüket, és 329-en gyógyultak meg.
2020. április 04., 13:252020. április 04., 13:25
2020. április 04., 22:082020. április 04., 22:08
| Koronavírus-helyzet | |||
| Székelyföld | Románia | ||
| Hargita | 2 | Igazolt | 3613 |
| Maros | 57 | Elhunyt | 146 |
| Kovászna | 37 | Gyógyult | 329 |
19.40 – Újabb hat személy vesztette életét a koronavírus miatt Romániában és ezzel 146-ra nőtt a halálos áldozatok száma – írja az Agerpres hírügynökség a Stratégiai Kommunikációs Csoport szombat esti közlésére hivatkozva.
A legutóbbi áldozatok egy 51 éves, Hunyad megyei férfi, egy 78 éves, szintén Hunyad megyei férfi, egy 79 éves, Hunyad megyei nő, egy 53 éves, bukaresti férfi, egy 84 éves, Suceava megyei férfi, valamint egy 61 éves, szintén Suceava megyei férfi. Többségük más betegségekben is szenvedett.
17.40 – 140 halálos áldozata van ez idáig a koronavírusnak Romániában, nem 141, ahogyan korábban közölték – pontosított a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS). A tájékoztatás szerint a 82 éves, Galac megyei nő, akit a korábbi jelentésben az elhunytak közé soroltak, nem halt meg, csak pozitív lett a koronavírustesztje. A nő egy idősotthonban él, és egy koronavírus-fertőzésben elhunyt személy kontaktja – jegyezték meg.
15.45 – Kettőre növekedett a Hargita megyében igazolt koronavírus-fertőzések száma, miután szombaton kiderült, hogy az április 2-án elhunyt etédi férfinek valóban átadta a kórt külföldről hazatért fia. A megyében közben 193-ra emelkedett az intézményes karanténban lévők száma, és a lakhelyi elkülönítésben lévőké is csak kevéssel csökkent.
15.35 – Azoknak a románoknak a nagy része, akik vasárnaptól érkeznek haza, azt kockáztatják, hogy hatósági karanténban fogják tölteni a húsvéti ünnepeket – hívta fel a figyelmet szombaton Ludovic Orban miniszterelnök annak kapcsán, hogy folyamatosan bővül az úgynevezett „vörös övezet”.
15.30 – Vesztegzár alá vonják a Ialomiţa megyei Ţăndărei városát, ahol magas a koronavírussal fertőzött személyek száma és sokan meghaltak – jelentette be szombaton Marcel Vela belügyminiszter, hozzátéve: az intézkedés a nap folyamán kibocsátott 7-es számú katonai rendelet része.
15.25 – Megérkeztek a laboratóriumi eredmények a udvarhelyszéki Etéden elhunyt férfival kapcsolatban, akinek hozzátartozójánál kimutatták a koronavírussal való fertőzést. Mint kiderült, a meghalt családtag is fertőzött volt.
14.25 – Beigazolódott a koronavírussal való fertőződés az egészségügyi minisztérium ellenőrző testületének vezetőjénél. A pozitív eredmény után, szombaton reggel az egészségügyi minisztertől is mintát vettek, és mint a szaktárcánál közölték,
– írja az Agerpres hírügynökség. Információik szerint a fertőzőt minisztériumi vezetőnek egyelőre nincsenek tünetei, az éjszaka óta a konstancai járványkórházban ápolják.
14.15 – Az országos adatok megyék szerinti leosztása alapján Hargita megyében szombat délben továbbra is egyetlen koronavírus-fertőzöttet tartottak nyilván, Maros megyében kettővel nőtt a fertőzöttek száma, 55-ről 57-re, illetve Kovászna megyében eggyel csökkent, 38-ról 37-re.
13.55 – A legutóbbi nyolc haláleset között egy Maros megyei elhunyt beteget is említ a Stratégiai Kommunikációs Csoport. Egy 34 éves, Maros megyei férfi vesztette életét, akit március 26-án utaltak kórházba lázzal, illetve köhögési tünetekkel, és az intenzív osztályon kezelték. Tesztelték influenzára, negatív eredménnyel, illetve koronavírusra – utóbbi a pénteki eredmények alapján igazolódott be. A 34 éves férfi kórelőzményei között említik az elhízást, szív- és érrendszeri betegséget, tüdőbetegséget.
13.25 – 430 új koronavírusos esetet jegyeztek az elmúlt huszonnégy órában, így eddig összesen 3613-an fertőződtek meg – osztotta meg a legfrissebb hivatalos adatokat a Stratégiai Kommunikációs Csoport, hozzátéve, hogy eddig 329-en gyógyultak meg, illetve 141-en haltak meg a fertőzés következtében. Csak szombaton nyolccal nőtt a halálesetek száma, az elmúlt huszonnégy órában pedig 25-tel. Az intenzív osztályokon 119 pácienst kezelnek.
A Stratégiai Kommunikációs Csoport szerint jelen pillanatban 15 252 személy van intézményesített karanténban Romániában, 113 449-en pedig otthoni elkülönítésben, orvosi megfigyelés alatt. Mindeddig 36 092 koronavírustesztet végeztek el az országban.
Az elmúlt 24 órában országszerte 7824 olyan személyt tartóztattak fel a csendőrök és rendőrök, akik nem tartották be a kijárási korlátozásokról szóló katonai rendelet előírásait. A rendőrség tájékoztatása értelmében összesen közel 16 millió lej értékben róttak ki bírságot emiatt.
Majdnem ezer hektárral csökkent a burgonyával beültetett Hargita megyei szántóföldek összterülete múlt évhez képest. Vannak azonban kedvező változások is a mezőgazdaság szerkezetének alakulásában.
A Mars és az Uránusz ritka bolygóegyüttállását lehet majd megfigyelni a Fiastyúk csillaghalmaza alatt július 4-én, a hajnali égen.
Nicușor Dan reméli, hogy meglesznek az eszközei a rendszer megreformálásához. Az államfőt az újságírók azokra a vádakra reagáltatták, amelyek szerint maga is a „rendszer” része.
Hangulatos hétvége vár a kézdivásárhelyiekre és a környékbeliekre, miután pénteken kezdődik és vasárnap estig tart a város ünnepe. A Sokadalom egyetlen anyaországi meghívottja, a Bikini együttes mindjárt az első nap során fellép.
Autóba zárva maradt egy négy hónapos csecsemő csütörtökön Gyulafehérváron, miután a jármű automatikusan bezáródott, miközben a kulcs bent maradt.
Magyar anyanyelvűként munkát keresel Romániában? A Jooble segít megtalálni a legjobb romániai állásokat. Olvasd el összefoglalónkat!
A lakóépületek építési költségei 2015 és 2025 között átlagosan 48,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban (EU) – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Huszonhat, fogyatékkal élő felnőtteket gondozó otthonban függesztik fel a beutalásokat – döntötte el a Maros megyei tanács a szakigazgatóság kérésére. Az uniós előírások miatt ezeket a nagy méretű központokat 2030-ig át kell alakítani.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) benyújtott a parlamentbe egy törvénymódosító javaslatot, amely szerint a daganatos betegek kísérői akkor is jogosultak lennének a fizetett szabadságra, ha orvosi vizsgálatokra kísérik el a beteget.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
szóljon hozzá!