
Illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Legalább huszonhárom kerékpár eltulajdonításával gyanúsítanak két brassói férfit. A lopásokat Csíkszeredában követték el még múlt évben.
2017. március 23., 11:172017. március 23., 11:17
2017. március 23., 14:012017. március 23., 14:01
A csíkszeredai rendőrkapitányság bűnügyi osztálya szerdán a 36 éves B. F. és a 29 éves L. M. személyében azonosította azt a két férfit, akik a gyanú szerint 2016 áprilisa és júniusa között csak Csíkszeredában huszonhárom kerékpárt loptak el.
A Hargita megyei rendőrök február 27-e és március 21-e között a Kovászna és Brassó megyei bűnüldözőkkel közösen gyűjtötték a bizonyítékokat az ügyben.
A további vizsgálat, illetve a férfiak teljes bűnügyi feltérképezése ügyészi irányítás alatt folytatódik. B. F. és L. M. ellen minősített lopás elkövetése miatt indítanak eljárást – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Átutazó kerékpártolvajok: bár ritkán kerülnek rendőrkézre, legtöbbször ők az évente, ismétlődő hullámokban történő bűncselekményeknek az elkövetői.
Szívélyesen, mosolyogva fogadtak, pedig alig pár órája érkeztek haza Budapestről: Kristof Béla és Rebeka, a Csillag születik idei győztesei a döntő utáni éjszakát még a fővárosban töltötték, kedden pedig már Székelyudvarhelyen beszélgettünk velük.
December 19-én személyes okokból lemondott a TAROM vezérigazgatója, Costin Iordache, de hivatalában marad 2026. január 15-ig, ameddig a vállalat igazgatótanácsa ügyvivő vezérigazgatót nevez ki – jelentette be szerdán az állami légitársaság.
Az előrejelzéseknek megfelelően havazásba váltott át a csapadék az ország több régiójában, így többek között Csíkszéken is.
Családon belüli erőszakhoz kapcsolódó emberölési kísérlet miatt indult eljárás a férfi ellen, aki a gyanú szerint benzint locsolt az élettársára, és a nő testfelületének 50 százalékán égési sérüléseket szenvedett.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) az idei influenzaszezon első halálesetéről számolt be szerdán: egy 88 éves, Kolozs megyei, krónikus betegségekben szenvedő nő hunyt el. Az idős asszony nem volt beoltva influenza ellen.
Hatvan napos hatósági felügyelet alá helyezték szerdán a katonai ügyészek Olt megye prefektusát, Cosmin Florescut (PSD) és alprefektusát, Ștefan Nicolaét (PNL), akiket jogosulatlan fegyverhasználattal gyanúsítanak.
Idén is sokan járultak hozzá adományaikkal az Együtt, egymásért mozgalomhoz, és a gyergyószentmiklósi Vöröskereszt gyűjtése is eredményes volt. Ennek köszönhetően sok család számára válhatott szebbé a karácsony Gyergyószentmiklóson és Gyergyószéken.
Testfelületének 50 százalékán megégett egy nő szerdára virradóra a Szatmár megyei Ivácskó település egyik gazdaságában kitört tűzben.
A marosvásárhelyi születésű magyar országgyűlési képviselő annak kapcsán kéri a tiszás politikus állásfoglalását, hogy az utóbbi időben ismét téma lett Magyarországon a külhöni magyarok ügye, különösképpen a szavazati joguk.
Kedd esti ülésén a kormány jóváhagyta több minisztérium és állami intézmény büdzséjének a kiegészítését a 2025-ös évre.
szóljon hozzá!