
Sok dolguk van a napokban a hegyimentőknek a sípályákon. Képünk illusztráció
Fotó: Gyergyószentmiklósi Hegyimentő Szolgálat
Több mint húsz baleset következett be az elmúlt három napban a Hargita megyei sípályákon, a hegyimentők türelemre intik az embereket, tekintve, hogy minden téli sportra alkalmas üdülőhely nagyon zsúfolt.
2021. február 02., 16:582021. február 02., 16:58
„Nagyon sok az ember a pályákon, emiatt következik be a legtöbb baleset. A sípályák nagyon zsúfoltak, az emberek türelmetlenek. Ezen kívül sokak felszerelése sem megfelelő. Sokan pedig nem tudnak sízni” – mondta el az Agerpres hírügynökségnek Fekete Örs, a Hargita megyei tanács keretében működő Salvaspeo hegyimentőszolgálat vezetője.
Mint arról beszámoltunk hétfőn életét vesztette egy férfi a Madarasi Hargita sípályáján, a gyanú szerint szívinfarktust szenvedett.
{K1}
Fekete Örs türelemre és az egymásra való figyelésre inti a síelőket, lévén szünidő is, több sítábor is zajlik.
Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy Hargita megyében megközelítőleg 30 sípálya működik, és a hegyimentők ezen a héten a legzsúfoltabb pályákon teljesítenek szolgálatot, de szükség esetén a kisebb pályákra is kiszállnak.
Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a következő két hétre, a június 15–28. közötti időszakra vonatkozó időjárás-előrejelzését. Jöhet a nyár.
A bukaresti katonai törvényszék a csendőrségi vezetőket a vádak alól felmentő ítéletet hozott hétfőn a 2018. augusztus 10-i fővárosi tüntetés ügyében.
A munkaképes korú, azaz a 15 és 64 év közötti lakosság foglalkoztatási aránya 62,6 százalékon stagnált az idei első negyedévben, míg a munkanélküliségi ráta 0,2 százalékponttal 6,5 százalékra nőtt 2025 utolsó három hónapjához képest.
Országos akcióhoz csatlakozva június 15. és 21. között fokozott közúti ellenőrzéseket végeznek a rendőrök, elsősorban az ittas vagy tudatmódosító szer alatt álló sofőrök kiszűrésére.
Egy 56 éves férfi fulladt vasárnap a Fekete-tengerbe, Mamaia üdülőhelyen. Kiemelték a vízből és megpróbálták újraéleszteni, de eredménytelenül.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök mindenekelőtt párttársainak támogatására számít az új kormány megalakításakor, és nem abból indul ki, hogy két táborra szakad a Nemzeti Liberális Párt (PNL).
Fokozatosan növekszik a környezetvédelmi panaszok száma Hargita megyében, ami elsőre a lakosság környezettudatosságának erősödésére utal. A valóság azonban kissé árnyaltabb és lehangolóbb is: a háttérben sokszor szomszédok közti konfliktusok állnak.
Nem használhatóak hétfőn reggel Csíkszeredában a Temesvári sugárút egy részének parkolói szenzortelepítési munkálatok miatt – tájékoztat a parkolást felügyelő Csíki Trans. Kft.
Kelemen Hunor vasárnap este közölte, ha Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök tárgyalásra hívja az RMDSZ képviselőit, meghallgatják a javaslatait.
szóljon hozzá!