
Több kilométeres kocsisor alakult ki a munkálatok miatt
Fotó: Székelyhon
A székelyudvarhelyi Bethlenfalvi úttól egészen a máréfalvi polgármesteri hivatalig ér az autósor a 13A jelzésű országúton az előbbi helyszínen zajló aszfaltozási munkálatok miatt. Gálfi Árpád székelyudvarhelyi polgármester Facebook-bejegyzése szerint jól haladnak a munkálatok, ám ez nem vigasztalja a sofőröket, akik több mint egy órája állnak a dugóban.
2024. május 10., 17:462024. május 10., 17:46
2024. május 10., 20:012024. május 10., 20:01
Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala csütörtökön arról tájékoztatott, hogy pénteken (a reggeli csúcsforgalmat követően) elkezdődik a kopóréteg aszfalt leterítése a Bethlenfalvi út Nicolae Bălcescu és Kadicsfalvi utcák közötti szakaszán, ahol teljes útlezárás lesz érvényben. „Ha minden az ütemterv szerint fog haladni, akkor a délutáni csúcs előtt befejezik mindkét sávnak az aszfaltozását” – áll a közleményben.
Fotó: Székelyhon
Nos, ez szemmel láthatóan nem valósult meg, hiszen
A dugóban álló sofőrök közül többen egy óra várakozás után fordultak vissza, hogy Szentegyháza irányába közlekedve a Homoród mentén jussanak el a városba. Volt aki nem is értette, hogy bár Székelyudvarhelyről kifelé viszonylag haladt a forgalom, befele azonban fél óra alatt csak métereket lehetett haladni.
Fotó: Székelyhon
Közben Gálfi Árpád polgármester Facebook-oldalán közölte, hogy jól haladnak a munkálatokkal.
A hivatal közleménye arra is kitért, hogy szombaton félsávos útlezárásra kell számítani a Bethlenfalvi út Kadicsfalvi és Akácfa utcák közötti szakaszán, ahol folytatódni fog a kopóréteg aszfalt leterítése.
Bocsos anyamedve támadt egy középkorú férfire pénteken este a Felsőboldogfalvához tartozó Ocfalván; a sérültet kórházba kellett szállítani – tudta meg a Székelyhon. Az áldozat a portájától nem messze végzett mezőgazdasági munkát, amikor az eset történt.
Kigyúlt autóhoz riasztották szombat reggel a szászrégeni tűzoltókat. Az eset során egy ember megsérült.
Nicușor Dan államfő pénteken kijelentette, szeretné, hogy a parlament megszavazza az új közalkalmazotti bértörvényt, de nem hiszi, hogy ez a hónap vége előtt megtörténik.
Bár május végére volt beharangozva, végül június 19-én nyitják meg a strandidényt a marosvásárhelyi Víkendtelepen. Az előkészületek javában zajlanak. Az előrejelzések szerint ezen a hétvégén és jövő hét elején sem lesz igazi standidő.
Nem tartotta be a marosvásárhelyi városvezetés a törvényes előírásokat, amikor a szemétgondok megoldására hívta össze a városi tanácsot, így az akkor elfogadott határozatot nem lehet alkalmazni. Marosvásárhelye közben egyre szemetesebb.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy első lehetőségként politikai kormány megalakítására gondolt, de egyik párt sem állt elő egy egyértelmű többséggel, és Eugen Tomac a „legjobb” opció jelenleg, tekintve, hogy politikusként képes tárgyalni.
A Romgaz vállalat egyik vezetéke meghibásodott, melynek következtében a szondákból származó folyadék bekerült a Nádas-patak vizébe – jelentette be közösségi oldalán Varga Adorján balavásári polgármester.
A Maros megyei törvényszék pénteken elrendelte Cristian Pomohaci 30 napos előzetes letartóztatását nagy kockázatú kábítószerrel való kereskedelem gyanúja miatt. A népdalénekes előzetes letartóztatását az elmúlt 24 órán belül másodszor rendelték el.
Azonosították és harminc napra őrizetbe vették azt a gyanúsítottat, aki május végén egy sepsiszentgyörgyi lakásból ellopott 2200 lejt. Az ajtón ment be a lakásba, ez alatt pedig a tulajdonosok is otthon voltak.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök pénteken a Victoria-palotában egyeztetett Ilie Bolojan ügyvivő kormányfővel – nyilatkozták az Agerpres hírügynökségnek politikai források.
1 hozzászólás