
Magyar nyelven, széles kínálattal várja a felvételizőket a Sapientia – EMTE Marosvásárhelyen is
Fotó: Haáz Vince
Új szakokkal bővült a Sapientia – Erdélyi Magyar Tudományegyetem (EMTE) felvételi kínálata: a felsőoktatási intézmény négy karán összesen 33 alapképzést és 13 mesterképzést indítanak. A felvételi iratkozás július 3-tól kezdődik, mintegy 750 tandíjmentes és ugyanennyi tandíjas helyre.
2023. június 22., 16:212023. június 22., 16:21
A Sapientia EMTE 23. alkalommal meghirdetett felvételijét és az egyetem bővülő szakkínálatát ismertette csütörtöki sajtótájékoztatóján a felsőoktatási intézmény. Tonk Márton rektor kiemelte:
Hozzátette, a statisztikák is azt mutatják, hogy a Sapientiára jár a magyar nyelven tanuló fiatalok egyharmada.
Két újdonsággal indítják a felvételit július 3-án:
Sepsiszentgyörgyön, az intézmény új karán a sporttudományok területére lehet felvételizni idéntől,
Csíkszeredában pedig a korábbi környezetmérnöki szakot átalakítva környezetmérnöki informatika szakra is várják ezentúl a jelentkezőket.
Az egyetem négy karán, a csíkszeredai, marosvásárhelyi, kolozsvári és sepsiszentgyörgyi karokon összesen 33 alapképzést és 13 mesterképzést indítanak.
Fotó: Veres Nándor
Mint Tonk Márton magyarázta, a helyek számát úgy állították össze, hogy 50 százalék térítésmentes és 50 százaléka tandíjas legyen, azonban a helyek átjárhatóak,
A felvételiről bővebben az egyetem honlapján, a Felvételi menüpont alatt tájékozódni.
A rektor kitért azokra a érvekre is, amiért érdemes a Sapientiát választani. Mint mondta:
Másrészt az egyetem vonzó erejét képezi annak közössége, és az, hogy a Sapientia az oktató és hallgató közötti valós partnerségre, reális párbeszédre ad lehetőséget. Negyedrészt integrált hallgatói szolgáltatás-csomagot kínálnak, számos ösztöndíjra van lehetőség: az Erasmus + és a Makovecz mobilitási programjaik is elérhetőek, továbbá
Fontos tudni, hogy a felvételire iratkozáskor a bentlakásigényt is jelezni kell. Nem utolsó sorban pedig a Hallgatói Önkormányzat (HÖK) életébe is vonzó lehet bekapcsolódni, akik gólyatáborokat, gólyabálokat és egyéb tevékenységeket szerveznek.
Mint megtudtuk, az egyetemen az elmúlt 5-6 évben állandó a hallgatói összlétszám, átlagban évente 2300 diák tanul a Sapientián.
Az Európai Unióban 2024-ben átlagosan 15,7 bíró jutott százezer lakosra, szemben a 2014-es 17,7 bíróval – derül ki az Eurostat pénteken, a nemzetközi büntető igazságszolgáltatás napja alkalmából közzétett adataiból.
Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter pénteken bejelentette, hogy aláírták a SAFE-program keretében a 12 Airbus helikopter és 12 Thales radar beszerzéséről szóló szerződéseket.
Júniusban 2,9 százalékra csökkent az éves infláció az Európai Unióban a májusi 3,3 százalékról; a tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 9,2 százalék – derül ki az Eurostat pénteken közzétett adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki légköri instabilitás és jelentős mennyiségű csapadékkal járó záporok miatt, amelyek a székelyföldi megyéket is érintik.
Nicușor Dan államfő csütörtök este kijelentette, hogy egy meghatározott időszakra kinevezett technokrata kormány jobb helyzetbe hozta volna az országot, mint amiben jelenleg van.
Teljesen megbénult a forgalom az 1-es országúton, a Prahova-völgyi Bușteni-ben csütörtök este, miután egy kamion nekiütközött egy rendőrautónak, vezetője pedig elbarikádozta magát a fülkében, és nem volt hajlandó kiszállni.
A Duna vízhozama csütörtökön elérte az elmúlt 23 év legalacsonyabb szintjét Románia határánál.
Családja, pályatársai, barátai és tisztelői vettek végső búcsút csütörtökön Szilágyi Tibor Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművésztől a Farkasréti temetőben Budapesten.
A legfőbb ügyészség vádat emelt csütörtökön Diana Șoșoacă EP-képviselő ellen négy rendbéli jogellenes fogvatartás miatt, miután 2021 decemberében bezárt az irodájába egy olasz újságírónőt és televíziós stábját, akik interjút akartak készíteni vele.
szóljon hozzá!