
Fotó: Csató Andrea
Három autó ütközött össze Székelyudvarhelyen szerda délután, a helyszínen dugó alakult ki, érdemes kerülni a Sziget és az 1918. december 1. utcát.
2024. december 11., 15:402024. december 11., 15:40
2024. december 11., 16:442024. december 11., 16:44
Három autó ütközött össze Székelyudvarhelyen, az 1918. december 1. utcában, a Merkúr áruház parkolójának kijáratánál szerdán délután. Helyszíni információk szerint a Sziget és az említett utcában dugó alakult ki, ezért érdemes más alternatívát választani az autóvezetőknek.
Fotó: Csató Andrea
Egy 19 éves, oklándi fiatalember autójával Székelyudvarhelyen haladt, amikor irányt akart változtatni és összeütközött egy 40 éves nő által vezetett járművel, utóbbi pedig egy másik, 49 éves nő parkoló gépkocsijának csapódott.
A rendőrök valamennyi autóvezető alkoholszondával ellenőriztek, amely szerint egyikük sem fogyasztott alkoholt az esetet megelőzően – tájékoztatott a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense.
A Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodájának legújabb elemzése szerint a romániaiak reáljövedelme nőtt a leggyorsabban az Európai Unióban az elmúlt 15 évben.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn este televíziós szereplésre hivatkozva távozott a Nemzeti Liberális Párt (PNL) országos politikai bürójának üléséről.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn kormányzati részvételt ajánlott az RMDSZ-nek – számolt be Csoma Botond, a szövetség képviselőházi frakcióvezetője.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn kijelentette, hogy szerdán csak „elméleti”, informális megbeszélése volt Nicușor Dan államfővel az esetleges kormányalakítási megbízásáról.
Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhatodik módosítását, amely nyolc évben korlátozza a miniszterelnöki megbízatás maximális hosszát.
A Román Vámhatóság alkalmazottait is képviselő Meridian Országos Szakszervezeti Szövetség bejelentette, hogy az intézmény dolgozói szerdán kétórás figyelmeztető sztrájkot tartanak a munkakörülményeket és juttatásaikat érintő súlyos problémák miatt.
Az RMDSZ egyelőre nem döntött arról, hogy támogatja-e Adrian Veștea kormányát, előbb megvárja, hogy milyen álláspontra jut a Nemzeti Liberális Párt (PNL).
Dobos Melindát nevezték ki Hargita Megye Tanácsának megyemenedzseri tisztségére a hétfői tanácsülésen.
Sepsiszentgyörgy egykori dohánygyárában aláírták hétfőn a helyi Csodák palotájának finanszírozását célzó szerződést. Az önkormányzat a Közép Fejlesztési Régió legnagyobb uniós támogatásával vághat bele az élményközpont kivitelezésébe.
Mezőgazdasági munkát végző emberekre támadt rá a medve hétfőn a Kászonaltíz községhez tartozó Kászonújfaluban, mindkét személyt kórházba kellett szállítani. Az áldozatok állapota stabil.
1 hozzászólás